X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jan Paweł II

"Z Watykanu w świat". Magdalena Wolińska-Riedi o kulisach papieskich pielgrzymek

Jest lingwistką, dziennikarką, korespondentką TVP w Rzymie i w Watykanie. Właśnie wyszła jej trzecia książka, "Z Watykanu w świat", w której opowiada o kulisach papieskich podróży i pielgrzymek. Gościem audycji "Spotkanie z..." była Magdalena Wolińska-Riedi. 
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska literatura Watykan papież podróże papież Franciszek Jan Paweł II wiara Kościół Włochy COVID-19

Słuchowisko "Papież" ponownie na STT [POSŁUCHAJ]

Aktorzy występujący w słuchowiskach "Sceny teatralnej Trójki" otrzymali nagrody na XX Festiwalu "Dwa Teatry". Przypomnieliśmy już rolę Andrzeja Mastalerza w sztuce "Pacierz Nościerz" Mateusza Żaboklickiego, uhonorowaną Nagrodą ZASP. Laureatem nagrody za rolę drugoplanową w kategorii słuchowisk został Adam Woronowicz. Zagrał on polityka w "Papieżu", słuchowisku, zrealizowanym w roku setnych urodzin Jana Pawła II. 
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik Trójka Tomasz Man Adam Woronowicz Andrzej Brzoska Jan Paweł II

Ks. prof. Dariusz Kowalczyk: przez lata banalizowano nauczanie Jana Pawła II

- Wciąż nie możemy wyjść z tego co stało się po pierwszej po odzyskaniu niepodległości pielgrzymce Jana Pawła II w 1991 r. Okazało się raptem, że to, co mówi papież, nie podoba się wielu środowiskom. Pojawiły się głosy, ze papież nie rozumie demokracji, że oto kościół pod przewodnictwem papieża chciałby tu ustanowić jakieś państwo wyznaniowe - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Dariusz Kowalczyk (Uniwersytet Gregoriański w Rzymie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo wiara Kościół katolicki Polskie Radio Jan Paweł II Karol Wojtyła Watykan

Rocznica wyboru kardynała Wojtyły na papieża. Historyk: dla komunistów to był szok

- Bezpieka nie do końca zdawała sobie sprawę z konsekwencji tego wyboru. Ostatecznie przyjęto, że kardynał Karol Wojtyła będzie lepszy jako papież w Watykanie niż jako prymas w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 historyk Rafał Łatka. 43 lata temu, 16 października 1978 roku, na papieża został wybrany metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II HISTORIA Watykan historia Polski PRL komunizm

"Dał nowy wyraz antropologii katolickiej". Prof. dr hab. Jan Przybyłowski o Janie Pawle II

- Jan Paweł II dokonał pewnego rodzaju przewrotu kopernikańskiego w myśleniu. Mówił w swojej programowej encyklice, że to w człowieku należy widzieć drogę, którą Kościół powinien podążać. Dał on tej antropologii katolickiej nowy wyraz - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 ks. prof. dr hab. Jan Przybyłowski (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo obywatelskie społeczeństwo papież Jan Paweł II Karol Wojtyła chrześcijaństwo katolicyzm Kościół katolicki

Ks. prof. Mazurkiewicz: komuniści nie przewidzieli lojalności kard. Wojtyły do kard. Wyszyńskiego

- Komuniści mieli nadzieję, że jeśli w Krakowie pojawił się biskup, który będzie miał silną osobowość, to uda się go skłócić z kard. Wyszyńskim - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Piotr Mazurkiewicz z UKSW. - Mieliśmy dwóch wielkich kardynałów o niesamowicie silnych osobowościach, a jednocześnie doświadczaliśmy głębokiej lojalności kard. Wojtyły w stosunku do kard. Wyszyńskiego. Myślę, że tej lojalności nie przewidzieli komuniści - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański Jan Paweł II Stefan Wyszyński Kościół katolicki

"Przełamywał bariery, był głosem ludzi najbiedniejszych". Dmitrowicz o Janie Pawle II

- Nigdy w historii nie było człowieka, który był widziany na żywo przez tyle milionów ludzi - podkreślił podsumowując 104 pielgrzymki Jana Pawła II w audycji Polskiego Radia 24 Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Jan Paweł II Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Piotr Dmitrowicz Kościół Kościół katolicki papież

"Wielu zaczęło rozumieć, że to zapowiedź zmian". Prof. Polak o wyborze Jana Pawła II

- Po wyborze Karola Wojtyły na papieża wielu Polaków zaczęło rozumieć, że jest to zapowiedź ogromnych zmian, jakie nastąpią, nie tylko w Kościele, ale także w świecie. Zaczęto rozumieć, że to koniec systemów totalitarnych w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Polak, historyk z UMK w Toruniu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański Jan Paweł II historia Polski

Dzień papieski oczami przedszkolaków

Oba Lolki są szmaciane i dość wiekowe, mają już przecież sześć lat. Jeden z nich ma na głowie czuprynę z żółtej włóczki, a drugi nosi piuskę. To szmaciane pacynki, które w warszawskim przedszkolu Lolek pomagają opowiadać dzieciom o otaczającym je świecie. W przeddzień obchodów 21. Dnia Papieskiego Trójkowa reporterka odwiedziła przedszkole Lolek, które absolwenci Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia sześć lat temu otworzyli na warszawskim Mokotowie. Przedszkolaki po swojemu przygotowywali się tam do papieskiej uroczystości.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Jan Paweł II przedszkole dzieci wychowanie reportaż Trójka