more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jakub Tarka

Powódź tysiąclecia we wspomnieniach Wrocławian. Reportaż Magdy Skawińskiej

25 lat temu kraje Europy Środkowej nawiedziła powódź zwana później potocznie powodzią tysiąclecia. W lipcu 1997 roku nawiedziła południową i zachodnią Polskę, Czechy, wschodnie Niemcy, północno-zachodnią Słowację oraz wschodnią Austrię, doprowadzając do śmierci wielu ludzi i ogromnych strat materialnych. Na terenie Czech, Niemiec i Polski zginęło 114 osób. Szkody materialne oszacowano na blisko 4,5 miliarda dolarów amerykańskich. 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Tarka Magda Skawińska powódź Wrocław

Potomkowie Moniuszki w reportażu "Dziadek" [POSŁUCHAJ]

Minęła 150. rocznica śmierci Stanisława Moniuszki. Rzadko się zdarza, by wielcy Polacy żyjący w XIX wieku mieli potwierdzonych potomków i aby ci potomkowie kultywowali o nich pamięć. Tak jest w wypadku Stanisława Moniuszki, który ma około 60 żyjących potomków rozsianych po całym świecie. Chociaż pojawiają się także oszuści i uzurpatorzy...
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Stanisław Moniuszko Konkurs Moniuszkowski 2022 reportaż Jakub Tarka dziadek rodzina Trójka

"Od piosenki Zbyszka Wodeckiego nazwałem moją córkę i firmę" [POSŁUCHAJ]

- Zbyszek skomponował piosenkę "Izolda". Usłyszałem ją rano w radiu, dzwonię do Zbyszka i mówię: "Piękna piosenka, jak kiedyś będę miał łódkę, to nazwę ją Izolda". W życiu nie miałem nawet pół dziurawego, gumowego pontonu, nie mówiąc już o łódce. Bóg dał mi jednak córkę i firmę. Obie nazwałem Izolda - mówi w reportażu "W słońcu Zbyszka" Włodzimierz Patorski, fan i przyjaciel Zbigniewa Wodeckiego.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Wodecki reportaż Jakub Tarka reportaż w Jedynce rocznica

Reportaż "Komeda – tchnienie wolności" [POSŁUCHAJ]

23 kwietnia mija 53. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy (1931-1968) – pioniera nowoczesnego jazzu w Polsce. – Mówiono o nim, że jest chodzącą muzyką. Kartka papieru i ołówek były przy nim zawsze. Jechaliśmy gdzieś samochodem i nagle było hamowanie, zjeżdżanie w bok. Wtedy Krzysztof odpalał papierosa, potrzebował chwili spokoju i pisał muzykę – wspomina Tomasz Lach, przybrany syn Krzysztofa Komedy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Komeda Jakub Tarka reportaż muzyka filmowa MUZYKA muzyka hp Jazz
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem