more_horiz
PR24 Portal
Section05
Henryk Kowalczyk

"Polska jest samowystarczalna, ale musimy pomóc Ukrainie". Wicepremier o produkcji zbóż

- Musimy się bardzo mocno starać, by pomóc Ukrainie i przetransportować zboże do krajów, które go potrzebują. Bo jeżeli na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej będzie istotny niedobór, to może panować niedożywienie, a nawet głód, i grozi nam też fala migracji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA rolnictwo polityka Ukraina Polskie Radio 24 Dorota Kania Henryk Kowalczyk Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

"Polska już pomaga". Kowalczyk o eksporcie zboża z Ukrainy

- Polska, w granicach swoich możliwości, już pomaga w transporcie zboża z Ukrainy. Udoskonaliliśmy administracyjnie przejścia graniczne, dzięki czemu służby sanitarne sprawdzają jakość zbóż dwadzieścia cztery godziny dobę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk. Szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi skomentował w ten sposób polską pomoc w eksporcie zbóż z Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  Henryk Kowalczyk Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Morze Czarne Europa żywność eksport transport

Jaka przyszłość czeka polskie rolnictwo? Unijny komisarz odwiedził Warszawę

Resort rolnictwa w Warszawie odwiedził unijny komisarz do spraw rolnictwa, Janusz Wojciechowski. Tematem rozmów z wicepremierem Henrykiem Kowalczykiem były założenia polskiego planu w ramach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej do 2027 roku. W trakcie spotkania podkreślono, że polski plan określi określi przyszłość krajowego rolnictwa do końca dekady.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo Unia Europejska Janusz Wojciechowski Krajowy Plan Odbudowy Henryk Kowalczyk Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi polityka

Transport zboża z Ukrainy. Ile będzie przewozić Polska? Minister rolnictwa podał szczegóły

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zadeklarował, że w najbliższym czasie Polska będzie mogła transportować z Ukrainy 1,5 mln ton zboża miesięcznie. Zaznaczył jednak, że wymaga to "bardzo intensywnych prac". Przypominał, że oczekiwania Ukrainy dotyczące transportu zboża to 4-5 mln ton, ale Polska nie jest w stanie im sprostać. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk transport eksport

Transport zboża z Ukrainy. Ile będzie przewozić Polska? Minister rolnictwa podał szczegóły

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zadeklarował, że w najbliższym czasie Polska będzie mogła transportować z Ukrainy 1,5 mln ton zboża miesięcznie. Zaznaczył jednak, że wymaga to "bardzo intensywnych prac". Przypominał, że oczekiwania Ukrainy dotyczące transportu zboża to 4-5 mln ton, ale Polska nie jest w stanie im sprostać. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gopodarka Ukraina Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk transport eksport

"Zatrzymać niekorzystną tendencję likwidacji hodowli". Konferencja w ministerstwie rolnictwa

Chcemy, by Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 zahamował tendencję spadku ilości gospodarstw hodowlanych - powiedział szef MRiRW Henryk Kowalczyk. Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski zauważył, że im więcej dobrostanu zwierząt w gospodarstwie, tym więcej możliwości unijnych dopłat.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo Henryk Kowalczyk GOSPODARKA wieś rolnicy

Polska może stać się hubem dla eksportu ukraińskich towarów. Potrzebne są pilne inwestycje

Polska chce pomóc Ukrainie między innymi w eksporcie zbóż i innych towarów. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki nasz kraj "będzie hubem gospodarczym dla niepodległej Ukrainy". Potrzebuje jednak inwestycji, które szybko udrożnią kanały komunikacyjne - przede wszystkim kolejowe.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Cargo Henryk Kowalczyk Marek Gróbarczyk wojna na Ukrainie Mateusz Morawiecki infrastruktura eksport import

"Wojna na Ukrainie odciska znaczące piętno na rolnictwie". Kowalczyk o bezpieczeństwie żywnościowym

Mamy w Polsce bardzo duży margines bezpieczeństwa żywnościowego - powiedział w Toruniu wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Dodał, że wojna na Ukrainie powoduje znaczny wzrost cen żywności. Zaapelował do Unii Europejskiej o czyny, a nie tylko słowa o pomocy.
Zobacz więcej na temat:  żywność GOSPODARKA wojna na Ukrainie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk eksport

Wicepremier Kowalczyk uspokaja: w Polsce żywności nie zabraknie

Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa mówił w Programie 1 Polskiego Radia o bezpieczeństwie żywnościowym w naszym kraju. - Żywności nie zabraknie. Świadczy o tym eksport, który w ubiegłym roku wyniósł prawie 40 mld euro, jest to duży zapas - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  vat ceny żywności podatki ceny POLSKA polityka Henryk Kowalczyk rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sygnały Dnia Ukraina energia wojna na Ukrainie Grzegorz Jankowski

Eksport ukraińskiego zboża przez Polskę. Kowalczyk: podpisaliśmy porozumienie w tej sprawie

- Alternatywne szlaki eksportu dla ukraińskiego zboża prowadzą przez Polskę - powiedział w wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Dodał, że wojna może negatywnie wpłynąć także na wysokość przyszłych zbiorów. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Henryk Kowalczyk wojna na Ukrainie sankcje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi żywność Janusz Wojciechowski POLSKA sankcje Unii Europejskiej

Jarosław Sachajko: Putin wywołuje gigantyczny kryzys żywnościowy

- Putin rozpętał wojnę na wielu poziomach, po pierwsze militarnie oraz na naszej granicy białoruskiej, próbując w Polsce zrobić kryzys humanitarny, przerzucając migrantów ekonomicznych, ale również robi gigantyczny, światowy kryzys żywnościowy - mówi w "Sygnałach dnia" poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Kukiz'15 Jarosław Sachajko wojna na Ukrainie Ukraina Rosja rolnictwo Katarzyna Gójska Henryk Kowalczyk
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem