more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jacek Ozdoba

Jacek Ozdoba ws. KPO: stawianie Polsce nowych warunków jest niedopuszczalne

- Wymyślanie nowych warunków wypłaty środków dla Polski jest niezgodne z prawem - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. W ten sposób skomentował tzw. kamienie milowe, czyli warunki, które Polska musi spełnić, by wypłacone zostały środki z Krajowego Planu Odbudowy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Piotr Nisztor fundusze unijne Jacek Ozdoba sądownictwo

Odcięcie gazu przez Rosję. Jacek Ozdoba gościem Trójki

Rosyjski Gazprom od 27 kwietnia całkowicie wstrzymał dostawy gazu do Polski w ramach kontraktu jamalskiego. – Strategia związana z dywersyfikacją jest przygotowana już od wielu lat. Oprócz tego awaryjnie jest kwestia magazynowa. Nasi zachodni sąsiedzi, którzy mają rosyjskie magazyny, nie mają takiego komfortu – mówił w audycji "Trójkowy komentarz dnia" Jacek Ozdoba, wiceszef Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Rosja POLSKA Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej polityka Polska w Unii Europejskiej Władimir Putin Jacek Ozdoba gaz

"Najważniejsze, że Czechy wycofają pozew". Ozdoba o porozumieniu ws. kopalni Turów

Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba pozytywnie ocenił polsko-czeskie porozumienie, dotyczące kopalni węgla brunatnego Turów. - Najważniejsze, że Czechy wycofają skargę przeciwko Polsce, złożoną do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - powiedział wiceminister w Programie 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Jacek Ozdoba ministerstwo klimatu kopalnia Turów górnictwo Turów Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy

Jacek Ozdoba: Niemcy emitują dwa razy więcej dwutlenku węgla niż Polska

– Nowe bloki węglowe, które w ostatnim czasie były otwarte po naszej zachodniej stronie, to nie jest coś nadzwyczajnego – przekonywał w Programie 3 Polskiego Radia sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba. – Niemcy emitują dwa razy więcej CO2 niż Polska – podkreślał polityk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Bartłomiej Graczak Jacek Ozdoba ministerstwo środowiska

tylko u nas "Sądy bawią się w politykę". Politycy o decyzji ws. Marszu Niepodległości

- To, że my w wolnym kraju dyskutujemy o tym, czy taki marsz może się odbyć czy nie, to jest jakiś kompletny absurd. Sądy jak widać bawią się w politykę - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba, komentując decyzję Sądu Apelacyjnego o uchyleniu decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia "Marsz Niepodległości". 
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości Jacek Ozdoba Rafał Trzaskowski sądownictwo

Jacek Ozdoba o sporze wokół kopalni Turów: kwestia bezpieczeństwa energetycznego UE

- To jest wpisywanie się w grę rosyjsko-niemiecką. Jeśli mowa o kopalni Turów, to także mowa o elektrowni, a to kilka procent prądu elektrycznego w Polsce, też w tej części Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Dorota Kania Jacek Ozdoba

Trwa poszukiwanie niemieckojęzycznej wersji raportu o wojennym zniszczeniu Warszawy

O udostępnienie raportu zwrócił się do urzędu miasta wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. "Ratusz poinformował mnie, że potrzebuje jeszcze kilka dni z uwagi na to, że tłumaczenie raportu na język niemiecki było realizowane kilka lat temu, więc potrzebują trochę więcej czasu, aby to przeanalizować" – powiedział Jacek Ozdoba. Dodał, że jest dobrej myśli.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa okupacja niemiecka Niemcy Warszawa reparacje wojenne Jacek Ozdoba

Sędzia nie potrafił wskazać przepisu. Ostra wymiana zdań w studiu TVN

W studiu TVN24 doszło do ożywionej dyskusji między sędzią Bartłomiejem Przymusińskim a Jackiem Ozdobą - informuje TVP.Info. Goście dyskutowali na wizji o decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie orzeczenia TSUE. Kiedy Jacek Ozdoba poprosił o wskazanie przepisu, na podstawie którego TSUE podjął decyzję, sędzia nie potrafił odpowiedzieć. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Ozdoba Trybunał Konstytucyjny sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem