more_horiz
PR24 Portal
Section05
Gruzja

Rosja planuje atak hakerski na Gruzję oraz Bośnię i Hercegowinę? Zastępca szefa NATO ostrzega

Cytowany przez bukareszteńską telewizję Digi 24, zastępca sekretarza generalnego NATO Mircea Geoana ostrzegł, że oba te kraje "są narażone na ryzyko stania się celem rosyjskiej agresji". Sprecyzował, że może ona zostać przeprowadzona m.in. w formie zmasowanego ataku cybernetycznego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Gruzja Ukraina Bośnia i Hercegowina NATO cyberprzestępczość cyberatak cyberbezpieczeństwo

"Nie zapominajcie o Gruzji". Zurabiszwili apeluje o wsparcie USA

Prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili, która obecnie przebywa w Waszyngtonie, powiedziała, że choć w obecnych warunkach priorytetem musi być Ukraina, nie należy zapominać o takich krajach jak Gruzja. W czasie spotkania z międzynarodową grupą dziennikarzy Zurabiszwili stwierdziła, że Rosja może poddać próbie gwarancje bezpieczeństwa NATO. W dyskusji z prezydent Gruzji uczestniczył także korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Gruzja wojna 2022 wojna na Ukrainie Mołdawia USA Rosja Władimir Putin Ameryka

Wystawa i kartka pocztowa w 30. rocznicę nawiązania polsko-gruzińskich stosunków dyplomatycznych

Fotografie i dokumenty przypominające najważniejsze wydarzenia w historii wzajemnych relacji składają się na otwartą w czwartek w Warszawie wystawę z okazji 30. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Gruzją. Ponadto Poczta Polska przygotowała okolicznością kartę.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Gruzja Poczta Polska Polonia Polacy za granicą

NASZ WYWIAD "Putin wyeksportował do Europy więcej korupcji niż ropy i gazu". Gruziński ekspert: Lech Kaczyński słusznie ostrzegał

- Lech Kaczyński już w 2008 roku rozumiał, że jeśli oddamy pole Rosji i jeśli dzisiaj przegramy, jeśli pozwolimy Moskwie pokonać demokracje w jej sąsiedztwie, to jutro nie będzie już o czym dyskutować, nie będzie o co się spierać, jeśli chodzi o kwestie społeczno-gospodarcze, i to pewnie w żadnym europejskim kraju - mówi portalowi PolskieRadio24.pl b. gruziński dyplomata, b. ambasador Gruzji w Wielkiej Brytanii Giorgi Badridze.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Lech Kaczyński Gruzja Ukraina wojna na Ukrainie Smoleńsk 2022 Rosja serwis wschodni

Gruzja i Mołdawia coraz bliżej UE. Kraje otrzymały kwestionariusze dot. członkostwa

Po Ukrainie teraz Mołdawia i Gruzja otrzymały od Komisji Europejskiej do wypełnienia dokumenty dotyczące członkostwa w Unii Europejskiej. Odpowiedzi na pytania w kwestionariuszach są niezbędne, aby Komisja mogła na ich podstawie wydać opinię w sprawie nadania tym państwom statusu kandydatów do Wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska Unia Europejska Beata Płomecka Gruzja Mołdawia

NASZ WYWIAD Sannikau: Lech Kaczyński mówił w Tbilisi naszym głosem, a Zachód oskarżał nas o histerię i panikę

- Lech Kaczyński mówił naszym głosem. Ostrzegał przed zagrożeniem ze strony Rosji - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl b. wiceminister spraw zagranicznych Białorusi, białoruski opozycyjny polityk Andrej Sannikau. Podkreślił, że świat musi powrócić do polityki opartej na wartościach - taką politykę starał się prowadzić Lech Kaczyński. Polityk przypomniał ważne wystąpienia polskiego prezydenta we Lwowie i w Tbilisi.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Lech Kaczyński Gruzja Ukraina wojna na Ukrainie Rosja Andrej Sannikau

NASZ WYWIAD Białoruski działacz: Lech Kaczyński starał się przeciwstawić imperializmowi Rosji

- Lech Kaczyński wiedział, dzięki jakim wartościom narody wschodniej Europy zwyciężyły komunistów i Sowietów. Wiedział także, czym jest rosyjski imperializm - mówił portalowi PolskieRadio24.pl Wiaczesław Siwczyk, białoruski opozycjonista, wspominając politykę wschodnią Lecha Kaczyńskiego. Działacz powiedział, że brak wystarczającego rozumienia zagrożeń ze strony Rosji u zachodnich polityków ma fatalne konsekwencje m.in. w jego kraju, na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Lech Kaczyński Gruzja Ukraina wojna na Ukrainie Smoleńsk 2022

NASZ WYWIAD Tbilisi i Kijów. Ukraiński politolog: Polska kontynuuje politykę Lecha Kaczyńskiego, to także walka o podmiotowość

- Myślę, że Polska w dużej mierze kontynuuje obecnie politykę Lecha Kaczyńskiego - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl ukraiński politolog dr Jewhen Mahda, pytany o politykę wschodnią b. prezydenta Polsk i o to, jakie wnioski możemy z niej czerpać dzisiaj.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Lech Kaczyński Gruzja Ukraina wojna na Ukrainie Smoleńsk 2022

NASZ WYWIAD Musijenko: gdyby Ukraina weszła do NATO, jak chciał Lech Kaczyński, sytuacja byłaby dziś całkiem inna

- Prezydent Lech Kaczyński robił bardzo wiele, by wesprzeć Ukrainę i by Ukraina mogła wejść do Unii Europejskiej i do NATO, działał na rzecz współpracy między naszymi państwami. Rozumiał, że bez wolnej, bezpiecznej Ukrainy nie może być także wolnej, bezpiecznej Polski - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Ołeksandr Musijenko, ekspert ukraińskiego Centrum Badań Wojskowo-Prawnych.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Lech Kaczyński Gruzja Ukraina wojna na Ukrainie Smoleńsk 2022

NASZ WYWIAD Łotewski ekspert: w 2008 nie wysłuchano apelu Lecha Kaczyńskiego o jedność wobec agresji Rosji

- Lech Kaczyński mówił już w 2008 roku, że sprawą najwyższej wagi jest zjednoczenie Europy w obliczu rosyjskiej agresji. Jednak ta szansa nie została wówczas wykorzystana, podobnie stało się w 2014 roku - podkreślił łotewski ekspert Olevs Nikers (Baltic Security Foundation) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl, pytany o lekcje, jakie można wyciągnąć z polityki wschodniej polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Lech Kaczyński Gruzja Ukraina wojna na Ukrainie Smoleńsk 2022

Słowa Lecha Kaczyńskiego wciąż aktualne. W 2008 roku sprzeciwiał się rosyjskiej agresji na Gruzję i ostrzegał Ukrainę

- Wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę - przestrzegał Lech Kaczyński 12 sierpnia 2008 roku na wiecu w Tbilisi, stolicy Gruzji. Słowa polskiego prezydenta dziś brzmią proroczo i - w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę - z każdym dniem zyskują na aktualności. Przypominamy w całości to pamiętne przemówienie.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Gruzja Rosja HISTORIA POLSKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem