X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Europarlament

"Dominuje poczucie, że osiągnięto coś dobrego". Prof. Jackowski o pakiecie finansowym UE

- Ważne jest to, że Parlament Europejski podobnie jak głowy państw negocjujące kompromis, wyraża dużą satysfakcję z tego, że środki zostały wynegocjowane. Dominuje poczucie, że osiągnięto coś dobrego, co wystarczy poprawić - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Jackowski z Kancelarii DSK w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Parlament Europejski budżet ue budżet UE 2021-2027 budżet unijny fundusze unijne Europarlament Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24

Maciejewski: w świecie Zachodu liberałowie i lewica mają większe prawa

- Liberalni intelektualiści, pod płaszczem ochrony praworządności, wciskają ludziom na przykład ideologię gender - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta, Jakub Maciejewski z "Sieci". Gośćmi audycji byli też: Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa i Paweł Krulikowski z portalu reo.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Parlament Europejski Polska w Unii Europejskiej LGBT prawo fundusze unijne budżet unijny Europarlament

Żurawski vel Grajewski: wątpię, żeby europarlament mógł zmienić decyzję przywódców UE

- Parlament Europejski wprawdzie będzie podnosił swoje własne znaczenie, ale on nie ma mocy przełamywania decyzji szefów państw członkowskich - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski. W ten sposób odniósł się do rezolucji PE w sprawie budżetu Wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż ŚWIAT Europa Europarlament Parlament Europejski Unia Europejska budżet UE 2021-2027 budżet ue

Publicysta: powrót do negocjacji ws. budżetu UE. Ale teraz to będą prace ekspertów

- Rzeczywiście trzeba będzie znowu negocjować. Może nie od nowa, bo wiele kwestii zostało uzgodnionych i te kwestie nie zostały zakwestionowane. Natomiast te negocjacje będą się już odbywały na poziomie roboczym - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Dziennika Gazety Prawnej" Patryk Słowik. Gościem "Debaty Dnia" był także Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027 Europarlament Rada Europejska

Debata w PE ws. budżetu UE. Większość grup krytykuje zapisy dot. praworządności

Europosłowie z większości grup politycznych skrytykowali niektóre ustalenia unijnego szczytu dotyczącego pakietu finansowego wartego ponad bilion osiemset miliardów euro. Chodzi o budżet Wspólnoty na najbliższych siedem lat i fundusz odbudowy po pandemii. - Polska i Węgry oraz wszystkie kraje są za praworządnością tak jak za czystym powietrzem, czystą wodą, jak za dobrym klimatem - przekonywał europoseł PiS Bogdan Rzońca. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej budżet UE 2021-2027 Europa Europarlament

Ryszard Czarnecki: Polska chce, żeby budżet i plan odbudowy UE przyjąć jak najszybciej

- Polska bardzo mocno preferuje scenariusz, w którym już za miesiąc, na czerwcowym szczycie Rady Europejskiej będzie przyjęcie zarówno propozycji Rady dla wieloletnich ram finansowych, czyli tego 7-letniego budżetu UE, jak i planu odbudowy. Polska uważa, że to będzie sytuacja optymalna, aby to przyjąć szybko i razem - mówił w Polskim Radiu 24 europarlamentarzysta PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski pandemia koronawirus Europarlament Ryszard Czarnecki Krzysztof Grzybowski budżet ue budżet UE 2021-2027 budżet unijny

Konserwatyści w PE obnażają cele Rosji: próbuje skłócić Europę z USA, atakuje jedność NATO i UE

Rosja nie rezygnuje z działań agresywnych, stara się zwiększać swoje wpływy w Europie, próbuje rozmontować więź transatlantycką - mówili uczestnicy wideokonferencji zorganizowanej przez grupę europejskich konserwatystów w Parlamencie Europejskim. W dyskusji wzięła udział europosłanka Anna Fotyga, która oceniła, że Rosja jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla Europy, ale i bezpieczeństwa w świecie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Europa USA ŚWIAT Europarlament polityka

Elastyczność funduszy UE. Jest odpowiedź europosłów na propozycję KE

Europosłowie poparli propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą większej elastyczności w wykorzystaniu pieniędzy z obecnego unijnego budżetu. Niezakontraktowane jeszcze fundusze państwa członkowskie mogą przeznaczyć na walkę z koronwirusem - informuje Beata Płomecka, brukselska korespondentka Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Europarlament Parlament Europejski Beata Płomecka

PE apeluje o większy budżet Unii, Zielony Ład i obligacje. Krytykuje też Polskę i Węgry

Parlament Europejski apeluje o zwiększenie unijnego budżetu po 2020 roku i kontynuowanie prac nad Zielonym Ładem. Krytykuje też Polskę i Węgry. Podczas nadzwyczajnej sesji w Brukseli europosłowie przyjęli rezolucję dotyczącą kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa - relacjonuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Europarlament Parlament Europejski Beata Płomecka

"Była kompletnie nieprzygotowana". Prof. Krasnodębski o działaniach UE ws. COVID-19

- Można powiedzieć, że Unia Europejska była kompletnie nieprzygotowana na pandemię koronawirusa. Powinna była przygotowywać się już w grudniu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Europa koronawirus COVID-19 pandemia epidemia Europarlament Zdzisław Krasnodębski Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA