more_horiz
PR24 Portal
Section05
Gdańsk

Eugeniusz Bodo: tragiczny koniec największego amanta polskiego kina

Był jednym z najpopularniejszych przedwojennych polskich aktorów: przystojny, dowcipny, utalentowany. Kobiety za nim szalały, a filmy z jego udziałem biły rekordy popularności. Jego świetną karierę przerwała wojna: uciekając przed totalitaryzmem niemieckim, stał się ofiarą totalitaryzmu sowieckiego. Temu poświęcony jest spektakl "Obywatel Junod", który miał premierę w Gdańsku, a w nowym sezonie ma być pokazany także w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA TEATR premiera Eugeniusz Bodo IPN Warszawa Gdańsk Marta Piasecka Trójka

Tylko ptaki śpiewają. Na granicy Polski z Rosją [POSŁUCHAJ]

850 metrów. Tyle dokładnie wynosi na Mierzei Wiślanej granica lądowa Polski, a jednocześnie Unii Europejskiej, z Federacją Rosyjską. To tylko 90 km od Gdańska. Miejsce piękne, urokliwe, z wyjątkowym mikroklimatem. Czy przyjeżdżający tu turyści myślą o niebezpieczeństwie, zagrożeniu? W końcu graniczymy z agresorem, który napadł na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  reportaż granica Rosja Krynica Morska Trójka Gdańsk Morze Bałtyckie

"Ranne ptaki są nieufne". Od studyjnej podróży po Polsce do wystawy

- Tytuł wystawy pochodzi z jednego z ostatnich tekstów w naszej książce. Dotyczy rehabilitacji bielika. Ten ranny ptak stał się dla nas symbolem tego, co się w polskiej historii wydarzało przez dziesięciolecia czy wręcz setki lat; symbolem naszego społeczeństwa, które jednak cały czas w jakimś procesie rehabilitacji także jest - mówiła w radiowej Jedynce Dyba Lach, współautorka wystawy "Ranne ptaki są nieufne" w gdańskim Ratuszu Staromiejskim.
Zobacz więcej na temat:  wystawa fotografia Gdańsk KULTURA Michał Montowski

Biały orzeł z diabelskimi rogami, wężami i odwróconym krzyżem, ale... Sąd zdecydował o uniewinnieniu Nergala

W piątek w Sądzie Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok w sprawie dotyczącej znieważenia polskiego godła przez członków zespołu "Behemoth". Sąd uniewinnił Adama "Nergala" Darskiego, a także dwóch pozostałych oskarżonych: grafika Rafała Wechterowicza oraz prowadzącego stronę internetową i sklep zespołu - Macieja Gruszkę. Wyrok nie jest prawomocny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo wiara państwo Gdańsk godło

Fotoreporter: w bloki takie jak na gdańskiej Zaspie trafiają rakiety

- W Mariupolu, w Charkowie, tam podobne bloki z czasem z kolorowych stają się szare, wypalone, zniszczone. Dookoła nie ma ludzi, coraz więcej śmieci i szkła. Miasto stopniowo obumiera. Na Ukrainie ludzie powoli niestety tak żyją, raczej w piwnicach, a nie na dachach - mówi trójmiejski fotoreporter Robert Kwiatek, bohater reportażu Andrzeja Urbańskiego z Radia Gdańsk.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ukraina Andrzej Urbański wojna na Ukrainie Rosja Gdańsk Jedynka Ukraina reportaż w Jedynce

"Kwiecień Krzysztofa Komedy". Świętowanie zacznie się w Gdańsku

- To sztuka muzyczno-teatralna; jeśli grają muzycy, to jest to koncert; jeśli są multimedia, to jest to widowisko multimedialne; jeśli gra aktor, to jest to monodram. Nie ma tutaj priorytetów. Nikt nie występuje w tle, każdy dostaje na scenie czas tylko dla siebie - mówił w Jedynce Krzysztof Witkowski, reżyser widowiska muzycznego "Nim wstanie dzień".
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Komeda koncert Jazz Michał Montowski widowisko teatralne Gdańsk KULTURA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem