X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Gazprom

TYLKO U NAS "Największą rolę odegrało działanie Gazpromu". Prezes PGNiG o wzroście cen gazu

- Zakładam, że ceny gazu spadną pewnie dopiero na wiosnę. Okres zimowy to czas, kiedy zapotrzebowanie będzie rosnąć. Magazyny na zachodzie Europy dalej są niezapełnione w dostatecznym poziomie - mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 prezes PGNiG Paweł Majewski. Podkreślił równocześnie, iż Polska jest w o tyle lepszej sytuacji, że nasze magazyny są praktycznie pełne, dzięki czemu nie grozi nam brak gazu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PGNiG gaz Gazprom GOSPODARKA POLSKA

NASZ WYWIAD Gazowy poker Kremla. Agata Łoskot-Strachota: chodzi o NS2, nowe kontrakty i odroczenie wyroku na gaz w Zielonym Ładzie

- W interesie Rosji jest przede wszystkim jak największy zarobek Gazpromu, ponadto Moskwa chce wpłynąć na ogólny kształt relacji z Unią, na sposób stosowania unijnego prawa i regulacji przy eksporcie rosyjskiego gazu, m.in. wobec Nord Streamu 2 – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Agata Łoskot-Strachota z Ośrodka Studiów Wschodnich, komentując cele Rosji podczas trwającego kryzysu gazowego.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD gaz Rosja Władimir Putin Nord Stream 2 Gazprom LNG

Analityk: wysocy rangą urzędnicy nie dostrzegają roli Gazpromu w wywołaniu kryzysu na rynku energii w UE

W Brukseli, na dwudniowym posiedzeniu Rady Europejskiej, spotkali się przywódcy państw UE, którzy rozmawiają o COVID-19, transformacji cyfrowej, cenach energii, migracji i stosunkach zewnętrznych. - To po części Gazprom swoimi wieloletnimi działaniami doprowadził do obecnej sytuacji na rynku gazu - mówi Daniel Czyżewski, analityk.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Gazprom energetyka emisja co2 Paweł Lekki

Dyskusja o cenach energii na szczycie UE. Premier wzywa KE do działania w związku z polityką Gazpromu

Polska oczekuje od Komisji Europejskiej zbadania działań Gazpromu pod kątem zasad antymonopolowych. Takie stanowisko, według unijnego źródła Polskiego Radia, przedstawił premier Mateusz Morawiecki podczas szczytu Rady Europejskiej. Unijni przywódcy dyskutują w Brukseli o gwałtownych podwyżkach cen energii i sposobach na złagodzenie skutków tego kryzysu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Nord Stream 2 energetyka premier gaz Mateusz Morawiecki Bruksela Gazprom polityka Polska w Unii Europejskiej GOSPODARKA

NASZ WYWIAD Kryzys gazowy. Ekspert PISM: Rosja cynicznie wykorzystuje sytuację, demonstruje swój potencjał szkodzenia

- Rosja opiera swoją mocarstwowość, także w polityce zagranicznej, głównie na potencjale destrukcyjnym i destabilizacyjnym, Kreml zakłada, że trzeba będzie go obłaskawić i z nim współpracować nie dlatego, że jest w stanie coś konstruktywnego wnieść, ale po to, by powstrzymał agresywne działania destabilizujące – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Bartosz Bieliszczuk z PISM, odnosząc się do trwającego obecnie kryzysu gazowego i roli, jaką odgrywa w nim Rosja.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja gaz energetyka Gazprom Nord Stream 2

ANALIZA Gazprom szantażuje Europę. Ceny gazu szybują, podczas gdy Nord Stream 2 czeka na certyfikację

Ceny gazu w Europie notują historyczne rekordy. Choć na początku jako przyczyny bezprecedensowych podwyżek wskazywano zwiększony popyt, niskie stany magazynowe po zimie i spadek importu LNG, dziś coraz bardziej ewidentne stają się manipulacyjne działania Rosji. Gazprom stosuje szantaż energetyczny w celu wymuszenia certyfikacji Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja energetyka Moskwa Gazprom gaz ziemny Nord Stream 2 Unia Europejska Niemcy GOSPODARKA infografika

Jakóbik: Kreml wykorzystuje gaz do walki politycznej

- Obecnie mamy do czynienia z wykorzystywaniem przez Rosjan gazu do walki. Nawet niemiecki ambasador mówi, że Rosji grozi utrata wizerunku jeżeli wykorzysta obecny kryzys energetyczny do swoich celów, a na pewno tak będzie - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z binzesalert.pl. Gościem "Spojrzenia na wschód" był także Jan Piekło, były ambasador na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 gazociąg północny Gazprom pieniądze Rosja Ukraina ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Publicysta "Die Welt" przyznaje rację krytykom Nord Stream 2. "Rosja stosuje szantaż, przed którym ostrzegali"

"Moskwa coraz wyraźniej daje do zrozumienia, że może rozwiązać problemy Europy z gazem, jeśli Bruksela zmieni swoją politykę wobec Rosji. Jest to rodzaj szantażu, przed którym ostrzegali krytycy gazociągu Nord Stream 2" - pisze komentator dziennika "Die Welt".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Rosja Nord Stream 2 energetyka Unia Europejska media Gazprom GOSPODARKA

ANALIZA Europie potrzebne jest zróżnicowanie kierunków dostaw gazu. Rosja i USA walczą o rynek

W 2020 roku w Davos prezydent USA Donald Trump wezwał narody europejskie do zwiększenia importu energii z USA i niepoddawania się pesymizmowi w kwestii zmian klimatycznych. Nawiązał również do obaw związanych z zależnością Europy od importu rosyjskiego gazu przez kontrowersyjny gazociąg Nord Stream 2. Twierdził, że import LNG może pomóc w rozwiązaniu problemów energetycznych Europy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Gazprom Rosja Unia Europejska gaz ziemny Nord Stream 2 ŚWIAT ropa naftowa Europa