more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jarosław Kaczyński

Nowelizacja prawa o publikacji przeprosin. Rzecznik PiS: tu nie ma drugiego dna

- W sprawie przepisu o publikacji przeprosin zawartego w noweli Kodeksu postępowania cywilnego na siłę doszukujecie się jakiegoś drugiego dna, a takiego dna nie ma. Będziemy chcieli złożyć poprawkę w Senacie - mówił w środę do dziennikarzy rzecznik PiS Rafał Bochenek. Jak sprecyzował Bochenek poprawka, którą przygotowują senatorowie PiS, będzie dotyczyła tego, aby przepis odnosił się tylko i wyłącznie do postępowań, które będą miały się rozpocząć w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Radosław Sikorski Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński wpłacił 50 tys. zł na Siły Zbrojne Ukrainy. "Czynię to z satysfakcją"

"Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać. Skoro wpłata na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy zamyka mój kontrowersyjny spór z Radosławem Sikorskim, czynię to z satysfakcją" - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Radosław Sikorski

Zmiany w Kodeksie postępowania cywilnego. MS dementuje nieprawdziwe informacje

Nowe rozwiązanie w postępowaniach dotyczących naruszenia dóbr osobistych jest elementem kompleksowej nowelizacji Kpc. Całkowicie fałszywe jest twierdzenie, że nowa regulacja została przygotowana w związku ze sprawą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - informuje Ministerstwo Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Radosław Sikorski Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo sąd POLSKA

Jarosław Kaczyński: zwycięstwa PiS bardzo potrzeba Polsce, państwom regionu i Europie

W Rzeszowie odbyło się spotkanie noworoczne działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. List do jego uczestników wystosował prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak zaznaczył "naszego zwycięstwa bardzo potrzeba i Polsce, i państwom naszego regionu i Europie". Jak dodał, "stawka wyborów jest ogromna", a PiS ma "poważną szansę" na wygraną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość

Rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Prezes PiS: dzięki pokoleniu mojej matki żyjemy w wolnej Polsce

W Starachowicach upamiętniono 10. rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. W kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych odprawiono mszę świętą w intencji zmarłej honorowej obywatelki miasta. W mszy uczestniczył Jarosław Kaczyński. Po jej zakończeniu prezes PiS złożył kwiaty przed tablicami w tutejszym Panteonie Pamięci Narodowej. Jak podkreślił po uroczystości, dzięki pokoleniu jego matki żyjemy w wolnej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Jadwiga Kaczyńska Jarosław Kaczyński Starachowice pamięć

"Cały plan opozycji legł w gruzach". Prezes PiS o utrzymaniu stabilnych cen paliw

- Opozycja miała nadzieję, że po wzroście stawek VAT ceny paliw na stacjach wzrosną i będą mogli atakować rząd. Tak się jednak nie stało. Ceny paliw dla Polaków nie wzrosły i cały plan opozycji runął w gruzy. Stąd, jak mniemam, ta wściekłość i ataki na państwowy Orlen - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński PKN Orlen ceny paliw

Patrioty dla Ukrainy. Jarosław Kaczyński: działania rządu PiS pokazują, czym jest skuteczność i wiarygodność

- Przekazanie baterii Patriot Ukrainie to najbardziej optymalne i rozsądne rozwiązanie; działania rządu PiS pokazują, czym jest skuteczność i wiarygodność - powiedział w wywiadzie udzielonym PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński. Opozycja postępuje wbrew rozsądkowi, wiedzy, logice i zdecydowanie jej nie idzie - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  sondaż polityka POLSKA Ukraina Jarosław Kaczyński Patriot USA

Debata Kaczyński-Tusk? Sobolewski: mogłaby się odbyć, ale pod pewnymi warunkami

- Pan prezes Jarosław Kaczyński przekazał, że debata z Donaldem Tuskiem mogłaby się odbyć, ale musiałyby zostać spełnione pewne warunki - poinformował sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie". - Jednym z głównych jest to, aby to była merytoryczna debata na argumenty - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Donald Tusk Krzysztof Sobolewski

Świąteczne życzenia prezesa PiS: wierzę, że przyszły rok przyniesie Ukrainie zwycięski pokój [WIDEO]

- Wierzę, że przyszły rok przyniesie pokój, zwycięski pokój dla Ukrainy, zwycięski pokój dla wolności i demokracji, że przyniesie zakończenie kryzysu gospodarczego i wszystkich niedogodności, które się z nim wiążą - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes PiS, za pośrednictwem nagrania opublikowanego w mediach społecznościowych, przekazał życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński PiS Nowy Rok