X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Iran

W Iranie zakaz podróży między miastami. Obawa przed drugą falą zakażeń

Iran obawia się drugiej fali zakażeń koronawirusem. Miejscowe władze zakazały mieszkańcom podróży pomiędzy miastami, ale wiele osób to zignorowało. Władze w Teheranie kolejny raz zaapelowały też o międzynarodową pomoc w obliczu pogarszającej się sytuacji gospodarczej kraju.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Iran koronawirus COVID-19 pandemia kwarantanna Wojciech Cegielski choroby zakaźne pomoc ONZ USA

Koronawirus nie odpuszcza. Najnowsze dane WHO o pandemii

- Od pierwszego przypadku zakażenia do poziomu 100 tysięcy zainfekowanych minęło 67 dni. Od 100 do 200 tysięcy już tylko 11 dni, a od 200 do 300 tysięcy zaledwie 4 dni - powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef Światowej Organizacji Zdrowia. WHO informuje, że wirus jest już obecny w niemal wszystkich krajach świata.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia Unia Europejska WHO Światowa Organizacja Zdrowia Francja Iran ŚWIAT

Koronawirus w Iranie. Czy ofiar jest więcej, niż podaje irański rząd?

Koronawirus dziesiątkuje Włochy i inne kraje europejskie. Sieje także spustoszenie w Iranie. Władze alarmują, że z jego powodu co 10 minut umiera w tym kraju jedna osoba. Sytuacja jest dramatyczna ze względu na ogromne braki w zaopatrzeniu, niewydolny system opieki medycznej oraz biedę. Oficjalnie rząd podaje, że w wyniku powikłań zmarło już 1,5 tys. osób. Czy można wierzyć tym statystykom? O tym dr Łukasz Fyderek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Bąk koronawirus Iran

Ekspert o walce Włoch z koronawirusem: realia dopiero teraz dochodzą do świadomości Włochów

Wydaje się, że Chińczycy opanowali epidemię koronawirusa, bo już nie zgłaszane są tam przypadki nowych zachorowań. We Włoszech konieczne było wprowadzenie drakońskich kar za łamanie obowiązku kwarantanny. Ulice włoskich miast patrolują policjanci wspierani przez wojsko i wyłapują tych, którzy zdecydowali się wyjść z domu. Dziennie umiera ponad 400 osób.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Włochy Iran Węgry Michał Strzałkowski

Atak na bazę USA. Ekspert: element długofalowej polityki Iranu

Trzech żołnierzy, w tym dwaj amerykańscy i jeden brytyjski, zginęło w ataku rakietowym na bazę wojskową w at-Tadżi w Iraku. Co najmniej 10 żołnierzy zostało rannych. Wśród rannych jest jeden żołnierz polski. - Mógł to być odwet za śmierć Ghasema Solejmaniego – powiedział Paweł Rakowski, dziennikarz i specjalista od tematyki bliskowschodniej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Północna Iran Irak Stany Zjednoczone USA

Koronawirus na Bliskim Wschodzie. W Iranie blisko setka ofiar

Koronawirus pojawił się już we wszystkich prowincjach Iranu. Poinformował o tym prezydent tego kraju. Iran jest trzecim po Chinach i Włoszech krajem jeśli chodzi o liczbę osób, zabitych przez patogen. Wirus szybko rozprzestrzenia się także w sąsiednich krajach regionu, w tym w Izraelu.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Iran Bliski Wschód wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc ŚWIAT bezpieczeństwo Wojciech Cegielski