X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Episkopat Polski

Abp Michalik świętuje 80. urodziny. Prezydent wysłał list z podziękowaniem za duchową i patriotyczną posługę

Za niezłomną postawę i dawane świadectwo, które wspomagały Polaków w odnajdywaniu drogi prawdy pośród cywilizacyjnych i moralnych dylematów współczesnej epoki, podziękował prezydent PR Andrzej Duda abp. Józefowi Michalikowi w życzeniach z okazji 80. urodzin hierarchy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda społeczeństwo Kościół Józef Michalik Episkopat Polski

"Bez Słowa Bożego nie ma Kościoła". Przesłanie abpa Gądeckiego na Niedzielę Biblijną

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki z okazji przypadającej dziś Niedzieli Biblijnej, rozpoczynającej XIII Tydzień Biblijny, zachęca do czytania Słowa Bożego. - Bez Słowa Bożego nie ma Kościoła - zaznaczył przewodniczący Episkopatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Kościół katolicki Episkopat Polski Stanisław Gądecki aktualności katolickie

"Powinniśmy wycofywać zastosowanie komórek od abortowanych płodów". Prof. Kochański o produkcji szczepionek

- Najwyższy czas, żebyśmy się ocknęli i zauważyli, że trzeba zmienić postępowanie. Wymaga to jednak czasu, bo nowe linie komórkowe wymagają testów. Tam, gdzie jest to możliwe, powinniśmy wycofywać zastosowanie komórek od abortowanych płodów. Najważniejsze, że problem został wreszcie zauważony i jest dyskutowany - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Kochański, z Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski do spraw Bioetycznych, który tłumaczył stanowisko Episkopatu Polski ws. szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson. 
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka koronawirus aborcja Episkopat Polski pandemia POLSKA

"Gdy szczepionki będą łatwo dostępne, każdy będzie mógł je wybrać według przekonań". Dworczyk o stanowisku KEP

- W stanowisku KEP kluczowe jest sformułowanie, że mimo zastrzeżeń wierni mogą korzystać z tych szczepionek. Z czasem zapewne będą one łatwo dostępne i wtedy każdy będzie mógł dokonywać ich wyboru według własnego uznania i przekonań - mówił w czwartek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka COVID-19 POLSKA Koronawirus w Polsce Episkopat Polski Michał Dworczyk zdrowie

"Stawką procesu szczepień jest życie". CIR odpowiedziało na stanowisko KEP

Centrum Informacyjne Rządu na profilu SzczepimySię na Twiterze napisało, że "stawką procesu szczepień jest życie nasze i naszych najbliższych". W ten sposób odpowiedziało na wpis Konferencji Episkopatu Polski ze stanowiskiem przewodniczącego Zespołu Ekspertów KEP do spraw Bioetycznych w sprawie szczepionek AstraZeneki i Johnson&Johnson przeciw COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka COVID-19 POLSKA Koronawirus w Polsce Episkopat Polski

"Materiał biologiczny pobrany od abortowanych płodów". Episkopat o szczepionkach Johnson&Johnson i AstraZeneki

Technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny - napisał w stanowisku przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych biskup Józef Wróbel. Jak zaznacza, mogą jednak z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo etyka Episkopat Polski szczepienia szczepionka aktualności katolickie koronawirus COVID-19

Bp Wiesław Lechowicz do Polaków za granicą: nie traćcie nadziei

W czasie kryzysu jakim jest pandemia ludzie potrzebują wsparcia, nadziei, poczucia wspólnoty i przynależności. Wielu Polaków, również polskich księży posługujących przy polskich kościołach, od ponad półtora roku nie było w kraju, nie spotkali się z rodziną. „Mamy za sobą trudny czas ale nie możemy tracić nadziei” - apeluje do Polaków pozostających poza granicą bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Emigracji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Polonia Wielkanoc religia duchowieństwo Episkopat Polski Małgorzata Frydrych

"W jaki sposób zaprosić ludzi do Kościoła?". List biskupów do księży na Wielki Czwartek

Jako kapłani jesteśmy powołani do celebrowania Najświętszej Ofiary, a celebrować ją znaczy nie tylko wykonywać czynności liturgiczne, lecz również naśladować w życiu to, co czynił Chrystus – napisali biskupi w liście skierowanym do kapłanów na Wielki Czwartek.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Wielkanoc święta Koronawirus w Polsce wiara POLSKA religia Kościół katolicki Episkopat Polski aktualności katolickie

Bp Miziński o Wielkim Tygodniu: nadszedł czas refleksji nad sensem naszego życia

Biskup Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, powiedział, że Wielki Tydzień to czas refleksji nad sensem chrześcijańskiego powołania, a wydarzenia liturgiczne tego okresu wprowadzają w refleksję nad sensem naszego własnego życia i śmierci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA religia wiara Kościół Kościół katolicki Wielki Post społeczeństwo Episkopat Polski aktualności katolickie Wielkanoc

Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek: izolacja niszczy relacje i więzi

Rada Konferencji Episkopatu Polski do spraw Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, która omawiała zjawiska społeczne i z życia Kościoła w czasie pandemii, zwróciła uwagę na to, że "izolacja niszczy dotychczasowe relacje i więzi wszystkich ludzi, niezależnie od rasy, koloru skóry, języka, pochodzenia, miejsca zamieszkania i pracy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aktualności katolickie Episkopat Polski Kościół katolicki

Abp Gądecki: zwracam się z apelem o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas celebracji liturgicznych

"Zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych" - napisał w piątek przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w apelu o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uroczystości religijnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół wiara Kościół katolicki Episkopat Polski Stanisław Gądecki

Bp Miziński w Dzień Świętości Życia: szukajmy sposobów chronienia każdego człowieka

Pandemia uświadamia nam wartość ludzkiego życia. Szukajmy zatem sposobów, aby chronić każde życie, także dzieci nienarodzonych – powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński. W przypadającą w Kościele katolickim 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Polsce obchodzony jest Dzień Świętości Życia.
Zobacz więcej na temat:  wiara Kościół Episkopat Polski aborcja POLSKA aktualności katolickie społeczeństwo

Co z kościołami w Wielkanoc? Episkopat publikuje zalecenia liturgiczne na Wielki Tydzień

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przygotowała propozycję ujednoliconych wskazań liturgicznych na Wielki Tydzień 2021 roku. Dokument nawiązuje do wcześniejszych komunikatów i zaleceń w związku z pandemią COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół chrześcijaństwo Wielki Post Wielkanoc pandemia Koronawirus w Polsce aktualności katolickie Episkopat Polski Kościół katolicki COVID-19 społeczeństwo

Ks. Rytel-Andrianik: Episkopat chce poszerzyć komunikację zagraniczną, także dla Polonii

Informacje z życia Kościoła w Polsce będą jeszcze bardziej obecne w zagranicznych mediach, tak by docierały do ludzi na całym świecie – mówi ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej Konferencji Episkopatu Polski. Podkreśla też wagę współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki Episkopat Polski Polskie Radio Polonia Polacy za granicą