more_horiz
PR24 Portal
Section05
Gazeta Wyborcza

"Bez oparcia w faktach, mimo zaprzeczeń". CIR o materiale "GW" dot. handlu nieruchomościami

Żona premiera sprzedała działkę po cenie rynkowej, po wycenie rzeczoznawców. Ani ona, ani Mateusz Morawiecki nie mają żadnych relacji z nabywcami - informuje Centrum Informacyjne Rządu po publikacji "Gazety Wyborczej" ws. sprzedaży działki we Wrocławiu przez żonę premiera. Materiał tworzy nieistniejącą rzeczywistość - dodało CIR.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Gazeta Wyborcza Mateusz Morawiecki bz wbk nieruchomości

"Prace ICM miały olbrzymie znaczenie". Macierewicz odpowiada na wywiad byłego szefa Instytutu

- Prace eksperckie zrealizowane przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) dla podkomisji miały olbrzymie znaczenie dla falsyfikacji raportów Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) i komisji Jerzego Millera - stwierdził przewodniczący podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz w oświadczeniu wydanym w związku z artykułem opublikowanym na łamach "Gazety Wyborczej”.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska Gazeta Wyborcza

"Bezpośrednie uderzenie w bezpieczeństwo Polaków". Rzecznik SG o szkalowaniu funkcjonariuszy

- W obliczu toczącej się wojny na wschodzie szkalowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej jest bezpośrednim uderzeniem w bezpieczeństwo Polaków - stwierdziła rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. W rozmowie z portalem tvp.info odniosła się do zmanipulowanych publikacji medialnych o działaniach SG i fałszywych oskarżeniach kierowanych pod adresem funkcjonariuszy w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna uchodźcy media fake news Gazeta Wyborcza New York Times

Finanse Fundacji im. Bronisława Geremka. Ogromne dotacje z państwowych spółek za czasów PO-PSL

W latach 2010-2015 Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka otrzymała blisko siedem milionów złotych dotacji i darowizn - wynika z ustaleń Doroty Kani i Wojciecha Wybranowskiego na łamach "Polska Times". Jak wskazują dziennikarze, fundacja ta grupuje osoby bliskie środowisku "Gazety Wyborczej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Gazeta Wyborcza polityka Dorota Kania

Dziennikarze zmienili wersy "Ballady o Janku Wiśniewskim". Cenckiewicz: takiej profanacji jeszcze nikt nie dokonał

W internecie pojawiło się nagranie, na którym członkowie Towarzystwa Dziennikarskiego, wśród nich Seweryn Blumsztajn, śpiewają przerobioną "Balladę o Janku Wiśniewskim" - donosi portal tvp.info. "Profanacji piosenki o ofierze Grudnia '70 nikt chyba dotąd nie dokonał" - ocenił historyk Sławomir Cenckiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Seweryn Blumsztajn Gazeta Wyborcza

Беседа Михника и Ярузельского: Как «демократ» признавался в «любви» бывшему диктатору

Профессор Богдан Мусял об обнародованном видео душевного застолья главреда издания Gazeta Wyborcza и бывшего коммунистического генерала Войцеха Ярузельского.
Zobacz więcej na temat:  Adam Michnik Gazeta Wyborcza Военное положение в Польше реформа судебной системы в Польше ПНР

Spotkanie Michnika z Jaruzelskim. Prezes IPN: to nagranie jest uosobieniem problemów III RP

- Formuła rozmowy Michnika i Jaruzelskiego jest potwierdzeniem znanych faktów, a więc procesu spoufalenia części elit "Solidarności" i komunistów - powiedział prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki, komentując opublikowane nagranie ze spotkania gen. Wojciecha Jaruzelskiego z Adamem Michnikiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Instytut Pamięci Narodowej Karol Nawrocki Adam Michnik Wojciech Jaruzelski stan wojenny PRL komunizm społeczeństwo III RP TVP Gazeta Wyborcza

"GW" myli Czarnka z Czarneckim. Szef MEiN mówi o "niewystarczających przeprosinach"

"Prokuratura w sprawie Czarnka kontratakuje" - tak zatytułowany był tekst w "Gazecie Wyborczej" autorstwa Wojciecha Czuchnowskiego. Chodziło jednak o Leszka Czarneckiego, a nie Przemysława Czarnka, szefa resortu edukacji i nauki, który zażądał sprostowania. W rozmowie z portalem tvp.info oświadczył, że nie jest zadowolony z opublikowania przeprosin na siódmej stronie dziennika.
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Wyborcza media Przemysław Czarnek polityka Ministerstwo Edukacji i Nauki POLSKA

Straż Graniczna odpowiada na artykuł Gazety Wyborczej. "Nie było żadnych dzieci"

Straż Graniczna odniosła się do artykułu "Gazety Wyborczej" o zaginięciu czteroletniej dziewczynki na granicy polsko-białoruskiej. Zdarzenie miało mieć miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. - Wśród zatrzymanych w miejscowości Wołyńce cudzoziemców nie było żadnego dziecka. Wszyscy to były osoby dorosłe - poinformowała por. Anna Michalska, rzeczniczka SG.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś straż graniczna granica migracja Gazeta Wyborcza

"Cała grupa ma problemy finansowe, przychody znacznie zmalały". Mosoń o konflikcie w Agorze

- W pierwszym kwartale tego roku całościowe przychody grupy Agora wyniosły 146 mln zł i były o około 50 proc. niższe w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE. Gośćmi audycji byli także: Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Gazeta Wyborcza Polskie Radio 24 dziennikarstwo

"Prawda zawsze się obroni". Daniel Obajtek wygrał proces z portalem Wyborcza.pl

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek wygrał proces przeciwko redaktorowi naczelnemu portalu Wyborcza.pl. Wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie portal ma opublikować sprostowanie nieprawdziwych informacji zawartych w artykule Wojciecha Czuchnowskiego z 26 lutego, zatytułowanym "Taśmy Obajtka. Tak prezes Orlen łamał prawo, a teraz się pogrąża".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek media Gazeta Wyborcza PKN Orlen polityka sąd Warszawa sądownictwo

Lodowski: część mediów nie jest tylko narzędziem, ale już graczem w wojnie hybrydowej Łukaszenki

- Wygląda na to, że część mediów nie jest tylko narzędziem, ale już graczem w wojnie hybrydowej, jaką prowadzi Alaksandr Łukaszenka - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski. Gościem audycji był też Mariusz Gierej z portalu mPolska24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Frontex Gazeta Wyborcza granica straż graniczna migracja bezpieczeństwo fake news
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem