X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
HISTORIA

Publicyści o słowach Lascheta: Niemcy nigdy nie zgodzą się na użycie sformułowania "reparacje"

- Wydaje mi się, że pewnego rodzaju kwestie odszkodowań, nawet symbolicznych, jak pomnik ofiar, który ma stanąć w Berlinie, są możliwe do zrealizowania. Wymaga to determinacji ze strony Polski i zgody ze strony niemieckiej - powiedział w audycji "Debacie Dnia" na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Popek z Radia Gdańsk. - Temat reparacji jest tematem zamkniętym, co nie znaczy, że nie można dyskutować o kwestiach zadośćuczynienia - dodał Hubert Biskupski z "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy HISTORIA historia Polski reparacje wojenne II wojna światowa

27 dni krwawych walk. Upamiętniono rocznicę zdobycia przez powstańców warszawskich Reduty PWPW

W Warszawie upamiętniono rocznicę zdobycia przez powstańców warszawskich Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Wytwórnia oraz budynek mieszkalny jej pracowników, które w czasie okupacji znajdowały się w rękach niemieckich, zostały zdobyte przez powstańców w drugim dniu zrywu - 2 sierpnia 1944 roku. Gmach utracono 28 sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie II wojna światowa historia Polski HISTORIA społeczeństwo

Prezes IPN: oddziały regionalne to moc Instytutu, gwarantują możliwość lokalnych badań naukowych

- Lokalność Instytutu Pamięci Narodowej jest bardzo ważna. Oczywiście obok działań międzynarodowych. Instytut musi być na świecie, ale również w miastach, powiatach i w polskiej wiosce - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Instytut Pamięci Narodowej polityka POLSKA HISTORIA Karol Nawrocki

Wstrząsająca relacja o upadku Brześcia. Dokładnie 101 lat temu bolszewicy zajęli ostatni ważny punkt oporu przed Warszawą

W nocy z 1 na 2 sierpnia 1920 roku upadła twierdza w Brześciu nad Bugiem. Tym samym nie pozostała już żadna przeszkoda na drodze Armii Czerwonej do stolicy Polski. Losy Rzeczpospolitej i Europy miały rozstrzygnąć się pod Warszawą.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA wojna polsko-bolszewicka wojna 1920 bitwa warszawska Władysław Sikorski Mieczysław Lisiewicz

"Bóg nie opuścił walczących mieszkańców stolicy". Kard. Nycz o Powstaniu Warszawskim

- W czasie Powstania Warszawskiego Bóg nie opuścił walczących mieszkańców stolicy. Kapelani sprawowali msze św. i karmili powstańców Ciałem Pańskim - powiedział 1 sierpnia kard. Kazimierz Nycz w czasie mszy św. polowej przed pomnikiem "Polegli Niepokonani" na wolskim Cmentarzu Powstańców Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA historia Polski Powstanie Warszawskie Kazimierz Nycz

77. rocznica Powstania Warszawskiego. Biało-czerwona flaga z kotwicą zawisła w Nowym Jorku

Biało-czerwona flaga z kotwicą Polski Walczącej zawisła w niedzielę, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w nowojorskiej siedzibie organizacji polonijnej Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (PSFCU) i pozostanie tam przez 63 dni. Na maszt wciągnął ją 99-letni uczestnik zrywu, porucznik Bolesław Biega.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone HISTORIA historia Polski POLSKA Nowy Jork Powstanie Warszawskie 1944 Polonia w USA pamięć