more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jacek Sasin

Forum w Davos. Jacek Sasin: musimy bezpośrednio przejść od węgla na OZE i atom

Chcieliśmy zastosować gaz jako paliwo przejściowe w transformacji, ale dziś to nie jest dobra droga - podkreślił w w szwajcarskim Davos szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin. - Musimy bezpośrednio przejść od węgla na odnawialne źródła i energię jądrową - zaznaczył wicepremier.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych gospodarka polska energetyka bezpieczeństwo energetyczne

DAVOS 2022 Jacek Sasin: potrzeba inwestycji, by rozbudować europejskie łańcuchy dostaw

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zwracał uwagę podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos na problem z zerwanymi łańcuchami transportowymi, wywołany m.in. przez pandemię koronawirusa. - Trzeba inwestować w miejsca produkcji podzespołów, aby umożliwić rozbudowanie łańcucha dostaw w Europie - mówił.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Sasin Światowe Forum Ekonomiczne w Davos inwestycje ŚWIAT

Citibank jest zainteresowany udziałem kapitałowym w transformacji energetycznej Polski. Wicepremier Sasin potwierdza

- Citibank jest zainteresowany udziałem kapitałowym w transformacji energetycznej Polski. Omówiliśmy warunki na stworzenie konkretnego planu inwestycyjnego - poinformował wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Dodał, że City chce uczestniczyć w tworzeniu tego planu. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych bank USA google

Forum w Davos. Jacek Sasin: rosyjskie surowce nie mogą być alternatywą dla węgla

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że rosyjskie surowce nie mogą być prawdziwą alternatywą dla węgla. W Polskim Domu w szwajcarskim Davos wicepremier otworzył panel dyskusyjny poświęcony dywersyfikacji energetycznej w Europie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT GOSPODARKA Europa węgiel Rosja sankcje Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Nord Stream Jacek Sasin Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Rozpoczyna się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Silna polska obecność

W  pięciodniowych rozmowach dotyczących najważniejszych światowych problemów, m.in. wojny na Ukrainie, pandemii COVID-19, zmiany klimatu i kryzysów ekonomicznych weźmie udział blisko 2500 osób - polityków, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i naukowców. Polskę będą reprezentować m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa polityka ekonomia Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Andrzej Duda Mateusz Morawiecki Jacek Sasin

Ustawa sankcyjna. Sejm odrzucił część poprawek Senatu, w tym o zakazie importu LPG z Rosji

Ustawa o sankcjach za wspieranie agresji na Ukrainę trafi do podpisu prezydenta. Posłowie rozpatrzyli wniesione do niej poprawki Senatu. Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych oraz finansów rekomendowały przyjęcie tych o charakterze redakcyjnym i te przyjęła sejmowa większość. Sejm odrzucił poprawkę przewidującą zakaz importu gazu LPG z Rosji, którą Senat wniósł do tzw. ustawy sankcyjnej. Nie zgodził się też na senacką propozycję, aby o wpisie na listę sankcyjną decydował premier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Senat polityka sankcje gaz lpg import Jacek Sasin wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem