X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jacek Saryusz-Wolski

Wypłata unijnych środków dla Polski. Saryusz-Wolski: jeżeli KE nie chce się skompromitować, to dostaniemy te pieniądze

- Jeżeli KE nie chce się do końca skompromitować, to powinniśmy dostać pieniądze. Stawiam, że jednak ustąpią. KE nagrabiła sobie, przeciągając art. 7 czy nakazując rzeczy horrendalne, takie jak zamknięcie kopalni Turów - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska prawo Węgry Trybunał Sprawiedliwości UE Jacek Saryusz-Wolski POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Doszliśmy do momentu, w którym widać, iż ma ona być tworem, gdzie wszystko będzie narzucane". Kubiak o UE

- W Unii Europejskiej są państwa traktowane lepiej i gorzej. My jesteśmy w gronie tej drugiej kategorii, ponieważ nie wykonujemy ślepo jej wytycznych - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Marta Kubiak z PiS. Gościem audycji był też poseł Arkadiusz Iwaniak z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska fundusze unijne Jacek Saryusz-Wolski Krajowy Plan Odbudowy pandemia polityka

Wiceprezes TSUE działała zgodnie z zasadą praworządności? Saryusz-Wolski skierował interpelację

Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski, zgodnie z zapowiedzią, skierował interpelację do Komisji Europejskiej ws. kopalni Turów. Polski deputowany zapytał, czy zgodna z zasadą praworządności jest decyzja wiceprezes unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Rosario Silva de Lapuerta nałożyła na Polskę karę w wysokości pół miliona euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i kontynuowanie wydobycia węgla brunatnego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE węgiel Jacek Saryusz-Wolski Czechy środowisko Beata Płomecka

"Broni się praworządności, gwałcąc demokrację". Saryusz-Wolski o działaniach KE względem Polski

- Twierdząc, że broni się praworządności, stosuje się metody niedemokratyczne, gwałcąc demokrację - powiedział na antenie TVP Info Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS, komentując działania Komisji Europejskiej wobec Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa POLSKA Unia Europejska polityka sądownictwo Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Jacek Saryusz-Wolski

Europoseł PiS o wniosku KE do TSUE: wyraz złej woli, to wojna przeciwko Polsce

- Działania Komisji Europejskiej to wojna nie przeciwko polskiemu rządowi, ale przeciwko Polsce. Sprawa jest bardzo poważna, ponieważ jest to bezpodstawna i bezprawna próba ukarania Polski przy łamaniu zarówno polskiej konstytucji, jak i prawa unijnego - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski (europoseł, PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS polityka Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Trybunał Sprawiedliwości UE Jacek Saryusz-Wolski

"Wielka bzdura". Dr Jacek Saryusz-Wolski o polexicie

- Rzeczywiście jesteśmy w okresie trudnego współżycia w Unii Europejskiej, ponieważ pewne siły polityczne sprzysięgły się przeciwko Polsce, ale zawsze mówię, że Polska będzie ostatnia gasiła światło, jeśli UE miałaby się rozpadać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jacek Saryusz-Wolski polityka POLSKA Unia Europejska Polexit

Wiele krajów stawia własne prawo nad unijnym. Saryusz-Wolski: początek batalii o ustrój UE

Najbliższe miesiące mogą być w UE okresem natężenia sporu między instytucjami unijnymi i stolicami państw członkowskich o kwestię tego, czy prawo UE stoi nad prawem krajowym, czy też krajowe ma prymat nad wspólnotowym. Orzecznictwo wielu krajów UE wskazuje na wyższość krajowego porządku konstytucyjnego nad unijnym. KE jest innego zdania.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Jacek Saryusz-Wolski prawo konstytucja Trybunał Sprawiedliwości UE Komisja Europejska

Saryusz-Wolski: Polsce przyklejono łatki niepraworządności i gnębienia mniejszości. To wojna informacyjna

- Trwa skoncentrowana akcja wojny informacyjnej przeciwko Polsce - powiedział europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Dodał, że oskarżanie Polski o dyskryminację np. osób związanych z ideologią LGBT, czy brak praworządności, to część szerszego procesu spychania Europy Środkowo-Wschodniej do drugiej kategorii bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Rachoń Jacek Saryusz-Wolski LGBT

Wizyta Joe Bidena w Europie. Jacek Saryusz-Wolski: reorientacja polityki z Chinami w tle

- Do rozmowy z Putinem prezydent Biden przystąpi bardzo osłabiony, oddał wszystkie swoje karty, zanim usiadł do stołu. To wszystko, co się wydarzy w innych spotkaniach Bidena w Europie, będzie pochodną uległej i resetowej pozycji, jaką zajął wcześniej - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Władimir Putin USA Joe Biden Jacek Saryusz-Wolski Dorota Kania