X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
IPN

"73 lata temu zginął jeden z najodważniejszych Polaków w historii". Szef MEiN o Witoldzie Pileckim

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oddał hołd rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu w 73. rocznicę zamordowania bohatera. Szef MEiN złożył wieniec przed ścianą śmierci w dawnym więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, gdzie powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, a Instytut Pamięci Narodowej prowadzi poszukiwania szczątków ofiar totalitaryzmów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Warszawa Muzeum Żołnierzy Wyklętych IPN Witold Pilecki HISTORIA

"Katastrofa dla polskiej pamięci narodowej". Prof. Polak o postulatach Lewicy dot. likwidacji IPN

- Dokonania IPN są fantastyczne. Przeprowadzone prace badawcze popchnęły naszą historiografię do przodu o mile. Zapobiegnięto powstaniu białych plam w dziejach opozycji demokratycznej i Solidarności. Każdego roku IPN wydaje ponad 300 książek, służy pomocą naukowcom uniwersyteckim i prowadzi szeroko zakrojone prace edukacyjne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Polak, historyk i przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA historia Polski IPN Instytut Pamięci Narodowej PRL komunizm

Karol Nawrocki: będę dbał i o pamięć o Romanie Dmowskim, i o pamięć o Ignacym Daszyńskim

- IPN to instytucja wyjątkowa w skali świata pod względem badawczym, edukacyjnym, także odnajdująca szczątki polskich bohaterów. Przywraca pewien rodzaj sprawiedliwości transformacyjnej państwa wychodzącego z totalitaryzmu - powiedział w Polskim Radiu 24 kandydat na nowego prezesa tej instytucji Karol Nawrocki.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 IPN historia Polski POLSKA

Udana akcja IPN i ABW. Odzyskano kolejne dokumenty służb PRL

Kolejne dokumenty bezpieki odzyskane przez ABW i IPN. Kilka dni temu w wyniku wspólnych działań prokuratorów Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni w przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach oraz funkcjonariuszy Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach odzyskano dokumenty, wytworzone w latach 1975 - 1990 przez organy bezpieczeństwa państwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN ABW służby i bezpieczeństwo historia Polski PRL

Rozpoczęło się posiedzenie Sejmu. Posłowie mają m.in. wybrać prezesa IPN

O godzinie 10.00 rozpoczęło się zaplanowane na cztery dni posiedzenie Sejmu. Posłowie mają między innymi rozpocząć prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. Jego celem ma być uszczelnienie VAT w transgranicznym handlu elektronicznym pomiędzy przedsiębiorcami a konsumentami. Zmiany mają związek z koniecznością wypełnienia unijnych zobowiązań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Instytut Pamięci Narodowej IPN Sejm

Posiedzenie Izby Dyscyplinarnej ws. immunitetu sędziego J. Iwulskiego odroczone do 1 lipca

Do 1 lipca została odroczona sprawa w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o uchylenie immunitetu prezesowi Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych sędziemu Józefowi Iwulskiemu. Na najbliższym posiedzeniu ma być przesłuchiwany profesor Adam Strzembosz, były pierwszy prezes Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy prokuratura immunitet Adam Strzembosz IPN PRL Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Konstytucyjny

"Wiodąca rola w dyplomacji historycznej". Kandydat na szefa IPN o misji instytutu

- IPN jest nie tylko odpowiedzialny za współtworzenie polskiej dyplomacji historycznej, lecz jest także jedną z instytucji wiodących w tym zakresie - mówi w rozmowie z "Gazetą Polską" Karol Nawrocki, wskazany przez kolegium IPN na nowego prezesa Instytutu. Historyk dodaje, że w razie objęcia funkcji, zasadnicze będzie "przygotowanie pełnego naukowego i popularnonaukowego katalogu zbrodni niemieckich i sowieckich na terenach Polski w latach II wojny światowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN historia Polski polityka historyczna

"Mam nadzieję, że Senat zachowa się jak trzeba". Prof. Polak o głosowaniu ws. nowego szefa IPN

- My jako kolegium zrobiliśmy to, co nas należy. Ogłosiliśmy konkurs, przyjęliśmy zgłoszenia pięciu kandydatów. Zarządziliśmy sprawdzenie tych kandydatów pod kątem, tak jak przewiduje ustawa. Następnie odbyliśmy rozmowę z kandydatami, przeanalizowaliśmy dokumenty, które oni przedłożyli - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Polak, historyk. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA historia Polski IPN