X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Emmanuel Macron

Jarosław Guzy: prezydent Francji wyciąga rękę do Rosji

- Wizyta miała miejsce przed szczytem G7, Emanuel Macron wprost powiedział, że nie byłoby złe gdyby Rosja wróciła do tej grupy. Pytanie czy ten gest miał służyć rzeczywistej korekcie sytuacji, która zaistniała pomiędzy Rosją a Zachodem, czy też służył wewnętrznym potrzebom Francji – mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy (PAP). Spotkanie Macron-Putin komentował też prof. Piotr Madajczyk (ISP PAN).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump Rosja Unia Europejska Ukraina Władimir Putin Emmanuel Macron

Ekspert: rozmowy Macron-Putin nie przyniosą rozwiązania

- Te rozmowy nie przyniosą rozwiązania, interesy Francji i Rosji w tej kwestii są zbieżne. To, co zaproponował prezydent Ukrainy, to stworzenie nowego formaty, czyli dołączenie do rozmów USA i Wielkiej Brytanii, tym samym zmalałoby znaczenie Niemiec i Francji – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Benedyczak z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump Rosja Unia Europejska Władimir Putin Emmanuel Macron Ukraina

Spotkanie W. Putina i E. Macrona. Ekspert: Francji zdecydowanie zależy na kontakcie z Rosją

- Dla Władimira Putina i Emmanuela Macrona jest to ważne spotkanie, które odbywa się w ważnym momencie - powiedział dr Łukasz Jurczyszyn z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Dziś na Lazurowym Wybrzeżu doszło do spotkania prezydentów Rosji i Francji. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Piotr Pogorzelski Dominik Hejj Wojciech Cegielski Adrian Bąk Francja Emmanuel Macron Rosja Władimir Putin Notre Dame Węgry Niemcy

R. Czarnecki: Polsce należą się reparacje wojenne od Niemiec

- Temat odszkodowań wojennych od Niemiec oczywiście istnieje. Berlin przyznaje to w odniesieniu do Grecji, ale te odszkodowania należą się również i nam. Kwestia tego nie czy, ale kwestia tego jak duże one będą i jak będą spłacane - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy II wojna światowa relacje polsko-niemieckie Francja Emmanuel Macron POLSKA polityka

S. Ducourtioux o wysłaniu francuskich żołnierzy do Syrii: gest wobec Trumpa

- Amerykanie chcą, a szczególnie Donald Trump, żeby przeznaczać 2 proc. PKB na obronność w ramach NATO, ale kupując amerykański sprzęt, a nie produkując swój. To jest różnica między tym, co myśli się we Francji, a w Stanach Zjednoczonych - mówi dr Sebastien Ducourtioux z Uniwersytetu Warszawskiego. Czy Francja postanowiła polepszyć swoje relacje z USA poprzez wysłanie żołnierzy do Syrii?
Zobacz więcej na temat:  polityka Emmanuel Macron Francja USA Donald Trump Piotr Pogorzelski Świat w południe

T. Wróblewski: Emmanuel Macron wygranym szczytu w Brukseli

– Niemcy dawali do zrozumienia, że mogą oddać wszystkie urzędy poza Europejskim Bankiem Centralnym. Był dla nich kluczowy. (…) Nominacja Christine Lagarde na szefową tej instytucji to wielka wygrana Emmanuela Macrona – powiedział Tomasz Wróblewski, prezes Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa szczyt UE ws. obsady stanowisk Unia Europejska Emmanuel Macron christine lagarde europejski bank centralny Komisja Europejska Bruksela Tomasz Wróblewski