X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Halina Mikołajska

"Czas Reporterów" - Ludzie, którzy odeszli. Halina Mikołajska i Marian Brandys.

W tym roku minęło już 10 od śmierci wybitnej polskiej aktorki, Haliny Mikołajskiej, której postać w polskiej historii wykraczała poza zawód. W 1976, u szczytu sławy artystycznej zdecydowała się przystąpić do Komitetu Obrony Robotników, za co zapłaciła zawodową banicją. Po stanie wojennym internowana. Jedną z ostatnich z nią rozmów nagrała Janina Jankowska. "Być aktorką", to spojrzenie na minione, bogate życie przez pryzmat aktorstwa, poezji i nieuleczalnej choroby, której do końca Halina - jak wszystkim trudom swego życia - nie poddawała się. W listopadzie minie pierwsza rocznica śmierci jej męża, Mariana Brandysa. Z taśm archiwalnych odtwarzamy dokument Barbary Grębeckiej , Haliny Szopskiej i Janusza Deblessema. "Od dzwonka do dzwonka" Jest to tytuł jednego z opowiadań pisarza, opisującego dom Haliny Mikołajskiej i Mariana Brandysa w latach 70-ych, po powstaniu KOR-u. Rytm życia wyznaczały dzwonki do drzwi i dzwonki telefonów z nie zawsze przyjaznymi osobami po drugiej stronie.
Zobacz więcej na temat:  Halina Mikołajska Janina Jankowska Komitet Obrony Robotników

Czas Reporterów

"Od dzwonka do dzwonka" Marian Brandys z taśm archiwalnych i we wspomnieniach przyjaciół - dokument Barbary Grębeckiej, Haliny Szopskiej i Janusza Deblessema Audycja z udziałem Joanny Szczepkowskiej, Marii Wosiek, Jerzego Markuszewskiego i samego autora (z taśm archiwalnych Polskiego Radia). "Od dzwonka do dzwonka" to tytuł jednego z opowiadań zmarłego autora, opisującego dom Haliny Mikołajskiej i Mariana Brandysa w latach siedemdziesiątych, po powstaniu KOR-u. Rytm życia wyznaczały dzwonki do drzwi i dzwonki telefonu z nie zawsze przyjaznymi osobami po drugiej stronie. "Być aktorką" Dokument Janiny Jankowskiej o Halinie Mikołajskiej. Próba spojrzenia na własne życie przez pryzmat aktorstwa, poezji, nieuleczalnej choroby. Jedna z ostatnich rozmów z Haliną Mikołajską.
Zobacz więcej na temat:  Halina Mikołajska joanna szczepkowska POLSKA Janina Jankowska