more_horiz
PR24 Portal
Section05
Gazprom

Niemcy zapowiadają powrót do węgla w przypadku problemów z dostępnością gazu. Włączą stare elektrownie

Federalny minister gospodarki Robert Habeck chce przygotować Niemcy na ewentualne odcięcie gazu przez Rosję, zwiększając liczbę rezerwowych elektrowni węglowych. Projekt odpowiedniej ustawy jest obecnie omawiany przez rząd - poinformowała we wtorek agencja dpa. W kolejnym kroku potrzebne będzie uzyskanie zgody Bundestagu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes ŚWIAT Rosja wojna 2022 serwis wschodni Ukraina Niemcy Gazprom

Gazprom nominował Gerharda Schroedera do rady nadzorczej. Jest odpowiedź byłego kanclerza

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder nie przyjął zaproponowanego mu stanowiska w radzie nadzorczej rosyjskiej firmy energetycznej Gazprom. Polityk poinformował o tym we wtorek wieczorem w oświadczeniu na LinkedIn, w odpowiedzi na wcześniejsze publikacje niemieckich mediów, dotyczące jego nominacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Rosja Gazprom wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni

Niemcy i Włosi chcą obejść unijne sankcje. Będą kupować surowce z Rosji płacąc w rublach

Niemcy i Włochy w rozmowach z EU miały ustalić, że będą otwierać konta rublowe, aby nadal kupować rosyjski gaz bez naruszania sankcji wobec Moskwy. Zdaniem brukselskich dyplomatów, wytyczne KE w tej kwestii są "celowo niejednoznaczne", aby umożliwić dalsze kupowanie rosyjskiego surowca.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes ŚWIAT Rosja wojna 2022 serwis wschodni Ukraina Niemcy Gazprom

Prof. Roszkowski: Tusk zaprzecza faktowi uzależniania nas od Rosji za jego rządów, to jego gra psychologiczna

- Polska za czasów rządów PO-PSL miała być montownią dla firm zachodnich współzarządzaną przez Niemcy i Rosję, taką strefą wpływów mieszanych. Odwrotnie sprawę stawiali bracia Kaczyńscy, którzy chcieli suwerennego państwa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Roszkowski, historyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Waldemar Pawlak kontrakt jamalski Gazprom umowa polityka Rosja

Obowiązkowe magazynowanie gazu w UE. Dziś start negocjacji krajów członkowskich

W Brukseli o 17:00 rozpoczynają się negocjacje przedstawicieli krajów członkowskich i Europarlamentu w sprawie przepisów o obowiązkowym magazynowaniu gazu w Unii Europejskiej. Główne założenia projektu przygotowanego przez Komisję Europejską przewidują konieczność wypełnienia magazynów w 80 procentach do najbliższej zimy. W kolejnych latach ma to być 90 procent.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa gaz Rosja Gazprom sankcje Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Bruksela Unia Europejska Beata Płomecka energia Komisja Europejska GOSPODARKA

Agresja na Ukrainę niesie za sobą konsekwencje finansowe. Dużo mniejszy zarobek Rosjan na surowcach

Rosja w kwietniu zarobiła za ropę i gaz o 133 miliardy rubli mniej niż przewidywała - podały niezależne media, powołując się na dane rosyjskiego ministerstwa finansów. W przeliczeniu chodzi o prawie półtora miliarda euro, które w związku z zachodnimi sankcjami nie wpłynęło do budżetu Federacji Rosyjskiej.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie Rosja energetyka gaz ropa naftowa Gazprom pieniądze ŚWIAT Europa
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem