more_horiz
PR24 Portal
Section05
Francja

Premier dla "Le Figaro": jesteśmy zwolennikami i UE, i USA

Premier Mateusz Morawiecki w obszernym wywiadzie udzielonym francuskiemu dziennikowi "Le Figaro" mówił, że Europa Środkowa lepiej rozumie rosyjskie zagrożenie, że trzeba na nowo przemyśleć model rozwoju gospodarczego, a także wyjaśniał polskie stanowisko wobec UE ws. migracji i reformy wymiaru sprawiedliwości. Ocenił też Polskę jako "zwornik wspólnoty transatlantyckiej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mateusz Morawiecki Francja Unia Europejska premier polityka

Francja: ważny polityk zaatakowany. Przez "żółte kamizelki"?

Dom przewodniczącego francuskiego Zgromadzenia Narodowego Françoisa de Rugy'ego próbowano podpalić. - Kryminalne pobudki czynu nie ulegają żadnej wątpliwości - powiedział Richard Ferrand. O podpaleniu domu w miejscowości Motreff w Bretanii, na zachodzie kraju, zaalarmował policję sąsiad. Na miejscu żandarmeria wykryła koc, resztki opony i nasączonej paliwem pochodni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja protesty żółtych kamizelek Emmanuel Macron protesty we Francji Europa

TYLKO U NAS Ekspert: Nord Stream 2 służy Rosji politycznie

- Dopuszczenie do realizacji Nord Stream 2 pokazuje bankructwo idei europejskiej solidarności. Niemcy czy Francja, w przeciwieństwie do Polski, nie odczuwają tego, że uzależnienie energetyczne przekłada się na uzależnienie polityczne. A projekt ten bardziej niż biznesowo służy Rosji właśnie politycznie – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dziennikarz i ekspert ds. wschodnich Grzegorz Kuczyński.
Zobacz więcej na temat:  Europa Unia Europejska Nord Stream 2 Niemcy Francja Rosja gazociąg północny TYLKO U NAS

Poseł PSL o Nord Stream 2: Niemcy nie mają żadnych oporów

– Przykładem nastawienia Niemców do wspólnych projektów z Rosją jest były kanclerz Gerhard Schröder. Gdy przestał pełnić swój urząd, to zasiadł w wysokich władzach Gazpromu – powiedział Paweł Bejda, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. W Polskim Radiu 24 rozmowa o zagrożeniach płynących ze strony inwestycji Nord Steram 2 i stosunku do tego projektu państw europejskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Niemcy Nord Stream 2 energetyka Gazprom gaz Rosja Francja gaz ziemny