more_horiz
PR24 Portal
Section05
Francja

"Unijna tyraliera zaczęła się kręcić w miejscu". Józef Orzeł o stanowisku UE ws. sytuacji na Wschodzie

- Mamy do czynienia z tyralierą państw unijnych, które - jak się dotąd zdawało - w prawie równym ordynku zmierzają w stronę interesów Ukrainy. Teraz okazuje się jednak, że część z nich się waha, cofa, kręci w miejscu - mówił w Polskim Radiu 24 Józef Orzeł, szef Klubu Ronina.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska UE polityka Rosja Ukraina ŚWIAT wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 Polskie Radio 24 Węgry Niemcy Francja Józef Orzeł

Klęska upokorzy Rosję? Politico: Francja, Niemcy i Włochy wolą tego uniknąć, nawet kosztem Ukrainy

Portal Politico wysuwa wniosek, że ostatnie sukcesy Ukrainy w wojnie z Rosją sprawiają, iż przywódcy Francji, Niemiec czy Włoch zaczynają uważać zwycięstwo Ukraińców za możliwe i obawiają się, że takie "upokorzenie" Rosji stworzyłoby nowe problemy polityczne. Dlatego, jak zauważa portal, niektóre kraje po cichu opowiadają się za takim rozwiązaniem konfliktu, które pozwoliłoby Moskwie "zachować twarz", nawet jeśli oznaczałoby to oddanie jej części terytorium Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Francja Niemcy Włochy

Macron chce ustępstw Ukrainy wobec Rosji? Jaros: nie ma mowy, Ukraina musi wygrać tę wojnę

- Ukraina broni się dzielnie i trzeba zrobić wszystko, żeby obroniła się przed tymi bandytami, przed tą hordą, która na nich napadła, najechała. I tutaj nie ma mowy o ustępstwach - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Jaros.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach ŚWIAT Europa Francja Ukraina Rosja wojna 2022 Emmanuel Macron Władimir Putin Wołodymyr Zełenski serwis wschodni

Macron chce reformować UE? Francuskie media: jego propozycje mogą podzielić Europę

Francuskie media rozpisują się nad projektem "politycznej wspólnoty europejskiej" przedstawionym w europarlamencie przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Lewicowe media stwierdziły, że prezydent Francji przyjął wczoraj rolę lidera i reformatora Unii Europejskiej. "Le Monde" nazwał propozycję Macrona "śmiałą", zaznaczając jednocześnie, że "naraża ona Europę na podziały".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Unia Europejska Francja wojna na Ukrainie wojna 2022 Emmanuel Macron

Dlaczego Rosjanie świętują zakończenie II wojny światowej 9 maja?

Akt bezwarunkowej kapitulacji Niemiec wszedł w życie 8 maja o godzinie 23:01. Według czasu moskiewskiego był to już kolejny dzień – 9 maja. Dlatego też Rosja (a do czasu rozpadu bloku sowieckiego również i kraje wchodzące w jego skład) świętuje zakończenie II wojny światowej 9 maja. 
Zobacz więcej na temat:  ZSRR Francja Stany Zjednoczone Wielka Brytania zimna wojna żelazna kurtyna komunizm nazizm III Rzesza Niemcy HISTORIA

Prof. Krasnodębski o wojnie: dla przeciętnego Niemca czy Francuza jest czymś odległym

- Z jednej strony mamy brutalną krwawą wojnę z łamaniem prawa międzynarodowego i praw człowieka, na wschodzie, natomiast na zachodzie nic nowego, jest ofensywa innego typu, miękkimi środkami, wymierzoną przeciwko naszemu krajowi - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Jedynka Ukraina Niemcy Zdzisław Krasnodębski ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie Francja

Francji brakuje broni i amunicji. Przewodniczący komisji obrony: wieloletnie zaniedbania

Francuski senator i przewodniczący komisji do spraw polityki międzynarodowej i obrony Christian Cambon ostrzega przed brakiem zapasów broni i amunicji we Francji. Senator stwierdził, że francuskie władze przez lata zaniedbywały tę kwestię. W wywiadzie dla radia Europe 1 potwierdził także, że Francja kontynuuje dostawy broni i sprzętu wojskowego dla Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja broń wojsko wojna na Ukrainie wojna 2022

"Część krajów UE nie chce narażać się Rosji". Kuźmiuk o wojnie na Ukrainie

- Część krajów Unii Europejskiej ciągle jeszcze nie chce narażać się Rosji, bo zakłada, że tuż po wojnie znowu wróci do prowadzenia interesów z tym państwem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie trwają prace nad szóstym pakietem sankcji wobec Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Unia Europejska Ukraina Rosja polityka Krzysztof Świątek ŚWIAT Zbigniew Kuźmiuk Emmanuel Macron Niemcy Francja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem