X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Izrael

Ziemia Święta ponownie otwarta dla pielgrzymów

Pomimo rozprzestrzeniania się nowej odmiany koronawirusa i rekordowej liczby zakażeń, Izrael ponownie otwiera się na turystów z zagranicy. Jest to dobra wiadomość z punktu widzenia chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej, którzy w większości czerpią dochody z obsługi pielgrzymów i turystyki religijnej. Wielkim ciosem było dla nich zamknięcie granic pod koniec listopada, na chwilę przed rozpoczęciem okresu bożonarodzeniowego.
Zobacz więcej na temat:  Jerozolima Izrael Małgorzata Bartas-Witan Kościół wiara religia

W tym kraju rozpoczęto już podawanie czwartej dawki szczepionki przeciw COVID-19

W Izraelu przystąpiono do podawania czwartej próbnej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Badanie, które zostanie przeprowadzone na grupie 150 osób, ma na celu ocenić skuteczność czwartego zastrzyku oraz jego wpływ na poziom antyciał i liczbę zakażeń. W sumie próbne dawki ma otrzymać 6 000 Izraelczyków.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael Bliski Wschód COVID-19 pandemia szczepienia koronawirus

Boże Narodzenie w Ziemi Świętej. Proboszcz parafii w Beer Szewie pokazał, jak to wygląda

- W sobotę modlimy się po angielsku, mamy studentów z zagranicy, mamy ludzi z Filipin, z Indii. W niedzielę modlimy się po hebrajsku, mamy miejscowych pochodzenia rosyjskiego, arabskiego. Staramy się to wszystko ze sobą pogodzić - w tym sensie, żeby żaden ze stylów nie dominował, żeby każdy mógł poczuć się u siebie - mówił w Polskim Radiu 24 ksiądz Piotr Żelazko (proboszcz parafii katolików hebrajskojęzycznych w Beer Szewie w Izraelu).  
Zobacz więcej na temat:  Wigilia Boże Narodzenie społeczeństwo POLSKA Kościół katolicki wiara teologia Izrael Polskie Radio 24

Od Nazaretu po Betlejem. Świąteczna pielgrzymka do miejsc Bożego Narodzenia

Tradycja uroczystości Bożego Narodzenia narodziła się w Jerozolimie już w IV wieku. Dla chrześcijan przebywanie w Ziemi Świętej w czasie świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowym przeżyciem. Na unikalną dźwiękową pielgrzymkę do Ziemi Świętej zapraszamy w towarzystwie ks. Romana Bogacza z krakowskiego Uniwersytetu Papieskiego, o. Arkadiusza Blecharczyka oraz br. Ananiasza Jacka Jaskólskiego, o. Seweryna Lubeckiego i o. Antoniego Szlachty.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Izrael Boże Narodzenie Kościół Nazaret Betlejem

Legendy i majestat Ziemi Świętej. "Motyw duchowy musi być uwzględniony"

- Są atrakcyjniejsze miejsca na świecie. Jeśli już ktoś jedzie do Ziemi Świętej, to motyw duchowy musi być uwzględniony - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Jerzy Banak, biblista i przewodnik po Izraelu. Gościem audycji była też Iwona Niemyjska, która zdradzała tajemnice i legendy owiewające Ziemię Świętą. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Boże Narodzenie Izrael Betlejem Kościół katolicki chrześcijaństwo

"Jestem przekonany, że zostały dochowane wszystkie przepisy". Szrot o użyciu Pegasusa

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot skomentował sprawę użycia przez polskie służby systemu Pegasus. - By podjąć działania operacyjne wymagana jest zgoda sądu. Absolutnie nie zakładam, że prawo zostało złamane - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn służby i bezpieczeństwo służby specjalne Roman Giertych polityka inwigilacja inwigilacja w internecie Izrael przestępczość

"Konieczne jest dostrzeżenie dramatu chrześcijan Ziemi Świętej". Anglikańscy biskupi na Boże Narodzenie

- Chrześcijanie w całej Ziemi Świętej stali się celem częstych i długotrwałych ataków ze strony skrajnych grup radykalnych - przypominają arcybiskup Canterbury Justin Welby oraz Hosam Naoum, arcybiskup anglikański w Jerozolimie. W opublikowanym w prasie tekście na Boże Narodzenie opisali "niezliczone incydenty" fizycznych i słownych napaści na duchownych oraz regularnych aktów dewastacji chrześcijańskich kościołów.
Zobacz więcej na temat:  Bliski Wschód Jerozolima Izrael Palestyna społeczeństwo Kościół chrześcijaństwo przemoc ŚWIAT Boże Narodzenie

"Sprawiedliwi wśród Narodów Świata". Trzy polskie rodziny odznaczone przez Yad Vashem

Izraelski Instytut Yad Vashem uhonorował tytułem "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" Janinę i Walentego Cynków, Mariannę i Stanisława Sarnowskich oraz ich syna Kazimierza, a także Anastazję i Stanisława Zamorskich. To kolejne polskie rodziny odznaczone za pomoc Żydom, skazanym przez Niemców na zagładę w czasie II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo HISTORIA Holokaust II wojna światowa Izrael Żydzi sprawiedliwi wśród narodów świata Yad Vashem