more_horiz
PR24 Portal
Section05
Europarlament

ANALIZA Unia Europejska stawia na samochody elektryczne. Kluczowa rola Polski w rozwoju tego segmentu rynku

Prawnicy z komisji ochrony środowiska Parlamentu Europejskiego poparli w tym tygodniu plan UE dotyczący wprowadzenia zakazu sprzedaży nowych samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi od 2035 r., głosując jednocześnie przeciwko propozycjom bardziej rygorystycznych celów ograniczenia emisji CO2 przez samochody w ciągu tej dekady. Nadchodzi era samochodów elektrycznych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA samochody elektryczne Radio kierowców bateria Europarlament

Witold Waszczykowski: KE chce narzucić nam polityczne warunki

Komisja Europejska wciąż nie zaakceptowała złożonego już ponad rok temu przez rząd Krajowego Planu Odbudowy, czyli dokumentu opisującego sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy UE. Pod koniec października zeszłego roku przewodnicząca KE Ursula von der Leyen postawiła warunek, aby w polskim KPO znalazło się zobowiązanie rządu do likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Europarlament Jedynka Ukraina Witold Waszczykowski Magdalena Ogórek Komisja Europejska

Debata nt. praworządności w Polsce. Rzońca: jest w KE narracja, by zdołować Zjednoczoną Prawicę

- Opozycja polska w Parlamencie Europejskim wymiękła, to jest kapiszon, natomiast Komisja Europejska robi swoje, bo szef największej partii zmusza ją do tego - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Bogdan Rzońca. - W Komisji Europejskiej jest polityczna narracja, by dołować Zjednoczoną Prawicę, która ma coraz większe poparcie w Polsce, ale też i coraz większe zrozumienie na świecie - ocenił polityk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski Adrian Klarenbach Europarlament

Beata Kempa o polityce EPL względem Rosji: są bierni, wyhodowali potwora

Jak mówiła europoseł Solidarnej Polski Beata Kempa, podejście największej siły w Parlamencie Europejskim, Europejskiej Partii Ludowej, do Rosji jest "bierne, pasywne". - Nie ma ofensywy i uderzenia się w piersi, że potężna frakcja, której przewodniczącym był Donald Tusk, tak naprawdę wyhodowała potwora - stwierdziła.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Unia Europejska Europarlament wojna 2022 sankcje Unii Europejskiej Ukraina Beata Kempa

Debata w PE po wyroku TSUE. Patryk Jaki: dzielicie narody na lepsze i gorsze

W Parlamencie Europejskim odbyła się dziś debata po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który odrzucił skargi Polski i Węgier na mechanizm warunkowości. Według konserwatywnych europosłów to przejaw nierównego traktowania poszczególnych członków Unii Europejskiej. - Uważacie, że są narody lepsze i narody gorsze - mówił Patryk Jaki, eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE ŚWIAT Unia Europejska Patryk Jaki Europarlament Parlament Europejski Europa Polska w Unii Europejskiej

"Bolesna ale słuszna". Halicki o karze za działalność kopalni Turów

- Dziś ta kara jest wyjątkowo duża, prawie pół miliarda złotych zapłacimy za tę nonszalancję - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł KO Andrzej Halicki pytany o kary za działalność kopalni Turów. - Jest to kara bolesna. Mam nadzieję, że nie ucierpią beneficjenci - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Halicki Parlament Europejski Europarlament górnictwo kopalnia Turów Eliza Olczyk infografika

"Misja obserwacyjna staje się napiętnowana politycznie". Krulikowski po słowach Ponsa

- Rozumiem, że Esteban Gonzalez Pons reprezentuje swoją partię, ma obowiązki wobec swoich wyborców w Hiszpanii i wobec dyskusji i debaty w Parlamencie Europejskim pewne obowiązki polityczne, ale takie rzeczy automatycznie powodują, że misja obserwacyjna [...] staje się politycznie napiętnowana - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Paweł Krulikowski. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej i Tomasz Kozłowski z "Faktu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Tomasz Kozłowski Europarlament Polska w Unii Europejskiej

"Mamy do czynienia z grupą, która stawia na wzajemną karierę". Prof. Mieczysław Ryba o doniesieniach "Liberation"

- Układ, o którym napisał francuski dziennik, używa wielkich dział w stosunku do Polski czy Węgier mówiąc o rzekomym łamaniu praworządności, natomiast wszystko to, co krytykuje, ma u siebie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Europejski Trybunał Sprawiedliwości korupcja sądownictwo Europarlament media

Europosłowie omówią sytuację wokół Ukrainy. Ponadto debata o rynkach cyfrowych

Sytuacja na granicy ukraińskiej zostanie dziś omówiona przez europosłów w Strasburgu. Deputowani będą również dyskutować o terytoriach Ukrainy okupowanych przez Rosję. W porządku obrad Parlamentu Europejskiego znalazła się również debata na temat aktu o rynkach cyfrowych  - ma przeciwdziałać nieuczciwym praktykom ze strony amerykańskich gigantów informatycznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europarlament Parlament Europejski parlament ue Unia Europejska Rosja Ukraina

"Polska porzuciła standardy ochrony praw człowieka". Ochojska promuje skandaliczny raport aktywistów

Europoseł (z listy KO) Janina Ochojska opublikowała w mediach społecznościowych raport Grupy Granica. "Polska porzuciła standardy ochrony praw człowieka, ochrony uchodźców i uchodźczyń oraz podstawowe zasady humanitaryzmu. Sytuacja na granicy została wywołana przez Białoruś, ale jest też skutkiem decyzji i wyborów polskich polityków" - czytamy w dokumencie, który, jak informuje portal tvp.info, jest rozsyłany w wersji angielskiej do polityków w PE.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo granica POLSKA Europarlament Janina Ochojska kryzys na granicy

Jadwiga Wiśniewska o spotkaniu prezydenta z szefem NATO

- Sytuacja na granicy jest wciąż bardzo napięta i trudna do przewidzenia, służby białoruskie nieustannie prowokują, reżim nie rezygnuje z zastraszania i szantażu jako narzędzia prowadzenia polityki - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Europarlament polityka Polska w Unii Europejskiej Białoruś NATO służby i bezpieczeństwo Rosja kryzys na granicy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem