X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Gazeta Wyborcza

Protest pod MEN. Jest nagranie incydentu z udziałem Grzybowskiej i policjanta

Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje incydent z udziałem Agaty Grzybowskiej - fotoreporterki agencji RATS, współpracującej m.in. z "Gazetą Wyborczą" - podczas poniedziałkowego Strajku Kobiet pod MEN. Na filmiku widać, jak Grzybowska dwukrotnie "strzeliła" policjantowi w oczy fleszem aparatu, a po chwili prawdopodobnie kopnęła go. Fotoreporterka nie przyznaje się do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa policja protest strajk kobiet Gazeta Wyborcza dziennikarze

Podejrzenie naruszenia nietykalności policjanta. Fotoreporterka "GW" zatrzymana i zwolniona po przesłuchaniu

Fotoreporterka "Gazety Wyborczej" Agata Grzybowska została zwolniona po przesłuchaniu. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że postawiono jej zarzut. Miała podczas protestu pod MEN-em naruszyć nietykalność policjanta, kopiąc go. Druga zatrzymana, której tożsamości nie ujawniono, wyszła z komendy przed godz. 22.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja protest Gazeta Wyborcza strajk kobiet

"To nieprawdziwy obraz żołnierzy". Rzecznik WOT odpowiada na wywiad w "Gazecie Wyborczej"

 - Żaden z żołnierzy służących w białostockim szpitalu nie zrezygnował ze służby tłumacząc to obciążeniem psychicznym - oświadczył rzecznik WOT płk Marek Pietrzak. - Słowa dr. Krzysztofa Tyburczego budują nieprawdziwy obraz żołnierzy i prowokują do deprecjonowania ich wysiłku podczas walki z COVID-19 - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko Wojska Obrony Terytorialnej Wojsko Polskie społeczeństwo Gazeta Wyborcza

Siostry elżbietanki zarzuciły "GW" dyskryminację i poniżanie. Bodnar broni publikacji

"Nawet skrajne i wyraziste opinie są uznawane za mieszczące się w granicach wolności słowa" - napisał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w odpowiedzi na list otwarty poznańskich sióstr elżbietanek. "Gotów jestem w trybie pilnym zorganizować dyskusję (...) o rolach zawodowych i społecznych wykonywanych przez siostry zakonne" - dodał. Elżbietanki poczuły się dyskryminowane w artykule, w którym "Gazeta Wyborcza" nazwała je "służącymi" biskupów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich Kościół katolicki Gazeta Wyborcza

"Gazeta Wyborcza" ma opublikować sprostowanie. Sąd oddalił apelację redaktora naczelnego

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" o opublikowanie sprostowania prasowego. To kolejna w tym roku prawomocnie wygrana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawa o publikację sprostowania.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński sąd sądownictwo Gazeta Wyborcza POLSKA Gdańsk Europejskie Centrum Solidarności

"Wyborcza" usunęła tekst krytykujący Barta Staszewskiego. Dziennikarze mają zakaz komentowania sprawy

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" otrzymali od redakcji zakaz komentowania, a nawet opisywania w mediach społecznościowych sytuacji związanej z felietonem Piotra Głuchowskiego. Tak wynika z informacji portalu wirtualnemedia.pl. Znana z sympatii do działań lewicowych aktywistów "Gazeta Wyborcza" zdecydowała się obnażyć manipulacje pochodzącego ze Szwecji Staszewskiego. W artykule opublikowanym na stronie Wyborcza.pl autor napisał o "ściemnianiu" i wskazał na manipulacje działacza LGBT.
Zobacz więcej na temat:  LGBT Gazeta Wyborcza POLSKA dziennikarze społeczeństwo

Jerzy Urban na okładce "Gazety Wyborczej". Rozpłochowski: był Goebbelsem stanu wojennego

- Być może to forma kolejnej prowokacji. Przeżytek ze stanu wojennego w osobie Jerzego Urbana pewnie się nie zmienił, najpewniej wspiera też wywrotowe akcje LGBT. Skoro wszyscy pokazują "Margot", to "Gazeta Wyborcza" pokazała Urbana, by mieszać wśród nas - mówił działacz opozycji w PRL Andrzej Rozpłochowski. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Wojciech Borowik i Andrzej Michałowski. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Urban PRL stan wojenny komunizm Gazeta Wyborcza Wojciech Jaruzelski Jerzy Popiełuszko