X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Henryk Domański

"Powielenie wzorca z czarnych protestów". Prof. Domański o manifestacjach ws. wyroku TK

- Z podobnym zjawiskiem mieliśmy do czynienia kilka lat temu. Mam tu na myśli czarne marsze kobiet i sprzeciw wobec próby zmiany ustawy o aborcji, która zakończyła się niepowodzeniem. W gruncie rzeczy od trzech dni mamy do czynienia z powieleniem tego samego wzoru - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Trybunał Konstytucyjny aborcja protest Warszawa Henryk Domański

Prof. Domański: szantaż UE wobec Polski sprawia wrażenie jakby chciano nas wypchnąć poza Wspólnotę

- Szantaż stosowany wobec Polski i Węgier robi wrażenie, jakby Unia Europejska chciała wypchnąć te kraje poza Wspólnotę. Ale jest to zupełnie sprzeczne z logiką i dotychczasową polityką Unii; ze strategią, która polega właśnie na tym, żeby Unię integrować - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Jarosław Kaczyński fundusze unijne Henryk Domański

"Zmierza w kierunku dezintegracji". Prof. Domański o rezolucji PE przeciwko Polsce i Węgrom

- Zapowiedzi Parlamentu Europejskiego wymierzone przeciwko Polsce i Węgrom idą w kierunku dezintegracji, podczas gdy UE powinno zależeć, by postępowała integracja. Niewykluczone, że przywódcy UE liczą na to, że w Polsce nastąpi zmiana władzy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z PAN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Parlament Europejski polityka Europa Europarlament Ryszard Gromadzki Henryk Domański Polskie Radio 24

"Spontaniczny ruch społeczny". Prof. Henryk Domański o protestach na Białorusi

- Charakterystyczną cechą ruchu, który kształtuje się od kilku tygodni na Białorusi, jest to, że nie ma tam przywódców. Tu nasuwa się naturalne porównanie z ruchem Solidarności - mówił o protestach na Białorusi prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  Białoruś polityka Swiatłana Cichanouska Europa Polskie Radio 24 ŚWIAT Aleksander Łukaszenka Jerzy Jachowicz Henryk Domański

"Świat gospodarki i polityki zawsze się przenikał". Prof. Domański o Forum Ekonomicznym w Karpaczu

- Takie bezpośrednie kontakty lepiej nas informują, dają diagnozę, myślę także o odbiorze społecznym. Styk polityki i gospodarki może skutkować dla obu tych agend, politycznej i gospodarczej, wzajemnym rozpoznaniem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020 tarcza antykryzysowa GOSPODARKA Forum Ekonomiczne 2020 Henryk Domański

Prof. Domański o ruchu "Nowa Solidarność": mamy do czynienia z działaniem pozornym

 - Wydaje mi się, że mamy do czynienia z działaniem polegającym na pokazaniu, że Platforma Obywatelska istnieje, a z drugiej strony będącym reakcją na przegraną w wyborach prezydenckich - mówi w "Komentarzu poranka" Programu 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański (PAN), odnosząc się do ruchu "Nowa Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka Henryk Domański POLSKA Rafał Trzaskowski Katarzyna Gójska Platforma Obywatelska

"Źle to świadczy o liderach PO". Prof. Domański o zatrzymaniu Sławomira Nowaka

- Nazwisko Sławomira Nowaka było w sztabie Rafała Trzaskowskiego, dociera to jednak do nas dopiero po wyborach. Prawdopodobnie zostanie zastosowana taka obrona, że Rafał Trzaskowski nie wiedział, co robią osoby z jego sztabu i za to nie odpowiada - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Henryk Domański, socjolog z PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Sławomir Nowak Platforma Obywatelska zatrzymanie polityka korupcja Henryk Domański Ryszard Gromadzki

Rafał Trzaskowski nie chce spotkać się z Andrzejem Dudą? Prof. Domański: zasada fair play polega na podaniu ręki

- Przegrany podaje rękę zwycięzcy i na odwrót. Miało to miejsce w przypadku prezydenta, który zaprosił Rafała Trzaskowskiego na spotkanie - powiedział prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Henryk Domański Jerzy Jachowicz wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Andrzej Duda prezydent

Prof. Domański o protestach wyborczych: narzędzie walki politycznej

 - Z jednej strony protesty wyborcze są czymś normalnym w demokracji, a z drugiej zarzut niekonstytucyjności może być odbierany przez wyborców jako nieprzekonujący - powiedział w "Komentarzu poranka" w Programie 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański (PAN).
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka wybory prezydenckie 2020 Henryk Domański POLSKA Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Katarzyna Gójska

"To był wybór pomiędzy dwiema wizjami Polski". Prof. Henryk Domański o II turze wyborów

- Prezydentura będzie kontynuacją dotychczasowej polityki. W przypadku drugiej strony, reprezentowanej również przez niektóre media, to także będzie kontynuacja ostrej, zawziętej, bezpardonowej opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda polityka Rafał Trzaskowski wybory w Polsce Antoni Trzmiel Henryk Domański

Prof. Henryk Domański: myślę, że debata w Końskich była potrzebna

- Na początku miałem do tej debaty sceptyczny stosunek. Wydawało mi się, że jak nie ma dwóch kontrkandydatów, nie ma rywalizacji, to nie będzie realizowane zadanie, które taka debata pełni, czyli porównania, ułatwienia podjęcia wyboru - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański. Stwierdził, że zaproponowana formuła zdała jednak egzamin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka Tomasz Żukowski Piotr Gociek Henryk Domański