X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Gdynia

Festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

– Była potrzeba stworzenia miejsca, w którym będziemy mogli prezentować postawę niepokornych, których postacie przez lata utrwalaliśmy na taśmie filmowej. Nie było na to przestrzeni na wielu festiwalach i przeglądach w Polsce. Na przełomie roku 2007 i 2008 stwierdziliśmy, że trzeba stworzyć swoje miejsce, w którym będzie można pokazać filmy o polskiej drodze do wolności – mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Gołębiewski. O powstaniu festiwalu opowiadali w audycji "Towarzystwo Niepokornych" także jego współtwórcy, Paweł Nowacki i Jan Ruman.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Żołnierze Wyklęci II wojna światowa PRL Gdynia Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci film polski

Porty do rozbudowy, marynarze pod polską banderą bez PITa

Rząd przyjął trzy projekty ustaw dotyczące portów i gospodarki morskiej. Ich celem jest rozbudowa polskich portów, polepszenie transportu drogowego do nich oraz stworzenie zachęt do przechodzenia statków pod polską banderę. Zwalniają też  marynarzy pracujących na statkach morskich pod polską banderą, od podatku PIT z dochodów uzyskanych za pracę przez co najmniej 183 dni w roku podatkowym.
Zobacz więcej na temat:  Morze Bałtyckie Gdańsk Gdynia

Szef IPN w rocznicę powstania Solidarności Walczącej: nie skorzystano z waszego potencjału

- Gdy zaczynaliście kolejny etap swojej działalności, niewiele było nadziei, struktury konspiracyjne słabły. Niektórzy uważali, że Solidarność to już skończona historia, ale wy powiedzieliście wówczas wyraźnie "nie" komunizmowi - powiedział w Gdyni prezes IPN Jarosław Szarek podczas obchodów 35. rocznicy powstania Solidarności Walczącej, Oddział Trójmiasto.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarność IPN Jarosław Szarek Gdynia

Nagroda im. Macieja Płażyńskiego. Poznaliśmy laureatów

W Muzeum Emigracji w Gdyni wręczono Nagrodę im. Macieja Płażyńskiego dziennikarzom i mediom służącym Polonii. Intencją jej inicjatorów jest zachowanie w pamięci Polaków patrona nagrody - działacza opozycji antykomunistycznej, pierwszego niekomunistycznego wojewody gdańskiego, Marszałka Sejmu RP i wicemarszałka Senatu RP, prezesa Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdynia media dziennikarze Maciej Płażyński Polonia