X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
GOSPODARKA

Ekspert: obcokrajowcy wypełniają braki na rynku pracy, by nasza gospodarka pozostała konkurencyjna

Polska staje się krajem coraz bardziej atrakcyjnym dla cudzoziemców. Ci legalnie pracujący stanowią już 5 proc. ogółu osób aktywnych zawodowo. Według szacunków, dzięki nim polskie PKB jest wyższe o 40-60 mld złotych. Jak mówił gość Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Kubisiak, wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego - Polska staje się w coraz większym stopniu krajem imigranckim aniżeli emigranckim.
Zobacz więcej na temat:  rynek pracy obcokrajowcy Ukraina GOSPODARKA praca zatrudnienie

''Biznesowo to po prostu szaleństwo dla portu''. Wenecja bez wycieczkowców

Kiedy pierwszy statek wycieczkowy od początku pandemii przepłynął przez Lagunę Wenecką w zeszłym miesiącu, setki ludzi zebrało się na lądzie i małych łodziach w proteście. Kilka tygodni później, rząd przychylił się do postulatów protestujących ogłaszając, że aby chronić ekosystem i dziedzictwo Wenecji, statki wycieczkowe będą miały zakaz wstępu na lagunę od 1 sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 Włochy Wenecja statek

Anglia: koniec obowiązkowej kwarantanny dla podróżnych z UE i USA. To impuls dla linii lotniczych

Anglia pozwoli w pełni zaszczepionym turystom z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych na przyjazd bez konieczności kwarantanny od 2 sierpnia, co będzie ogromnym i długo oczekiwanym impulsem dla linii lotniczych i firm turystycznych. Brytyjska branża turystyczna krytykowała rząd za zbyt wolne otwieranie się na nowe rozwiązania, twierdząc, że roztrwonił on swoją przewagę w globalnym wprowadzaniu szczepionek i dał UE przewagę w przyciąganiu turystów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Wielka Brytania COVID-19 samolot

POLSKI ŁAD "Umożliwi on klasie średniej rozwinięcie skrzydeł". Mateusz Morawiecki o Polskim Ładzie

- Z punktu widzenia gospodarki Polski Ład jest ładem przebijania szklanych sufitów, który umożliwi polskiej klasie średniej rozwinięcie skrzydeł - podkreślił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Jak mówił, wierzy, że zmiany podatkowe zaproponowane w programie znajdą poparcie w parlamencie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA polityka Polski Ład podatki zdrowie pkb Mateusz Morawiecki premier