X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Huta Pieniacka

Prezydent: ich jedyną "winą" była polska mowa i tożsamość

Prezydent Andrzej Duda napisał list do uczestników obchodów 75. rocznicy zbrodni w Hucie Pieniackiej. Podkreślił w nim, że ludobójstwo, którego dokonali w tej miejscowości żołnierze Dywizji SS "Galizien" i Ukraińskiej Powstańczej Armii, było jedną z największych zbrodni dokonanych na ludności polskiej na Wołyniu, Podolu i Ziemi Lwowskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Wołyń Huta Pieniacka Rzeź Wołyńska

Mord w Hucie Pieniackiej. 75. rocznica zbrodni na Polakach

Na Ukrainie w Hucie Pieniackiej odbyły się w niedzielę uroczystości w rocznicę zbrodni dokonanej na ludności polskiej. 75 lat temu ukraińscy nacjonaliści zamordowali tam kilkaset osób. Na antenie radiowej Jedynki makabryczną zbrodnię wspominali Marcin Święcicki (PO) i Robert Telus (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Święcicki Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Wołyń Rzeź Wołyńska Ukraina Huta Pieniacka HISTORIA Marek Mądrzejewski

Prezydent: my, Polacy, chcemy dobrych relacji z Ukraińcami

W Hucie Pieniackiej na Ukrainie odbyły się obchody rocznicy zbrodni, dokonanej przed 74 laty przez ukraińskich nacjonalistów. Pod krzyżem upamiętniającym zabitych odprawiono nabożeństwo żałobne. Specjalny list do zebranych wystosował prezydent Andrzej Duda. Uroczystość próbowali zakłócić przedstawiciele ukraińskich organizacji nacjonalistycznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Huta Pieniacka prezydent Andrzej Duda

Polsko-ukraińska pamięć o pacyfikacji Huty Pieniackiej

W tym roku minęły 73 lata od rzezi polskiej ludności w Hucie Pieniackiej. Tydzień temu odbyły się tam uroczystości upamiętniające ofiary pacyfikacji polskiej wsi przez oddziały niemieckich i ukraińskich nacjonalistów. W audycji "Polacy w świecie" przyjrzeliśmy się, jak pamięć o tym tragicznym wydarzeniu kultywowana jest w polskim, a także ukraińskim społeczeństwie.
Zobacz więcej na temat:  Polacy za granicą Ukraina Wołyń Kresy Huta Pieniacka

"Tropem Wilczym". Pamięć o Wyklętych na sportowo

Pamięć historyczna o Żołnierzach Wyklętych kultywowana poprzez organizację biegów masowych, rocznicowe wydarzenia w Hucie Pieniackiej, 90 lat od uchwalenia Mazurka Dąbrowskiego hymnem narodowym, a także rozpoczynający się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Oto główne tematy, które komentowali goście "Podsumowania Dnia" w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Żołnierze Wyklęci hymn narodowy Mazurek Dąbrowskiego bieganie Huta Pieniacka Piotr Dmitrowicz