more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jarosław Sellin

Narodowy Instytut Dziedzictwa realizuje projekt digitalizacji i udostępniania cyfrowych dóbr kultury

Zeskanowanie i udostępnienie ponad 1,3 mln dokumentów dot. dziedzictwa kulturowego będzie efektem realizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa projektu digitalizacji i udostępniania cyfrowych dóbr kultury. Już ponad 700 tys. dokumentów z tego zbioru znajduje się na portalu zabytek.pl.  
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sellin digitalizacja zabytki cyfryzacja ewidencja HISTORIA

Sellin: Tusk wybrał ocieplenie stosunków z Rosją, która zmierza do odbudowy sowieckiego imperium

Każdy, kto potrafi ocenić rzeczywistość, widział, że Rosja putinowska zmierza do odbudowy imperium sowieckiego - powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Jak podkreślił, "należało przed tym przestrzegać". - Natomiast ekipa Donalda Tuska działała inaczej - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Sellin Rosja Donald Tusk Lech Kaczyński Polityka zagraniczna Polski

"Zostały uhonorowane przez cały świat". Sellin o kolekcji płyt Polskiego Radia z września 1939 roku

- Wydawało mi się, jako historykowi, że już żadnych nowych źródeł do badania września 1939 roku nie jesteśmy w stanie odnaleźć, a tymczasem źródła audio w dużej mierze nieznane się odnalazły, zostały wydane i będzie można do tych tekstów sięgać - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
Zobacz więcej na temat:  płyta Płyty Polskiego Radia Polskie Radio POLSKA II wojna światowa HISTORIA W POLSKIM RADIU Polskie Radio 24 Jarosław Sellin

77. rocznica wyzwolenia obozu Mauthausen-Gusen. "Zadbać o pamięć dla przyszłych pokoleń"

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny konserwator zabytków Jarosław Sellin w liście z okazji przypadającej dziś 77. rocznicy wyzwolenia zespołu niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych Mauthausen-Gusen podkreśla, że dla Polski pamięć o Gusen, ma szczególne znaczenie, gdyż większość jego więźniów i ofiar stanowili Polacy. Wskazuje obowiązek pamiętania ich historii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Sellin Powstanie Warszawskie II wojna światowa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego HISTORIA nazizm niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne

Ochrona dziedzictwa Ukrainy. Sellin: z Polski płynie największa pomoc

- Wysłaliśmy już na Ukrainę ok. 20 transportów z rzeczami, które - jak sygnalizowała strona ukraińska - są potrzebne. Chodzi tutaj głównie o sprzęt przeciwpożarowy, różnego rodzaju specjalistyczne materiały, które zabezpieczają zabytki przed ogniem, pożarami, ale też wybuchami bomb czy podmuchami - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sellin POLSKA Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni zabytki

Propozycje walki z inflacją. Jarosław Sellin: nikt ci nie da tyle, ile obieca ci opozycja

– W ostatnich latach Polacy przekonali się, że w polityce bardzo ważna jest kwestia wiarygodności – mówił w programie "Śniadanie w Trójce" Jarosław Sellin z PiS. Rozmowy dotyczyły zmian podatkowych oraz propozycji walki z inflacją. Gośćmi Beaty Michniewicz byli też: Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Robert Biedroń (Nowa Lewica) oraz Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Beata Michniewicz Trójka Jarosław Sellin Marcin Kierwiński Robert Biedroń Paweł Szrot podatki rząd wojna 2022 wojna na Ukrainie polska pomoc Unia Europejska sankcje inflacja

Zamrażanie majątków podmiotów wspierających Rosję. Sellin: projekt na najbliższym posiedzeniu Sejmu

W najbliższym czasie do parlamentu trafić ma projekt, umożliwiający zamrażanie majątków podmiotów wspierających Rosję. Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, gość "Śniadania w Trójce" spodziewa się, że może się to już stać na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się w środę i czwartek.
Zobacz więcej na temat:  Rosja GOSPODARKA Jarosław Sellin POLSKA

"Sygnał dla Rosji dot. kontynuacji sankcji". Jarosław Sellin o wizycie Joe Bidena w Europie

– Ponownie okazało się, że przywództwo w szeroko rozumianym świecie Zachodu mają Stany Zjednoczone. Ta wizyta jest dlatego tak bardzo ważna, żeby podtrzymać i w sposób zdeterminowany wysłać sygnał do Rosji, że sankcje będą kontynuowane i rozszerzane – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceszef Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Jarosław Sellin POLSKA Joe Biden NATO Stany Zjednoczone USA Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Trójka Ukraina

"Rosja musi przegrać tę wojnę". Sellin o inwazji na Ukrainę

- Trzeba to mówić otwarcie - świat Zachodu musi Rosję pokonać. Ona musi przegrać tę wojnę. To nie jest wojna tylko z Ukrainą, to jest wojna z porządkiem międzynarodowym i przede wszystkim Zachodem - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Sellin Stanisław Janecki wojna 2022 ŚWIAT Europa Ukraina Rosja sankcje serwis wschodni

Sellin: dokonuje się właśnie drugi rozbiór Ukrainy

– Sytuacja na Ukrainie silnie poniża Francję i Niemcy, które łudziły się przez ostatnie lata, że porozumienia mińskie będą respektowane i wdrażane przez Rosję. To zostało złamane – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica), Andrzej Halicki (Koalicja Obywatelska) i Michał Woś (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  NATO konflikty międzynarodowe wojsko Donbas Ługańsk Rosja Ukraina sankcje Władimir Putin Krzysztof Gawkowski Andrzej Halicki Michał Woś Jarosław Sellin Beata Michniewicz ŚWIAT Europa Trójka Trójka Ukraina

Wojna Rosji z Ukrainą. Sellin: musimy być przygotowani na ewentualną falę migracji

– Musimy być przygotowani na ewentualną falę migracji i niewątpliwie jesteśmy. Również dlatego, że zagrożenie ze strony Rosji się wzmaga, Amerykanie, którzy przybywają do Polski, mają być rozlokowani w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi Beaty Michniewicz byli również Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej, Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta oraz Adrian Zandberg z Lewicy Razem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Andrzej Halicki Paweł Sałek Jarosław Sellin Adrian Zandberg wojna na Ukrainie migracja konflikty międzynarodowe polityka Polityka zagraniczna Polski Trójka

Korzystne rozwiązania podatkowe dla przedsiębiorców i odbudowa Pałacu Saskiego. Sellin o Polskim Ładzie dla kultury

- Chcemy poszerzyć mecenat nad kulturą poza władzę publiczną. Dobrze by było, gdyby trochę więcej niż do tej pory na kulturę łożyły prywatne firmy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego oraz Generalny Konserwator Zabytków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Sellin Dorota Kania Polskie Radio 24 KULTURA społeczeństwo dzieła sztuki kradzież Polski Ład
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem