more_horiz
PR24 Portal
Section05

Elżbieta Witek

"Zapytałabym, czy potrafi wymienić dziesięć przykazań". Marszałek Sejmu odpowiada liderowi PO

We wtorek w Polsat News marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała, że "zapytałabym szefa PO Donalda Tuska, czy on potrafi wymienić dziesięć przykazań Bożych". - Pamiętam takie obrazki, kiedy Tusk publicznie pokazywał, że bierze ślub kościelny, a dziś jest atak na Kościół i na katolików - oceniła.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk POLSKA polityka chrześcijaństwo wiara Kościół katolicki Elżbieta Witek PiS PO opozycja

"Za każdym razem jest dokładnie tak samo". Elżbieta Witek broni ministra rolnictwa i odpiera zarzuty opozycji

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała w Polsat News, że "minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zdecydowanie nie powinien podawać się do dymisji. Rozumiem, że jest trudna sytuacja w rolnictwie, ale wszyscy powinniśmy pamiętać czym ona jest spowodowana - wojną na Ukrainie".
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo pieniądze PSL rolnicy Elżbieta Witek Henryk Kowalczyk POLSKA polityka

"Cały świat podziwia Polskę i Polaków". Witek: zobaczyli, że Polska to piękny, świetnie zorganizowany kraj

- Dzisiaj cały świat podziwia Polskę i Polaków - powiedziała w sobotę we Wrocławiu marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas Forum Klubów "Gazety Polskiej". Jak wskazała, zagraniczni goście dostrzegają, że Polska to piękny, świetnie zorganizowany kraj, a Polacy są fantastycznymi ludźmi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Elżbieta Witek pomoc wojna na Ukrainie

I Marsz Papieski. Marszałek Sejmu: musimy stanąć przy Janie Pawle II, być jego głosem

Trzeba 2 kwietnia, w rocznicę śmierci Jana Pawła II, zrobić potężną manifestację. Musimy być głosem Jana Pawła II, musimy przy nim stanąć i potwierdzić jego wielką rolę, jaką odegrał w odzyskaniu przez Polskę niepodległości - oświadczyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek, mówiąc o  I Marszu Papieskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Jan Paweł II Elżbieta Witek chrześcijaństwo Kościół katolicki

"Polskie serce pękło. Katyń 1940". IV edycja konkursu dla młodzieży i studentów

W 2023 roku przypada 83. rocznica zbrodni ludobójstwa popełnionej przez NKWD m.in. na oficerach Wojska Polskiego i policjantach z obozów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku. Ruszyła IV edycja konkursu "Polskie serce pękło. Katyń 1940", skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów. Inicjatorką konkursu jest marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  Katyń Ostaszków Starobielsk Miednoje Kozielsk bykownia Marszałek Sejmu Andrzej Duda prezydent Elżbieta Witek Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński Przemysław Czarnek Karol Nawrocki IPN W POLSKIM RADIU

Elżbieta Witek: podwyższyliśmy rentę socjalną i zasiłek opiekuńczy, a chcemy zrobić jeszcze więcej

- Z wielkim szacunkiem odnoszę się do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów - zapewniła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Oceniła, że przejęcie przez klub KO obywatelskiego projektu ws. renty socjalnej, którego uchwalenia domagają się protestujący w Sejmie, dowodzi, że jest to sprawa polityczna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Elżbieta Witek Prawo i Sprawiedliwość niepełnosprawni