more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jarosław Sachajko

Sejm za ustawą o Sądzie Najwyższym. Sachajko: nasze porozumienie programowe jest realizowane

Sejm przyjął prezydencki projekt ustawy reformującej Sąd Najwyższy, w tym m.in. likwidującej Izbę Dyscyplinarną. W Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko wyjaśnił, że jego partia poparła ustawę, bo z PiS-em nadal wiąże ją porozumienie programowe. - Ono jest realizowane. Co prawda bardzo wolno, bo liczyliśmy, że będzie szybciej, aczkolwiek jest - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jarosław Sachajko Kukiz'15 POLSKA polityka konstytucja Sąd Najwyższy reforma sądownictwa prezydent ustawa

Jarosław Sachajko: Putin wywołuje gigantyczny kryzys żywnościowy

- Putin rozpętał wojnę na wielu poziomach, po pierwsze militarnie oraz na naszej granicy białoruskiej, próbując w Polsce zrobić kryzys humanitarny, przerzucając migrantów ekonomicznych, ale również robi gigantyczny, światowy kryzys żywnościowy - mówi w "Sygnałach dnia" poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Kukiz'15 Jarosław Sachajko wojna na Ukrainie Ukraina Rosja rolnictwo Katarzyna Gójska Henryk Kowalczyk

Sachajko: podejrzewam, że to nie koniec podwyżek stóp procentowych

- Mamy na całym świecie problemy inflacyjne. Przed chwilą czytałem, że bank Wielkiej Brytanii spodziewa się pod koniec roku inflacji 10-procentowej, również rozpoczęli podwyższanie stóp procentowych. Problem jest w rozhuśtanej gospodarce zasobami naturalnymi - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jarosław Sachajko POLSKA GOSPODARKA Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe

Jarosław Sachajko: Ukraina walczy o siebie, walczy o swój wizerunek

Prezydent Andrzej Duda, wspólnie z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii, przebywa na Ukrainie. Jarosław Sachajko z Kukiz'15 uważa, że to ważne moralne wsparcie dla Kijowa. Jednocześnie przypomina, że władze Ukrainy odmówiły spotkania z prezydentem Niemiec. - Ukraina walczy o siebie, walczy o swój wizerunek. Przyjmuje tych, którzy chcą jej pomagać - mówi.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sachajko Smoleńsk Jedynka Ukraina Unia Europejska

Kukiz'15 chce ułatwić dostęp do broni. Sachajko: przypadek Ukrainy pokazuje, jakie to ważne

- Nie ma powodu, by były takie ograniczenia. Jeśli ktoś chce mieć podstawową broń, powinien mieć podstawowe przeszkolenie z jej obsługi i z umiejętności pierwszej pomocy i taką broń powinien móc mieć w domu - mówił w Polskim radiu 24 Jarosław Sachajko (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Jarosław Sachajko prawo broń społeczeństwo Kukiz'15 POLSKA

Jarosław Sachajko o pomocy uchodźcom: takiego wsparcia nie ma nigdzie indziej na świecie

- W Parlamencie Europejskim było wiele debat przeciw Polsce, oskarżano Polaków jako tych, którzy nie chcą przyjmować uchodźców. Teraz pięknie pokazujemy, jak ich przyjmujemy, i to nie do obozów, jak to widzimy przy okazji innych konfliktów, tylko do własnych domów - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Władimir Putin Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Stanisław Janecki Jarosław Sachajko uchodźcy

Spotkanie prezydenta z szefową KE. Jarosław Sachajko liczy na "zakończenie sporu"

– Pan prezydent się włączył. Takie ma prawo i tylko trzeba dziękować, że chce z niego skorzystać, bo poprzedni prezydenci nie byli skorzy do składania inicjatyw ustawodawczych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia o postulacie likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN Jarosław Sachajko, poseł Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA sądownictwo Andrzej Duda reforma sądownictwa Jarosław Sachajko Trójka Beata Michniewicz

Porozumienie ws. Turowa. Sachajko: decyzja TSUE o zabezpieczeniu była absurdalna

- Wielu czołowych polityków PO i Polski 2050 mówiło, że trzeba wykonać zabezpieczenie TSUE i zatrzymać wydobycie i elektrownię Turów, czyli nie ogrzewać wielu domów w Bogatyni. To pokazuje jak nieodpowiedzialnych polityków mamy w Polsce - mówił w Polskim radiu 24 Jarosław Sachajko (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Krzysztof Świątek Jarosław Sachajko

Komisja ws. Pegasusa. Sachajko o "twardych warunkach" Kukiza

Paweł Kukiz chce powołania komisji, która systemowo zbadałaby działania polskich służb ws. inwigilacji, jej powołanie utrudnia jednak opozycja. - Paweł Kukiz postawił twardy warunek, by ta komisja nie była wykorzystywana do walki politycznej - skomentował w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kukiz'15 pegasus Paweł Kukiz Jarosław Sachajko Piotr Gociek Sygnały Dnia

TYLKO U NAS Radosław Fogiel: umowa z Kukiz'15 jest korzystna dla Polski. PiS zależy na kontynuacji

Politycy PiS i Kukiz'15 zgodnie przyznają, że umowa podpisana w czerwcu ubiegłego roku przez liderów obu partii jest aktualna również w 2022 roku. - Obowiązuje i jest przez obie strony bardzo skrupulatnie wypełniana - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko. - Intencją PiS jest, aby ta współpraca trwała - dodaje wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sachajko Radosław Fogiel Kukiz'15 PiS polityka Prawo i Sprawiedliwość POLSKA

POLSKI ŁAD Polski Ład. Sachajko: 10 miliardów zł zostanie w kieszeniach podatników

- Mamy duży wzrost gospodarczy, stąd bierze się wyższy budżet. Mamy również do czynienia z jego uszczelnieniem, a to jest szczególnie ważne, ponieważ wychwycono te firmy, które kradły pieniądze. Niestety tak trzeba powiedzieć, bo jeżeli ktoś nie płaci podatków, to okrada swoich obywateli i niszczy firmy, które uczciwie je płacą - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko z Kukiz'15. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek budżet Polski Nowy Ład Jarosław Sachajko Kukiz'15 polityka GOSPODARKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem