more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jacek Liziniewicz

Kompromis na linii KE-Polska ws. KPO. Liziniewicz: europejscy urzędnicy nie będą go zbytnio respektować

- Wprawdzie został zawarty kompromis pomiędzy KE a polskim obozem rządzącym, ale nie jestem przesadnym optymistą, że europejscy urzędnicy będą go respektować - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Marek Wróbel (Fundacja Republikańska) i Michał Piękoś ("Trybuna").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Dorota Kania Jacek Liziniewicz Krajowy Plan Odbudowy

"Świadoma propaganda lub sianie chaosu". Liziniewicz o wypowiedzi Tuska nt. ukraińskiego zboża

- Pytanie, czy nie jest to świadome wpisywanie się w rosyjską propagandę i sianie chaosu w Polsce - zastanawiał się na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz, publicysta "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", komentując słowa Donalda Tuska na temat konkurencyjności ukraińskiego zboża.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Michał Rachoń Jacek Liziniewicz wojna 2022 wojna na Ukrainie Ukraina plony zbiory rolnictwo polityka

Wojna na Ukrainie. Kosiński: Putin przegrywa militarnie i politycznie

Militarnie jest to porażka Rosji. Politycznie jest to porażka Rosji, ponieważ jest to państwo, które jest w pewien sposób marginalizowane przez znaczną część elit zachodnich (...). Myślę, że Putin nie spodziewał się tak ostrej reakcji Zachodu. Jedyne zwycięstwo Putin odnosi na rynku wewnętrznym - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej" i Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Jacek Liziniewicz Marcin Piasecki ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni Donbas

"Moment, by zerwać się z łańcucha". Liziniewicz o rezygnacji z rosyjskich paliw

- Należałoby jak najszybciej skończyć z rosyjskim dyktatem, bo Polska i kraje Europy Środkowej są szczególnie na ten dyktat wrażliwe. Nawet jeśli Zachód wróci do interesów z Rosją po wojnie, my nadal pozostaniemy między młotem a kowadłem - powiedział w Polskim Radiu Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej" odnosząc się do rządowych planów rezygnacji z importu paliw z Rosji. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego" i dr Bartosz Machalica z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach polityka Jacek Liziniewicz Bogumił Łoziński wojna na Ukrainie Ukraina Rosja energetyka paliwa gaz węgiel ropa naftowa wojna 2022

Wielkie powroty do polityki? Publicyści o Petru i Gowinie

Jakie będzie miejsce Ryszarda Petru w obecnej układance politycznej oraz z kim będzie współpracował Jarosław Gowin po swoim powrocie. Na antenie Polskiego Radia 24 w audycji "Debata poranka" dyskutowali o tym Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"), Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jacek Liziniewicz Grzegorz Osiecki Ryszard Petru Jarosław Gowin

"Chodzi o pewną taktykę władzy UE". Wildstein o absurdach polityki klimatycznej UE

- To w znaczącej mierze jest testowanie. W pewnym momencie jak już dojdziemy do ściany to się wycofamy, ale już sama metoda, że mamy prawo w ogóle tak działać będzie pewną stałą implementacją w relacjach między państwami unijnymi - tłumaczył w audycji Polskiego Radia 24 Dawid Wildstein (TVP). Gośćmi audycji byli także Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Piotr Cywiński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Michał Rachoń Dawid Wildstein Jacek Liziniewicz klimat zielona energia

Polacy sceptyczni wobec rządów opozycji? Liziniewicz: kadrowo i programowo to pustynia

- Na opozycji jest pustynia intelektualna, zarówno jeśli chodzi o zasoby kadrowe, jak i o kwestie programu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej" w komentarzu do nowego sondażu IBRIS, w którym Polacy sceptycznie oceniają gotowość opozycji do objęcia władzy. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Samuel Pereira z TVP.Info i Tomasz Kozłowski z "Faktu". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Samuel Pereira Jacek Liziniewicz Tomasz Kozłowski opozycja polityka Platforma Obywatelska

Jacek Liziniewicz o aferze w UE: notorycznie stosuje się tam podwójne standardy

- Wychodzi na to, że UE jest nieszczególnie transparentna. My w Polsce trochę idealizujemy te struktury. Przez wiele lat wydawało się, że jest to pewien ideał do którego polska scena polityczna musi dojrzeć i dołączyć - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska korupcja Parlament Europejski Trybunał Sprawiedliwości UE ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Michał Rachoń Jacek Liziniewicz

"To jak prośba o ponowne wpuszczenie konia trojańskiego". Liziniewicz o apelach opozycji ws. kryzysu na granicy

- To jest trochę tak, jak gdyby mieszkańcy Troi namawiali do tego, żeby konia trojańskiego jeszcze raz przyjąć do miasta - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein (Telewizja Polska) i Piotr Cywiński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Rachoń Dawid Wildstein Jacek Liziniewicz Polskie Radio 24 bezpieczeństwo granica Białoruś imigranci w Europie kryzys migracyjny

Prof. Karol Karski: TSUE daje się wplątywać w spory polityczne

- TSUE, podobnie jak każda instytucja unijna związana jest art. 5 traktatu Unii Europejskiej, formułującym zasadę przyznania, to co nie jest wprost określone w traktacie dla jakiejkolwiek instytucji UE, nie należy do jej kompetencji - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Karol Karski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości odnosząc się do decyzji TSUE w sprawie kopalni w Turowie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Jacek Liziniewicz Piotr Wąż

Jacek Liziniewicz: na zamknięciu Turowa zyskaliby Niemcy i Czesi

- Postawiliśmy się niestety w sytuacji, gdy mamy bardzo mało atutów, a Czesi mają dużo do wygrania. Nieszczególnie też uspokaja perspektywa, o której mówi część komentatorów, że po wyborach wszystko się zmieni, Czesi po prostu ubijają interes na dążeniu do wyłączenia tej kopalni - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Jacek Liziniewicz Piotr Wąż

Liziniewicz: opozycja próbowała narzucić narrację o tym, że biedni ludzie czekają na granicy

- W pierwszym momencie opozycja próbowała narzucić narrację o tym, że biedni ludzie czekają na granicy i rząd nie chce udzielić im pomocy i "łamie prawa człowieka". Okazało się, że Polacy pamiętają obrazki z 2015 r. - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska opozycja polityka Białoruś migracja uchodźcy imigranci w Europie Jacek Liziniewicz Mateusz Drozda Polskie Radio 24 POLSKA

Jacek Liziniewicz: Europa robi wszystko, by w Polsce doszło do zmiany rządów

- Politykom europejskim rząd PiS się nie opłaca. Można się tylko domyślać, że chodzi o to, iż w poprzednich ośmiu latach niemieckie firmy miały eldorado - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie". - Myślę, że Europa chce wymusić zmianę rządu, dlatego mnoży się problemy, trudności, a Polskę traktuje się wyjątkowo - wskazał publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jachowicz Jacek Liziniewicz polityka Polska w Unii Europejskiej ŚWIAT Unia Europejska

Liziniewicz: wycinka drzew za rządów PiS i PO miała taką samą skalę. To normalny proces

- Dynamika wzrostu wycinki drzew w latach 2010-2015, kiedy rządził Tusk oraz w czasie rządów PiS - od 2015 do 2019 roku, była dokładnie taka sama. W Polsce mamy dużo dorosłych, nadających się do wycięcia lasów. W związku z tym wycina się coraz więcej. Po prostu w trakcie dorastania lasu część drzew się usuwa, żeby pozostałe mogły swobodniej rosnąć - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Lasy Państwowe drzewa las Jacek Liziniewicz
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem