X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Gdynia

"Z Gwiazdami" – film o niezwykłej miłości i spełnionym życiu

Za nami XIII Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci". W pięciu konkursach głównych rywalizowało blisko 100 produkcji o tematyce historycznej – wideoklipów i reportaży radiowych, a przede wszystkim międzynarodowych filmów fabularnych, zagranicznych oraz polskich filmów dokumentalnych. W tej ostatniej kategorii nagrodą Prezesa TVP wyróżniony został film "Z Gwiazdami. Podróż bez końca" Marii Dłużewskiej.
Zobacz więcej na temat:  Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci Trójka Arkadiusz Gołębiewski historia Polski położna Andrzej Gwiazda kino FILM festiwal filmowy Gdynia KULTURA

FESTIWAL NNW Festiwal NNW. Polskie Radio z nagrodą za reportaż

W Teatrze Muzycznym w Gdyni wręczono nagrody XIII Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci". W pięciu konkursach głównych rywalizowało blisko 100 produkcji o tematyce historycznej - międzynarodowych filmów fabularnych, zagranicznych oraz polskich filmów dokumentalnych, a także wideoklipów i reportaży radiowych. 
Zobacz więcej na temat:  Gdynia festiwal filmowy festiwal filmowy w Gdyni Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci Polskie Radio Jakub Tarka reportaż FILM W POLSKIM RADIU POLSKA

FESTIWAL NNW "Opowiada, co w tym projekcie jest unikalne". Film Polskiej Fundacji Narodowej o jachcie "I love Poland"

Historia jachtu "I love Poland" przeniesiona na ekran filmowy. W ramach pokazu specjalnego podczas Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" wyświetlono film "Code Zero" produkcji Polskiej Fundacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdynia festiwal filmowy Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci festiwal filmowy w Gdyni Marcin Zarzecki Polska Fundacja Narodowa

FESTIWAL NNW 105-letnia weteran podziemia narodowego gościem Festiwalu NNW w Gdyni. To bohaterka filmu "Boża przemytniczka"

Ostatni dzień Festiwalu Filmowego NNW w Gdyni, to okazja do spotkania wyjątkowych świadków historii. Gościem święta kina historycznego jest major Maria Mirecka-Loryś, 105-letnia weteran podziemia narodowego i wieloletnia działaczka Polonii amerykańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci historia Polski II wojna światowa Armia Krajowa film polski Gdynia KULTURA Wydarzenia

FESTIWAL NNW Prezes Agnieszka Kamińska o wydawnictwach Polskiego Radia

O projektach tożsamościowych w Polskim Radiu rozmawiano podczas jednego z paneli XIII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni. W dyskusji wzięła udział prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, która podkreśliła, że publiczny nadawca kładzie duży nacisk na historię tożsamościową.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kamińska Polskie Radio Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci Gdynia społeczeństwo Płyty Polskiego Radia W POLSKIM RADIU POLSKA

FESTIWAL NNW Święto kina historycznego - Festiwal "Niepokorni Niezłomni Wyklęci"

XIII Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" to prezentacje filmów, prac artystycznych oraz radiowych reportaży - inspirowanych dziejami walki o niepodległość w latach 1939-1989. Nagrodę dla laureata za najlepszy dokument radiowy oraz wyróżnienia w tej samej kategorii ufundowało Polskie Radio. Polskie Radio 24 jest patronem medialnym wydarzenia i będzie relacjonować najważniejsze momenty Festiwalu. 
Zobacz więcej na temat:  Gdynia FILM kino rozrywka festiwal filmowy Niezłomny Żołnierze Wyklęci Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci W POLSKIM RADIU POLSKA Polskie Radio 24

Tożsamość i patriotyzm młodzieży. Panel na festiwalu filmowym "Niepokorni Niezłomni Wyklęci"

Kształtowanie postaw patriotycznych i tożsamości było tematem panelu dyskusyjnego w ramach festiwalu filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Jego uczestnicy debatowali w Gdyńskim Centrum Filmowym. Prelegentami byli przedstawiciele administracji rządowej, animatorzy zajęć dla młodzieży oraz przedstawiciele środowisk polonijnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA patriotyzm Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci Gdynia społeczeństwo FILM festiwal filmowy

FESTIWAL NNW "Opowiada o drodze do wolności Polski i innych krajów". Gołębiewski o Festiwalu Filmowym NNW

- XIII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni opowiada nie tylko o polskiej drodze do wolności, ale też o drogach do wolności innych krajów - powiedział dyrektor festiwalu Arkadiusz Gołębiewski. Podczas rozpoczętej w środę w Gdyni imprezy pokazanych zostanie blisko 100 filmów o tematyce historycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdynia społeczeństwo FILM KULTURA kino festiwal filmowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci

FESTIWAL NNW Ponad 90 różnorodnych produkcji i wydarzeń artystycznych. Trwa XIII Festiwal Filmowy NNW

Polskie i międzynarodowe dokumenty, fabuły, reportaże radiowe oraz wideoklipy - podczas trwającego XIII Festiwalu Filmowego NNW "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni. W sumie zapoznać się można z ponad 90 produkcjami. Wydarzeniu towarzyszą spotkania z twórcami i bohaterami filmów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony KULTURA FILM Gdynia Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci pomorskie

FESTIWAL NNW Festiwal "Niepokorni Niezłomni Wyklęci". Wyemitowany zostanie film o historii Władysława Kozakiewicza

Złoty medalista w skoku o tyczce z Igrzysk Olimpijskich w 1980 roku w Moskwie, były lekkoatleta Władysław Kozakiewicz powiedział, że w ciągu pięciu sekund do historii przeszedł dwa razy. Obraz ukazujący jego historię pojawi się na trwającym Międzynarodowym Festiwalu Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni. Film nosi tytuł "Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA FILM kino Gdynia rozrywka festiwal filmowy reportaż dokument społeczeństwo Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci

"Na Festiwalu Filmowym NNW mówimy o różnych drogach do wolności"

- Wyjątkowość tego festiwalu to pokazywanie historii ludzi, którzy byli zapomniani. Od kilku lat obecna jest twórczość spoza Polski: filmy z krajów nadbałtyckich, Czech, Węgier, Australii, Wenezueli, Sri Lanki - mówił na antenie Dwójki Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor i pomysłodawca XIII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  festiwal filmowy Roch Siciński Dwójka Arkadiusz Gołębiewski FILM Gdynia