more_horiz
PR24 Portal
Section05
Giełda

Jak długo potrwają spadki na giełdzie? Szef GPW wyjaśnia

- Trudno przewidzieć dynamikę geopolityczną, która jest najważniejszym czynnikiem dla naszej giełdy. Spadki potrwają mniej więcej tak długo, jak długo będzie trwała wojna na Ukrainie. Teraz mamy moment odejścia od aktywów ryzykownych na rzecz bezpieczniejszych - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych. 
Zobacz więcej na temat:  Kongres PWP 2022 giełda papierów wartościowych GOSPODARKA finanse Polska Wielki Projekt 2022 Polska Wielki Projekt Giełda POLSKA

Możliwy siódmy tydzień wzrostu cen ropy. Inwestorzy czekają na decyzje Chin ws. obostrzeń covidowych

Ropa naftowa rano w USA taniała na ostatniej w tym tygodniu sesji. Może to być już 7. tydzień ze zwyżką notowań, bo od początku tego tygodnia zdrożała o 1,6 proc. Na zmiany kursu decydujący wpływ ma to, jak inwestorzy oceniają nadchodzące zmiany popytu na paliwa w Chinach. Państwo Środka znosi restrykcje po lockdownach, ale na razie droga do pełnego otwarcia gospodarki wydaje się wyboista - informują maklerzy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA USA ropa naftowa Giełda Chiny zapasy benzyna

Polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe. 1 lipca Czesi przejmą przewodnictwo w Radzie UE

Bezpieczeństwo energetyczne, a także wspólne działania w obliczu gospodarczych skutków napaści Rosji na Ukrainie oraz wzmacnianie konkurencyjności i odporności europejskiej gospodarki - to główne tematy rozmowy ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy ze swoim czeskim odpowiednikiem Josfem Sikelą - ministrem przemysłu i handlu Republiki Czech.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes Giełda Czechy handel ŚWIAT Europa infografika

Złe prognozy dla produkcji ropy. Decyzja o zwiększeniu wydobycia OPEC+ była niewystarczająca

Zapowiedziany w czwartek przez OPEC+ wzrost produkcji ropy nie doprowadzi do przywrócenia równowagi na światowym rynku, który już teraz zaczyna odczuwać deficyt w związku z ożywieniem popytu w Chinach - ocenili w piątkowym komentarzu analitycy Goldman Sachs. Podobnego zdania są eksperci z ING Groep.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja Arabia Saudyjska ropa naftowa Giełda goldman sachs OPEC

Szukamy klasyka!

Historia motoryzacji potrafi zaskoczyć! Mało popularne dziś samochody, które wydają się średnio zgrabnymi i nieco odstającymi od reszty aut pojazdami, niebawem mogą stać się kultowymi i wyjątkowymi maszynami i za kilka lat zyskać miano klasyków. Dziś szukamy właśnie takich aut!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochód samochody HISTORIA STYL ŻYCIA inwestycje inwestycje zagraniczne pieniądze Giełda GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo ŚWIAT biznes
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem