X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jarosław Wałęsa

TYLKO U NAS Wielcy nieobecni. Tych polityków nie zobaczymy w Brukseli

Jak w każdych wyborach, tak i w tych do Parlamentu Europejskiego nie obyło się bez niespodzianek. W ławach w Brukseli zasiądą 32 nowe polskie twarze, a z reprezentowaniem naszego kraju w Europie pożegnało się kilka osób uznawanych za wyborcze pewniaki. W europarlamencie nie zobaczymy też takich polityków, którzy choć ze względu na doświadczenie i nazwisko byli wymieniani w gronie faworytów, to nie uzyskali odpowiedniego poparcia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Michał Boni Jan Dziedziczak Kamila Gasiuk-Pihowicz Marek Jakubiak Marek Jurek Janusz Korwin-Mikke Liroy Dariusz Rosati Jarosław Sellin Stanisław Tyszka Jarosław Wałęsa Adrian Zandberg Marcelina Zawisza Janusz Zemke

Biedroń: tresowaliście Nowacką, by dołączyła do KO

- Tresowaliście przez kilka miesięcy Barbarę Nowacką, by dołączyła do Koalicji Obywatelskiej i dzisiaj Koalicja Obywatelskiej ma notowania takie same albo mniejsze niż wcześniej - ocenił w czwartek prezydent Słupska Robert Biedroń, pytany o możliwość zjednoczenia partii opozycyjnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń Barbara Nowacka koalicja obywatelska Słupsk Grzegorz Schetyna Borys Budka Dariusz Joński Jarosław Wałęsa

W Gruncie Rzeczy: o tzw. układzie trójmiejskim

Jarosław Wałęsa, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska, kilka miesięcy temu, informując o swoim starcie w wyborach, ogłosił "koniec republiki deweloperów w Gdańsku". "Za tym hasłem kryje się pewna idea. Koniec republiki deweloperów nie oznacza ścigania nieistniejącego układu. To hasło oznacza potrzebę zrównoważonego rozwoju naszego miasta" – przypomniał o swoich obietnicach parę dni temu Wałęsa. O tzw. układzie trójmiejskim mówił w Polskim Radiu 24 Michał Rachoń, dziennikarz TVP. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Jarosław Wałęsa Trójmiasto

Wałęsa: niech Adamowicz tłumaczy się z walizki z pieniędzmi

- Gdyby Adamowicz wyszedł i publicznie powiedział, że nie kandyduje, tylko popiera kandydata Platformy i Nowoczesnej, to odszedłby w chwale, a nie jako ten, który rozbija pomysł zjednoczonej opozycji - mówił w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Jarosław Wałęsa, przeciwnik Pawła Adamowicza w wyścigu o fotel prezydenta Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk wybory samorządowe Paweł Adamowicz Jarosław Wałęsa polityka regiony pomorskie

Gdańsk: Jarosław Wałęsa kandydatem na prezydenta

Europoseł Platformy Obywatelskiej, Jarosław Wałęsa, został kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska. Jego głównymi przeciwnikami w walce o urząd będą popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Kacper Płażyński i Paweł Adamowicz, obecny prezydent miasta, który jeszcze do niedawna był ważnym politykiem gdańskiej PO. W Polskim Radiu 24 komentarz Macieja Chudkiewicza z "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Polsce Gdańsk Jarosław Wałęsa Maciej Chudkiewicz wybory samorządowe

Politolog: Adamowicz stoi przed prostą alternatywą

– Wrażliwość polityków balansujących na skraju politycznej śmierci jest z reguły ograniczona – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk. Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego w ten sposób odniósł się do apelu Lecha Wałęsy do Pawła Adamowicza, by ten zrezygnował z ubiegania się o reelekcję w wyborach prezydenckich w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk Paweł Adamowicz wybory samorządowe Jarosław Wałęsa Platforma Obywatelska

"Paweł Adamowicz wpędził swoją partię w ogromne kłopoty"

Lech Wałęsa zaapelował w do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, aby podporządkował się sugestiom PO i nie kandydował na kolejną kadencję. Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jego partia chce wystawić w wyborach na prezydenta Gdańska kandydata szerokiej koalicji „antyPiS”. O braku poparcia PO dla startu w wyborach prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza mówili w audycji Gorący Temat politolog prof. Kazimierz Kik i Eliza Olczyk z „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk wybory samorządowe Eliza Olczyk Kazimierz Kik Paweł Adamowicz Jarosław Wałęsa Lech Wałęsa