X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Fit for 55

Eksperci: nie ma podstaw do płacenia przez Polskę kar za nie zamknięcie kopalni Turów, czekamy na porozumienie z Czechami

Mamy nadzieję na szybkie porozumienie w Czechami w sprawie kopalni Turów i wycofanie skargi przeciwko Polsce. Ale i tak nie ma podstaw do płacenia kar za nie zamknięcie kopalni, bo nie ma decyzji TSUE w tej sprawie - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" ekspertka prawa europejskiego i międzynarodowego prof. Genowefa Grabowska. W opinii Macieja Wośko, redaktora naczelnego Gazety Bankowej nie tylko zamknięcie Turowa byłoby klęską dla polskiej energetyki, ale też projekt „Fit for 55” jest nie do udźwignięcia dla naszej gospodarkami i obywateli.   
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Turów węgiel Czechy Unia Europejska Fit for 55 Trybunał Sprawiedliwości UE ministerstwo klimatu

Spotkanie premierów Polski i Łotwy. Wśród tematów relacje z UE i polityka wschodnia

W Warszawie spotkają się w środę przed południem premierzy Polski i Łotwy. Mateusz Morawiecki i Krisjanis Karins omówią bieżące kwestie agendy unijnej, a także sytuację bezpieczeństwa w regionie oraz wyzwania w zakresie polityki wschodniej. Tematy rozmów uzupełnią sprawy dwustronne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki energetyka Fit for 55 Polska w Unii Europejskiej Białoruś

"Ten pakiet jest tak niebezpieczny, że trzeba złamać jego kręgosłup". Anna Zalewska o "Fit for 55"

- Polski rząd i eurodeputowani sugerują rozwiązania, które będą powodowały bezwzględne zawetowanie co najmniej pięciu dokumentów. Pakiet "Fit for 55" jest tak niebezpieczny, że jego kręgosłup trzeba złamać - powiedziała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka Anna Zalewska Polska w Unii Europejskiej Polskie Radio 24 Fit for 55 polityka

Handel emisjami CO2. Prof. Paruch: zaostrzenie sporu Polski z instytucjami UE 

- Prawdopodobnie za kilkanaście tygodni dowiemy się, kto naprawdę stoi za ETS, to są miliardy. Pytanie, jak te pieniądze krążą, kto jest beneficjentem tych transakcji i dlaczego Unia Europejska nie podejmuje żadnych reakcji w tej sprawie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog z UMCS w Lublinie, odnosząc się do kwestii handlu prawami do emisji dwutlenku węgla.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 odnawialne źródła energii węgiel energetyka GOSPODARKA Unia Europejska Fit for 55 emisja co2 Michał Rachoń

"Można było zająć się tym tematem w 2004 roku". Jakub Wiech o transformacji energetycznej w Polsce

– Od dawna wiedzieliśmy, że należy transformować się w kierunku niskoemisyjności, docelowo zeroemisyjności. To jest coś, co można było ustalić już w 2004 roku, kiedy przystępowaliśmy do Unii Europejskiej. Widzieliśmy, jaka jest polityka Unii w tym zakresie – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jakub Wiech z portalu Energetyka24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka energetyka energia Bartłomiej Graczak ETS energia elektryczna Fit for 55 Unia Europejska klimat

Terlecki: nie zgadzamy się, żeby UE dyktowała, jaka formacja polityczna ma rządzić w Polsce

- Unia Europejska wymyśliła sobie, że na przykładzie Polski pokaże innym państwom członkowskim, że rządy prawicy są nieopłacalne i należy je jak najszybciej zmienić. Na taki sposób myślenia nigdy się nie zgodzimy - powiedział "Polsce Times" szef klubu PiS Ryszard Terlecki, podkreślając, że "twarda polityka wobec UE jest niezbędna". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Ryszard Terlecki Prawo i Sprawiedliwość Fit for 55 Sąd Najwyższy reforma sądownictwa

"Jest on szkodliwy dla przeciętnego obywatela". Müller o pakiecie Fit for 55

Rzecznik rządu Piotr Müller stwierdził, że "pakiet Fit for 55 jest szkodliwy dla przeciętnego obywatela". Dodał, że "oznacza on dla niego podwyższenie kosztów". - UE, która miała być solidarna, chce de facto przenieść koszty transformacji energetycznej na mniej zarabiających, nie możemy się na to zgodzić - powiedział Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller Fit for 55 energetyka

PGG zawarła z górnikami ugodę dotyczącą płac. Akcja protestacyjna zakończona

Średnio 1,5 tys. zł jednorazowej rekompensaty za pracę w weekendy oraz wzrost średniego wynagrodzenia w Polskiej Grupie Górniczej do kwoty 8200 zł brutto przewiduje porozumienie, zawarte w piątek przez związkowców z zarządem spółki. Związki zakończyły spór zbiorowy i zawiesiły akcje protestacyjne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska Grupa Górnicza płace górnicy pracodawcy pracownik węgiel związki zawodowe Ministerstwo Aktywów Państwowych Unia Europejska zielona energia Fit for 55

Wysoka cena Fit For 55. Kowalski: każda polska rodzina będzie ograbiona

- Polityka Timmermansa doprowadza do tego, że ludzie z racji wyższych opłat za ogrzewanie, zaczynają palić śmieciami, trując środowisko - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Marian Kowalski. Ocenił też, że w razie wejścia w życie pakietu Fit For 55, "każda polska rodzina będzie ograbiona i dalej będzie paliła byle czym w piecu".
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Marian Kowalski POLSKA energetyka Frans Timmermans ekologia społeczeństwo środowisko Fit for 55 infografika

Koszty Fit for 55. Jakie wydatki będzie musiała ponieść Polska?

Ambitny projekt w ramach unijnego pakietu Fit for 55 zakładający zmniejszenie emisji CO2 o 55 proc. do 2030 r. będzie kosztował Polskę bez wsparcia z Unii Europejskiej ok. 300 mld euro - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej", który dotarł do szacunków analityków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Fit for 55 emisja co2 środowisko klimat polityka energetyczna GOSPODARKA ekonomia fundusze unijne energetyka polityka Polska w Unii Europejskiej

ANALIZA Unijny pakiet "Fit for 55". Sprawdź, co się kryje w Europejskim Zielonym Ładzie

W zapisach Europejskiego Zielonego Ładu, wprowadzanego w ramach prawa klimatycznego EU, Unia jako wiążący cel wskazała osiągnięcie do 2050 roku neutralności klimatycznej. Wymaga to znacznego obniżenia w ciągu najbliższych dziesięcioleci poziomów emisji gazów cieplarnianych. Jako pośredni krok w kierunku realizacji wyznaczonego celu Wspólnota zwiększyła swoje ambicje klimatyczne na rok 2030, zobowiązując się do zmniejszenia do tego czasu emisji o co najmniej 55 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska Fit for 55 Europejski Zielony Ład