more_horiz
PR24 Portal
Section05

Grzegorz Jankowski

Tomasz Kowalczyk przed meczem Polska - Argentyna. "Na tym mundialu dobrze się bronimy"

Już o godz. 20.00 Biało-Czerwoni zmierzą się z Argentyną o awans do 1/8 finału mistrzostw świata. - Argentyna na razie nie pokazała na tych mistrzostwach jakiejś fenomenalnej piłki, a my dobrze się bronimy. Dlaczego więc nie powalczyć? - mówi prosto z Kataru Tomasz Kowalczyk, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia. Jak nasze szanse przed hitowym meczem ocenia selekcjoner Czesław Michniewicz?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022 Czesław Michniewicz Tomasz Kowalczyk Robert Lewandowski Filip Jastrzębski lionel messi Grzegorz Jankowski

Patrioty z Niemiec dla Polski. Wiceszef MON podał nowe informacje

- Polskie władze jednoznacznie wskazują: jeżeli baterie Patriot będą stacjonowały w Polsce - to propozycję przyjmiemy w sposób zadowalający i otwarty. Decyzja należy do Niemiec - powiedział wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Skurkiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej MON Patriot Niemcy wojsko służby i bezpieczeństwo Sygnały Dnia Grzegorz Jankowski POLSKA

"Nadzieje zawsze będą spore". Tomasz Kowalczyk z Kataru

Reprezentacja Polski zremisowała bezbramkowo z Meksykiem w pierwszym meczu Mistrzostw Świata Katar 2022. Zwycięstwo było jednak bardzo blisko, ale Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego. - Po prostu strzelił w to miejsce, w które rzucił się Guillermo Ochoa - komentuje z Kataru Tomasz Kowalczyk, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia. Jak ocenia szanse Polaków w kolejnym meczu?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022 Czesław Michniewicz Tomasz Kowalczyk Grzegorz Jankowski Aleksander Ziemiańczyk Krystian Bielik

Waldemar Buda o zamrożeniu cen gazu: szukamy wentylu bezpieczeństwa, by ten program był sprawiedliwy

- Dyskutowaliśmy bardzo długo i musimy dopracować mechanizm dotyczący blokowania ceny gazu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Jak wyjaśnił, analizowane jest kilka wariantów mechanizmu blokowania ceny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda Grzegorz Jankowski polityka Ministerstwo Rozwoju energetyka społeczeństwo gaz ziemny

Wybuch w Przewodowie. Szymon Szynkowski vel Sęk: trwa wyjaśnianie sprawy, uważajmy na dezinformację

- Rozmowy polityczne na najwyższych szczeblach, a także prace na niższych szczeblach w sprawie tego, co się stało pod Hrubieszowem, będą kontynuowane. Trwa ustalanie okoliczności tragedii. Uważajmy na dezinformację. Niesprawdzone informacje również mogą być elementem działań ofensywnych, wojennych, destabilizujących - podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, minister ds. europejskich. 
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA szymon szynkowski vel sęk wybuch w Przewodowie Grzegorz Jankowski

Dr Anusz: uświadomiliśmy sobie, jak blisko Polski jest ta wojna

W miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim (woj. lubelskie) doszło wczoraj do wybuchu, w którym zginęło dwóch obywateli Polski. Według relacji świadka nad miejscowość nadleciały dwie rakiety. - Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, jak ta wojna jest blisko Polski - zauważa dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz wojna na Ukrainie Rosja Chersoń wybuch w Przewodowie Grzegorz Jankowski

Tomasz Siemoniak: jestem i zawsze będę za ochroną granicy

- Jestem przeciwnikiem, żeby wszystkiemu towarzyszyły szumne konferencje prasowe - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, były szef MON. Wyjaśnił, że popiera zabezpieczenie granicy, a sprawa ta nie wymaga konferencji prasowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Tomasz Siemoniak Grzegorz Jankowski Rosja Białoruś wojna 2022 granica MON Mariusz Błaszczak

Poseł PiS o krytyce budowy zapory na granicy z Rosją: życie niczego opozycji nie uczy

Jak powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Jach, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, zapora na granicy z Rosją jest potrzebna. Zaznaczył, że nie przypadkiem władze obwodu kaliningradzkiego zawarły umowy o "otwartym niebie" z krajami Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Rosja bezpieczeństwo granica służby i bezpieczeństwo POLSKA Grzegorz Jankowski