more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jasna Góra

Motocyklista bez uprawnień zatrzymany dzień po dniu – raz po pościgu, później w czasie pielgrzymki

Policjanci z częstochowskiej grupy Speed zatrzymali po pościgu 37-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekając, pędził ulicami miasta ponad 170 km/h. Następnego dnia 37-latek został po raz kolejny zatrzymany przez tych samych mundurowych. Uczestniczył w pielgrzymce motocyklistów na Jasną Górę. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony służby i bezpieczeństwo policja policja polska kierowca kierowcy pijani kierowcy łódzkie Polskie Radio Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowcy Radio kierowców radio kierowcow śląskie Częstochowa Jasna Góra pielgrzymka

Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia. Prezydent Andrzej Duda: zawód medyka to misja społeczna

"Zawód medyka to misja społeczna, wykonujący tę pracę wykazują się nie tylko profesjonalizmem, ale także hartem ducha, wrażliwością i empatią" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników odbywającej się na Jasnej Górze 98. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pracowników Służby Zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pielgrzymka Andrzej Duda prezydent Jasna Góra służba zdrowia Kościół katolicki

Dziś 21. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

Pod hasłem "Z Maryją na drogach pokoju" odbywa się dziś 21. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę, której uczestnicy modlą się o bezpieczne podróże, o życzliwość i szacunek na drogach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze regiony policja policja polska służby i bezpieczeństwo pielgrzymka Częstochowa Jasna Góra

Abp Depo przypomina przesłanie kardynała Wyszyńskiego. "Walka z Bogiem będzie katastrofą i ruiną całego ładu"

- Walka z Bogiem będzie katastrofą i ruiną całego ładu życia społecznego, politycznego i narodowego; będzie zagładą kultury i kresem dla pokoju. Zrodzi chwast nienawiści, a tego podobno nikt nie chce - wypowiedziane blisko 60 lat temu słowa bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego przypomniał na Jasnej Górze abp Wacław Depo. Metropolita przewodniczył w jasnogórskiej bazylice mszy w związku  z uroczystościami święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół wiara Stefan Wyszyński HISTORIA Jasna Góra

Dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Obchody na Jasnej Górze

Kościół w Polsce obchodzi dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Na Jasnej Górze odbędą się obchody z udziałem przedstawicieli episkopatu. Tegoroczne obchody będą również czasem narodowego dziękczynienia za niedawną beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, który sam nazwał siebie "claromontanus", czyli jasnogórski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia Kościół aktualności katolickie Jasna Góra Episkopat Polski

Przewodniczący KEP: przeżywamy nową fazę dechrystianizacji

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ocenił, że "przeżywamy nową fazę dechrystianizacji". W swoich rozważaniach przewodniczący KEP odniósł się także do wojny na Ukrainie. We wtorek, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, na Jasnej Górze zebrała się Rada Stała KEP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia aktualności katolickie Stanisław Gądecki Kościół katolicki Jasna Góra Episkopat Polski wojna 2022 Ukraina

Wielki Piątek na Jasnej Górze. "Dramat Golgoty rozgrywa się dziś na naszych oczach"

- Dramat Golgoty rozgrywa się wszędzie tam, gdzie cierpią i umierają niewinni ludzie. Rozgrywa się także dzisiaj, na naszych oczach, na Ukrainie - mówił w Wielki Piątek na Jasnej Górze wikariusz generalny Zakonu Paulinów o. Michał Lukoszek. Przez cały dzień w Częstochowie modlono się w intencji pokoju na Wschodzie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Triduum Paschalne Kościół katolicki Jasna Góra Częstochowa Ukraina wojna 2022 Rosja

"Jest nam teraz bardzo potrzebne". Marlena Maląg odebrała Betlejemskie Światło Pokoju

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej odebrała dziś z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Minister Marlena Maląg zaznaczyła, że to światełko nadziei jest nam teraz bardzo potrzebne.
Zobacz więcej na temat:  Betlejem Jasna Góra światło Związek Harcerstwa Polskiego Marlena Maląg POLSKA społeczeństwo Boże Narodzenie Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

PR24 Kazimierz Pułaski jako obrońca Jasnej Góry. Nowa książka Wojciecha Kudyby

- Szwedzi nie szturmowali Jasnej Góry, toczył się tylko ostrzał armatni, trwały też negocjacje - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Kudyba, autor książki "Pułascy. Non alius regit T.2". - Prawdziwy szturm na Jasną Górę miał miejsce w czasie obrony prowadzonej przez Pułaskiego - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA KSIĄŻKA Jasna Góra Kazimierz Pułaski historia Polski literatura

Uroczystości pogrzebowe o. Jerzego Tomzińskiego na Jasnej Górze

Zakon paulinów, rodzina, bliscy, biskupi pożegnali w Bazylice Jasnogórskiej zmarłego paulina ojca Jerzego Tomzińskiego, wieloletniego przeora zakonu paulinów, inicjatora Apelu Jasnogórskiego, przyjaciela kardynała Stefana Wyszyńskiego.Mszy świętej przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo regiony śląskie Częstochowa Jasna Góra Kościół wiara Kościół katolicki
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem