X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Francja

"Polacy nigdy nie byli posłusznymi ludźmi". "Le Figaro" docenia Polskę po wyroku TK

- Instytucje europejskie wykraczają poza swoje prerogatywy, angażując się w sprawy, które ich nie dotyczą, a gdy tylko kraj w UE ośmieli się prowadzić nadmiernie konserwatywną politykę społeczną, jest wzywany do porządku w imię "wartości europejskich" - pisze w magazynie "Le Figaro" jego szef Guillame Roquette, komentując decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska Komisja Europejska media prawo Francja ŚWIAT Europa

Kolejni kandydaci na prezydenta Francji popierają decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego

Kolejni kandydaci na prezydenta Francji poparli decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Za wyższością konstytucji nad prawodawstwem UE opowiedzieli się socjalista Arnaud Montebourg, politycy centroprawicy Xavier Bertrand i były negocjator UE ds. brexitu Michel Barnier. Decyzję polskiego TK poparli także liderzy skrajnej prawicy Florian Philippot i Marine Le Pen.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Francja Unia Europejska prawo

Przekształcenie katedry Notre Dame w centrum LGBT? To pomysł transseksualnego pisarza

Paul B. Preciado - transseksualny pisarz hiszpański - opublikował artykuł, w którym proponuje przekształcenie katedry Notre Dame w centrum LGBT. Pomysł ten jest odpowiedzią na publikację raportu nt. nadużyć seksualnych wśród duchownych. Autor nawołuje też do "impeachmentu" i likwidacji Kościoła. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Kościół katolicki LGBT religia Notre Dame Paryż transseksualizm

"Unijni komisarze łamią prawo europejskie". Wiceszef MSZ dla "Le Figaro"

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w wywiadzie dla dziennika "Le Figaro" stwierdził, że kryzys na linii Warszawa-Bruksela będzie decydujący dla przyszłości Europy. Podsekretarz stanu w MSZ skrytykował "polityczne motywacje" unijnych instytucji, które domagają się sankcji wobec Polski po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności polskiego prawa nad unijnymi traktatami.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Francja Europa ŚWIAT Paweł Jabłoński MSZ

Trwa wyścig o polski atom. Do Amerykanów i polskich koncernów dołączają Francuzi

Francuski gigant energetyczny, koncern EDF /Électricité de France/, dołącza do grona zainteresowanych budową w Polsce elektrowni jądrowych. Po Amerykanach oraz trzech polskich koncernach, wstępną ofertę złożył polskiemu rządowi francuski gigant. Tzw. niewiążąca oferta obejmuje kontrakt na prace inżynieryjne, zaopatrzeniowe i budowę od 4 do 6 reaktorów z mocą zainstalowaną od 6,6 do 9,9 GWe w 2-3 lokalizacjach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia atomowa energetyka Francja USA KGHM Polska Miedź PKN Orlen

Trwa wyścig o polski atom. Francuzi z EDF chcą budować reaktory w Polsce. Przy budowie praca dla tysięcy ludzi

Francuski gigant energetyczny, koncern EDF /Électricité de France/, dołącza do grona zainteresowanych budową w Polsce elektrowni jądrowych. Po Amerykanach oraz trzech polskich koncernach, wstępną ofertę złożył polskiemu rządowi francuski gigant. EDF złożył polskiemu rządowi wstępną, niewiążącą ofertę na kontrakt obejmujący prace inżynieryjne, zaopatrzeniowe i budowę od 4 do 6 reaktorów z mocą zainstalowaną od 6,6 do 9,9 GWe w 2-3 lokalizacjach - podał francuski koncern. W fazie budowy może powstać lokalnie ok. 25 tys. miejsc pracy na każdą parę bloków.
Zobacz więcej na temat:  elektrownia atomowa energetyka energia atomowa energia Francja gospodarka polska

Francuski autorytet prawny: nasze sądy najwyższe mają podobne stanowisko do polskiego TK

Polski Trybunał Konstytucyjny właśnie orzekł, że niektóre artykuły Traktatu o Unii Europejskiej są niezgodne z konstytucją Polski. Jego rozumowanie jest klasyczne i budzące szacunek. We Francji sądy najwyższe mają podobne stanowisko - pisze były sekretarz generalny Rady Konstytucyjnej Jean-Eric Schoettl.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE konstytucja ŚWIAT Europa Francja

Francuski ekspert: decyzja TK nie stanowi prawnego polexitu

- Decyzja polskiego Trybunał Konstytucyjnego nie stanowi prawnego polexitu - stwierdził na łamach dziennika "Le Figaro" były sekretarz generalny francuskiej Rady Konstytucyjnej Jean-Eric Schoettl. Ekspert wyjaśnił, że francuskie oraz niemieckie instytucje prawne zajmują stanowisko zbieżne z polskim i że orzeczenie TK powinno zostać uszanowane przez państwa unii europejskiej i unijne władze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Trybunał Konstytucyjny Francja

Pierwsza kobieta na spadochronie - Jeanne-Geneviève Garnerin

222 lata temu bohaterska Francuzka, Jeanne-Geneviève Garnerin, jako pierwsza kobieta na świecie wykonała skok ze spadochronem... było to piękne, słoneczne sobotnie południe, 12 października 1799 roku. Pogoda wręcz wymarzona dla podróży balonem, bez chmur, ale, co ważne, wysokie ciśnienie nadające powietrzu ożywczego, październikowego chłodu. W takich warunkach balony wznoszą się znacznie wyżej i piękniejszy jest z nich widok rozległej okolicy.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA lotnictwo Francja

"Znaczące wydarzenie dla Europy". Europejskie komentarze po wyroku Trybunału Konstytucyjnego

- Zaskakujące oświadczenie wydał socjalista Arnaud Montebourg, były minister gospodarki i kandydat we francuskich wyborach prezydenckich 2022 roku. Jego zdaniem decyzja polskiego Trybunału Konstytucyjnego była suwerenna, należy ją uszanować i nikt nie ma prawa jej podważać, a szczególnie KE, która nie posiada żadnej demokratycznej legitymizacji - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Tyszka-Drozdowski ("Teologia Polityczna"). Gościem była też Olga Doleśniak-Harczuk ("Nowe Państwo").
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska Francja Niemcy ŚWIAT