X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Hiszpania

Hiszpania: rządowy bon mieszkaniowy niewypałem. Wszystko przez limit czynszów

Granica wysokości czynszu wynosząca 600 euro miesięcznie będzie powodem dla którego większość młodych Hiszpanów nie skorzysta z zapowiadanego przez rząd bonu mieszkaniowego dla młodych - wynika z analizy portalu Fotocasa. Obecnie spełnia go jedynie 11.6 proc. mieszkań w największych miastach kraju - wynika z analizy portalu Fotocasa. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Hiszpania mieszkania nieruchomości

"Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat". Jak wygląda sytuacja epidemiczna na świecie?

Przez Australię przechodzi największa w historii fala infekcji koronawirusem, napędzana bardziej zakaźnym wariantem omikron. W Hiszpanii - jak wskazały władze - rekordowa liczba zakażeń pomiędzy piątkiem a poniedziałkiem wzrosła o nienotowaną wcześniej liczbę 205 punktów. Z kolei we Włoszech dzienna liczba badań była dwukrotnie niższa, znacznie mniejsza była też liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa. Sytuacja uspakaja się także w Wielkiej Brytanii, podczas gdy w Czechach wprowadzono nowe restrykcje. Zdaniem szefa Pfizera Alberta Bourla "koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Hiszpania Wielka Brytania Czechy Francja koronawirus COVID-19 omikron pandemia zdrowie społeczeństwo

Hiszpańska lewica uderza w proliferów. Modlitwa przed kliniką aborcyjną ma być sądzona jak przemoc wobec kobiet

Rządząca w Hiszpanii Socjalistyczna Hiszpańska Partia Robotnicza (PSOE) zgłosiła projekt zmian w kodeksie karnym. Nowelizacja ma umożliwić karanie osób, które modlą się i organizują pokojowe manifestacje przed klinikami aborcyjnymi. Działania te miałyby być sądzone tak, jak fizyczna lub psychiczna przemoc wobec kobiet. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT aborcja Europa Hiszpania kodeks karny przepisy kobieta przemoc

Europa zmaga się z koronawirusem. Wysokie odsetki zakażeń i zgonów w wielu krajach

Poszczególne kraje Europy niemal codziennie informują o rekordach zachorowań na COVID-19, z których większość wywołana jest wariantem omikron. W ciągu ostatniej doby we Włoszech stwierdzono ponad 220 tys. nowych zakażeń. Z kolei we Francji było to prawie 370 tys. przypadków. Wysokie wyniki notują także Wielka Brytania, Niemcy i Hiszpania.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT sars-cov-2 COVID-19 zdrowie Europa koronawirus pandemia Włochy Francja Wielka Brytania Niemcy Hiszpania

"King's Man", "Batman", "Avatar 2" wśród najbardziej wyczekiwanych filmów 2022 roku

W "Magazynie bardzo filmowym" zaprezentowaliśmy najbardziej oczekiwane premiery filmowe w 2022 roku. Na ekrany kin trafił "King's Man" z Ralphem Fiennesem - prequel poprzednich filmów sensacyjno-komediowych o pierwszych niezależnych agentach wywiadu. Z kolei miłośnicy "Batmana" na premierę najnowszego filmu będą musieli poczekać do marca. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Montowski reżyser kino premiera FILM Hiszpania aktorzy Hollywood batman