X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Grzegorz Schetyna

"Wielka awantura w PO". Zatrzymana konferencja i tajne badania, które pokazują 3 proc. poparcia dla linii partii

Władze Platformy Obywatelskiej w ostatniej chwili zablokowały konferencję marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, na której marszałek oraz inni politycy mieli wzywać całą opozycję do powołania ponadpartyjnej agencji dzielącej unijne fundusze - poinformował portal wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja Tomasz Grodzki Borys Budka Grzegorz Schetyna polityka POLSKA

"Schetyna obserwuje zza węgła i szykuje bunt". Joanna Miziołek o sytuacji w PO

- Borys Budka nie sprawdził się jako lider PO. Był nadzieją na odnowienie partii. Jako młody polityk z energią miał zrobić porządki po Grzegorzu Schetynie. Okazuje się jednak, że Schetyna zza węgła wszystko obserwuje i szykuje przeciwko niemu bunt -  mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Miziołek ("Wprost"). 
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Borys Budka Grzegorz Schetyna Rafał Trzaskowski polityka POLSKA

"Polityczne banialuki". Schetyna o pomyśle opozycyjnej większości sejmowej

Zdaniem byłego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny z KO, obecnie nie uda się zgromadzić 231 posłów i powołać rządu technicznego, czy alternatywnego dla rządu Zjednoczonej Prawicy. - Jeżeli ktoś mówi, czy chce takie polityczne scenariusze pisać, to są to polityczne banialuki - ocenił w rozmowie z Polsat News. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska opozycja Grzegorz Schetyna Sejm

NASZ WYWIAD Schetyna znów krytykuje Budkę. Politolog: sieje w PO zamęt, aby wywalczyć sobie powrót do władzy w partii 

Grzegorz Schetyna znów skrytykował szefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę. Były przewodniczący PO zarzucił swojemu następcy, m.in. brak skuteczności, której efektem są słabnące notowania partii. - Celem tych wypowiedzi jest zasianie zamętu w PO. Schetyna cały czas walczy o powrót do władzy w partii - mówi politolog UW dr Bartłomiej Biskup. Czy może ją odzyskać?
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska polityka POLSKA

Aluzje pod adresem Budki. Schetyna życzy PO "modelu przywództwa, który wykorzysta potencjał partii"

- Życzę Platformie zdolności rozpoznania rzeczywistych zagrożeń i wyzwań stojących przed Polską, nie zamykania się w elitarnej czy medialnej bańce, nie ulegania modom, które nie mają nic wspólnego z prawdziwymi potrzebami Polaków - podkreślił b. szef PO Grzegorz Schetyna z okazji 20-lecia działalności PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Borys Budka opozycja polityka

FELIETON Moda na sukces. Występuje: Platforma Obywatelska. Felieton Magdaleny Złotnickiej

Media rozpisują się o konflikcie, który tli się między obecnym szefem Platformy Obywatelskiej Borysem Budką a Grzegorzem Schetyną. Jednak, jeśli spojrzeć na PO jako całość, to powodów do sporu jest więcej. Wewnętrzne relacje w największym segmencie Koalicji Obywatelskiej zaczynają swoim skomplikowaniem przypominać słynną amerykańską operę mydlaną - pisze w swoim felietonie Magdalena Złotnicka.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja polityka Borys Budka Grzegorz Schetyna Rafał Trzaskowski Magdalena Złotnicka felieton POLSKA

Koalicja Obywatelska podzielona ws. aborcji. Są widoczne trzy frakcje

Były szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył niedawno, że nie jest zwolennikiem aborcji na życzenie i opowiada się za przywróceniem dotychczasowego kompromisu aborcyjnego. Za te słowa na posła PO popłynęła fala krytyki ze strony liberalnego establishmentu oraz części przedstawicieli jego własnego klubu parlamentarnego, czyli Koalicji Obywatelskiej, która w sprawie stosunku do aborcji - jest podzielona aż na trzy frakcje. 
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska aborcja POLSKA

TYLKO U NAS Jakie jest stanowisko PO w sprawie aborcji na życzenie? "Wyborcy potrzebują jasnej deklaracji"

Grzegorz Schetyna przyznał, że jest przeciwnikiem tzw. aborcji na życzenie. Stoi to jednak w sprzeczności ze stanowiskiem niektórych jego partyjnych kolegów, którzy aktywnie uczestniczą w Strajkach Kobiet. W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl politolodzy prof. Ewa Marciniak (UW) i prof. Mieczysław Ryba (KUL) zgodnie stwierdzili, że ta komunikacyjna niespójność nie działa na korzyść Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Schetyna Borys Budka Platforma Obywatelska opozycja koalicja obywatelska aborcja POLSKA

Schetyna: będziemy walczyć o branże odtrącone przez rząd

- Jeżeli dopuszczamy sklepy wielkopowierzchniowe, otwieramy galerie i w nich sklepy, to co z restauracjami, co z instytucjami kultury? - pytał w Programie 3 Polskiego Radia poseł Grzegorz Schetyna z Platformy Obywatelskiej. - Będziemy walczyć o odtrącone branże - zapewnił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Grzegorz Schetyna polityka pandemia choroby zakaźne Koronawirus w Polsce Beata Michniewicz COVID-19 gospodarka polska

"Gabinet cieni nie funkcjonuje". Gabriela Lenartowicz o gotowości opozycji do przejęcia władzy

Gabinet cieni był przypisany do poprzedniej kadencji Sejmu i od czasu nowego Sejmu on nie funkcjonuje rzeczywiście. Od początku tej kadencji Sejmu na nowo się nie zebrał - mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Lenartowicz z Koalicji Obywatelskiej. Jak wyjaśniła, nowy przewodniczący "nie wypowiedział się jednoznacznie co do jego dalszego funkcjonowania i kształtu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka koalicja obywatelska opozycja gabinet cieni Platforma Obywatelska Borys Budka Grzegorz Schetyna

TYLKO U NAS Sobolewski o ruchu Trzaskowskiego: ściema i próba przypudrowania czegoś, co już zaczyna gnić

5 września dowiemy się, jak będzie wyglądać ruch Nowa Solidarność Rafała Trzaskowskiego. Politycy PO przekonują, że wzbogaci on ofertę polityczną po stronie opozycyjnej, parlamentarzyści PiS uważają, że będzie on szalupą ratunkową dla Platformy Obywatelskiej. Z kolei zdaniem politologa dr. hab. Rafała Chwedoruka nowy ruch może rodzić napięcia wewnątrz PO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Katarzyna Lubnauer polityka

NASZ WYWIAD Ekspert spodziewa się zmiany władzy w PO. "Stawką nie jest personalny powrót Schetyny"

Zdaniem politologa prof. Rafała Chwedoruka scenariusz, w którym Borys Budka zostanie odsunięty od władzy w PO, jest możliwy. Ekspert UW jest jednak przekonany, że stawką gry, która rozgrywa się w Platformie nie jest powrót do władzy Grzegorza Schetyny. - Sądzę, iż część Platformy, której jest najbliżej do Grzegorza Schetyny orientuje się na to, żeby szefem partii został ktoś, kto byłby im bliższy, na kogo ten ośrodek miałby większy wpływ i kto wzmocniłby rolę PO jako partii opozycyjnej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl politolog UW.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Chwedoruk Grzegorz Schetyna Borys Budka Platforma Obywatelska opozycja polityka PO POLSKA

"Budka się miota i walczy coraz intensywniej". Król o tarciach w PO

- Borys Budka się miota i walczy coraz intensywniej. Grzegorz Schetyna go ustawicznie osłabia - we współpracy z Donaldem Tuskiem. To jest specjalność Tuska - tzw. działania destrukcyjne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta, odnosząc się do napiętej sytuacji wewnątrz Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska opozycja Borys Budka Grzegorz Schetyna polityka Marek Król Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 POLSKA