X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Holokaust

"Polacy ratujący Żydów ocalili sens człowieczeństwa". Prezydent uhonorował Annę Koźmińską

Prezydent Andrzej Duda uhonorował w piątek 101-letnią Annę Koźmińską Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości za ratowanie Żydów w czasie drugiej wojny światowej. Nazwał Sprawiedliwych narodowymi bohaterami, którzy ocalali sens człowieczeństwa dla całej ludzkości.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda sprawiedliwi wśród narodów świata HISTORIA II wojna światowa Żydzi Holokaust POLSKA

Ambasada reaguje na słowa włoskiego dziennikarza o Auschwitz w "katolickiej Polsce"

"Chcę delikatnie przypomnieć, że obóz Auschwitz znajdował się w bardzo katolickiej Polsce, a sam Hitler był katolikiem ochrzczonym i bierzmowanym" - napisał znany włoski dziennikarz Enrico Mentana. Spotkało się to ze stanowczą odpowiedzią ambasady RP, która takie sugestie uznała za "głęboko błędne".
Zobacz więcej na temat:  Auschwitz Włochy Europa ŚWIAT POLSKA II wojna światowa Holokaust

Hołd ofiarom II wojny światowej i apel o historyczną prawdę. Wspólna deklaracja szefów MSZ

Ministrowie spraw zagranicznych USA, Polski i innych krajów Europy środkowo-wschodniej wydali wspólne oświadczenie z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Napisali w nim, że zwycięstwo nad nazistowskimi Niemcami nie przyniosło wolności w całej Europie. Sprzeciwili się także manipulacjom historycznym.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT MSZ USA II wojna światowa Holokaust Europa

"Polska nie może być oczerniana". Aktywność prezydenta w obronie prawdy historycznej

II wojna światowa na losach Polski odcisnęła szczególne piętno. To u nas, ale nie z naszej winy, działo się wtedy wiele złego, dlatego ważne jest nieustanne przypominanie faktów. - Nie może być tak, żeby Polska była oczerniana poprzez zakłamywanie prawdy historycznej - konsekwentnie powtarzał prezydent. Przypominamy działania Andrzeja Dudy w obszarze polityki historycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy II wojna światowa Auschwitz Holokaust

77 lat temu z KL Auschwitz uciekł Witold Pilecki. Historyk: jego raporty były świadectwem

Historyk, profesor Witold Stankowski przypomina, że ucieczka Witold Pileckiego z KL Auschwitz dała możliwość ukazania światu ogromu niemieckich zbrodni w obozach koncentracyjnych. 77 lat temu w nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 roku z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz uciekł Witold Pilecki wraz dwoma współpracownikami: Janem Redzejem i Edwardem Ciesielskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Auschwitz Żydzi Holokaust Witold Pilecki