more_horiz
PR24 Portal
Section05
Europejski Zielony Ład

"W tej formule jest absolutnie nie do przyjęcia". Beata Kempa o pakiecie Fit for 55

- Obecnie będzie on przetwarzany na 14 aktów prawnych, które będą przyjmowane przez państwa członkowskie, i tutaj nad każdym aktem należy się bardzo mocno pochylić - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Beata Kempa z Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Kempa klimat ekologia ETS emisja co2 GOSPODARKA ekonomia środowisko polityka energetyczna Polska w Unii Europejskiej Europejski Zielony Ład POLSKA infografika Fit for 55

ANALIZA Unijny pakiet "Fit for 55". Sprawdź, co się kryje w Europejskim Zielonym Ładzie

W zapisach Europejskiego Zielonego Ładu, wprowadzanego w ramach prawa klimatycznego EU, Unia jako wiążący cel wskazała osiągnięcie do 2050 roku neutralności klimatycznej. Wymaga to znacznego obniżenia w ciągu najbliższych dziesięcioleci poziomów emisji gazów cieplarnianych. Jako pośredni krok w kierunku realizacji wyznaczonego celu Wspólnota zwiększyła swoje ambicje klimatyczne na rok 2030, zobowiązując się do zmniejszenia do tego czasu emisji o co najmniej 55 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska Fit for 55 Europejski Zielony Ład

"Europejczycy chcą wzrostu, który nie będzie niszczył naszej natury". Szefowa KE o Europejskim Zielonym Ładzie

"Kto zanieczyszcza środowisko, zapłaci więcej" - to główne założenie nowego pakietu dla klimatu w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, który na łamach włoskiego dziennika "La Stampa" przedstawiła w środę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Komisja Europejska Ursula von der Leyen Europejski Zielony Ład ekologia

"Zielona energia będzie tańsza". Tomasz Sakiewicz o transformacji energetycznej

- Węgiel, w formie, w jakiej go znamy obecnie, będzie powoli wygaszany. Nie unikniemy tego trendu światowego. Zielona energia będzie po prostu tańsza. Najważniejsze jest to, żeby ta energia była produkowana u nas w Polsce, a nie kupowana za granicą - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Sakiewicz energetyka Europejski Zielony Ład węgiel zielona energia

"Silna szczepionka na nowe kryzysy". Komisarz UE o gospodarczym obiegu zamkniętym

- Możemy wyeliminować prawie połowę emisji gazów cieplarnianych, stosując strategie obiegu zamkniętego w takich obszarach jak tworzywa sztuczne, cement, stal i aluminium - ocenił unijny komisarz ds. środowiska, oceanów i rybołówstwa Virginijus Sinkeviczius. Zdaniem komisarza może to oznaczać spadek emisji CO2 w UE o prawie 300 mln ton rocznie do 2050 r. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska środowisko klimat Europejski Zielony Ład ekologia infografika

Czeski europoseł: trzeba dbać o przyrodę, ale Zielony Ład budzi wiele wątpliwości

- Należy chronić przyrodę, powinniśmy być przyjaźni dla przyrody, zgadzam się z tym. Z drugiej strony tzw. Zielony Ład wywołuje szereg znaków zapytania. Czy poprzez wielkie dążenie, bardzo szybkie przełamanie, pompowanie w to wielkich środków finansowych, nie zdarzy się, że zaszkodzimy przyrodzie - mówił w Polskim Radiu 24 Evžen Tošenovský, czeski europoseł z grupy EKR.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zdzisław Krasnodębski Unia Europejska Europejski Zielony Ład ekologia polityka społeczeństwo ochrona środowiska

Debata PE o pożarach w Australii. Polityk PiS: ten parlament nie troszczy się o klimat

W Parlamencie Europejskim odbyła się dyskusja na temat przyczyn pożarów w Australii i innych klęsk żywiołowych, do których doszło w ostatnich latach. Według chadeków, socjalistów i liberałów tego typu zjawiska to dowód na to, że klimat ociepla się pod wpływem działalności człowieka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europarlament Parlament Europejski Strasburg Francja Unia Europejska pożary w Australii klimat ochrona środowiska Europejski Zielony Ład

Nowy Zielony Ład. W Parlamencie Europejskim dyskusja o klimacie z polskim wątkiem

- Państwa europejskie podpiszą traktat pokojowy z naturą - tak ostatni szczyt unijny podsumował w Strasburgu nowy szef Rady Europejskiej, Charles Michel. Polityk w ten sposób skomentował zobowiązanie do osiągnięcia neutralności klimatycznej przez Unię do 2050 roku. Taki plan zaakceptowało 26 krajów wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Strasburg Unia Europejska klimat Europejski Zielony Ład

Zbigniew Stefanik: trudno oczekiwać, by polski rząd zapomniał o realiach panujących w naszym kraju

- Ewolucja na rynku energetycznym w naszym kraju doprowadziłaby do ewolucji na rynku pracy. Dlatego ten element powinien być również akcentowany przez polską stronę wobec Brukseli i partnerów europejskich - powiedział Zbigniew Stefanik, korespondent polskich mediów w Strasburgu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 klimat Europejski Zielony Ład środowisko Unia Europejska Bruksela węgiel dwutlenek węgla emisja co2

Magdalena Cedro o szczycie UE: Niemcy rozumieją sytuację Polski

- Niemcy sami mają olbrzymi przemysł i dość znaczącą emisję CO2. (…) Francuzi promują atom, a Niemcy stawiają na gaz. W tej kwestii dochodzi do poważnej polemiki na temat tego, jakie inwestycje będą uznawane za "zielone", a jakie nie. Można powiedzieć, że nasi zachodni sąsiedzi są sojusznikami Polski w niektórych kwestiach dotyczących spraw energetycznych - powiedziała Magdalena Cedro z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Unia Europejska Europejski Zielony Ład klimat Mateusz Morawiecki Angela Merkel środowisko Bruksela
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem