more_horiz
PR24 Portal
Section05

Grzegorz Puda

Zabytek.pl. Fundusze Europejskie wspierają program Polska Cyfrowa

Wybierając się na wycieczkę czy spacer, warto najpierw odwiedzić portal zabytek.pl. Tam można odkryć, że nawet dobrze znana okolica potrafi skrywać niezwykłe sekrety. - To jedyny tego typu portal w Europie. Podobnego miejsca, w którym jest tyle informacji i danych o zabytkach w danym kraju, generalnie nie ma - mówi dr hab. Katarzyna Zalasińska, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo turystyka Grzegorz Puda Karolina Rożej fundusze europejskie zabytki

Fundusze Europejskie w Polsce. Pomagają chronić zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt

W Polsce żyje nawet 57 tys. różnych gatunków zwierząt. Fundusze Europejskie pomagają chronić m.in. te zagrożone wyginięciem. - Najbardziej znane gatunki, które udało się objąć ochroną czy monitoringiem, to żubry i rysie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie środowisko infrastruktura Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda Izabela Kostyszyn

Dwóch niemieckich europosłów odpowiada za blokowanie funduszy dla Polski? Puda: w kuluarach mówi się o tym wprost

"Nie jest tajemnicą, że blokowanie funduszy unijnych dla Polski pod pretekstem praworządności jest wymuszane na Komisji Europejskiej przez niemieckich europosłów. Mimo to prowadzimy normalny dialog z KE, licząc na praworządność w jej szeregach" - podkreślił szef MFiPR Grzegorz Puda.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Grzegorz Puda Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy POLSKA polityka Niemcy Polska w Unii Europejskiej

Grzegorz Puda: Polska jest najlepiej postrzeganym krajem w Europie Środkowej, wyznaczamy trendy

Za rządu PiS PKB jest bardzo wysoki, a sytuacja Polski na tle innych krajów UE jest bardzo dobra - stwierdził w Katowicach minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorza Puda podczas spotkania w ramach trasy programowej. Jak akcentował, Polska jest najlepiej postrzeganym krajem w Europie Środkowej, który bardzo dobrze poradził sobie z ostatnimi dużymi wyzwaniami; stała się też wiodącym krajem, jeżeli chodzi o wyznaczanie trendów w krajach natowskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Grzegorz Puda pkb Prawo i Sprawiedliwość regiony śląskie

Fundusze Europejskie dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów

Bezpieczne trasy szybkiego ruchu, ale i drogi lokalne. Takie inwestycje są możliwe dzięki programowi "Infrastruktura i środowisko na lata 2014-2020". - Jednym z naszych priorytetów jest domknięcie najważniejszych ciągów autostrad i dróg ekspresowych, a także obwodnic - mówi Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Karolina Rożej innowacje Grzegorz Puda Patryk Michalski bezpieczeństwo

Ustawa wiatrakowa. Minister Puda liczy na szybkie przegłosowanie jej przez parlament

- Chcemy, by pierwsze pieniądze z Unii Europejskiej dotyczące KPO trafiły do Polski jak najszybciej, byśmy mogli złożyć pierwszy wniosek o płatność - powiedział szef MFiPR Grzegorz Puda. Jak dodał, ma nadzieję, że ustawa wiatrakowa zostanie przegłosowana przez parlament jak najszybciej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA legislacja parlament w Polsce ustawa Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda POLSKA inwestycje fundusze unijne bezpieczeństwo energetyczne energia odnawialna energia elektryczna

Polska skutecznie inwestuje unijne fundusze. Minister Puda: to dobrze wydane pieniądze

- Polska należy do tych państw UE, które najskuteczniej inwestują pieniądze pochodzące z budżetu UE. Do tej pory nie utraciliśmy ani jednego euro z przysługującej nam alokacji z budżetu polityki spójności - powiedział "Gazecie Polskiej Codziennie" minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne fundusze europejskie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda infrastruktura inwestycje inwestycji infrastrukturalne UE

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Prawie 8 mld euro ze środków europejskich

Prace badawczo-rozwojowe, wykorzystanie zaawansowanych technologii czy poszerzanie kompetencji. To tylko niektóre z celów, na które przedsiębiorcy mogą pozyskać dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Na wsparcie i rozwój polskiej gospodarki przeznaczono prawie 8 mld euro. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Karolina Rożej innowacje Grzegorz Puda Izabela Kostyszyn