X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jazz

Z salonów na listy przebojów. Jak twórczość Chopina przenikała do muzyki popularnej?

Spójrzmy na dorobek naszego kompozytora z innej perspektywy. Kiedy Chopin stał się nie tylko kompozytorem narodowym, lecz także powszechnym dobrem popkultury? Jakimi to szło drogami, trybami, transkrypcjami? Jak doszło do tego, że jego kompozycje stały się dobrem powszechnym? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Małkowska Fryderyk Chopin MUZYKA muzyka hp Pop Jazz muzyka klasyczna konkurs chopinowski 2020 konkurs chopinowski

Mateusz Pałka: chcemy tą muzyką zabrać słuchaczy w podróż

"Przyświecała nam idea, by stworzyć coś o określonej tonalności, z silnym nastawieniem na melodykę, z charakterystyczną harmonią i czynnie zaawansowanym pulsem" - tak pianista Mateusz Pałka mówił o wyjątkowym muzycznym projekcie tria Heart Beats, stworzonym z myślą o koncercie w cyklu Jazz.PL, który usłyszymy już w piątek 8 października o godz. 18.00.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka Andrzej Zieliński muzyka współczesna

EABS w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

- Powracamy do pokazywania aktualnej sceny jazzowej w naszym kraju. Sceny bogatej i różnorodnej. Za jej dynamikę odpowiada przede wszystkim młoda generacja artystów otwartych na inne gatunki muzyczne, wprowadzających świeżość do polskiego jazzu. Czołowi przedstawiciele młodego pokolenia to formacja EABS, która przed państwem się zaprezentuje - tak Roch Siciński zapowiadał zespół, który w Międzynarodowym Dniu Muzyki (1.10) pojawił się na scenie w cyklu Jazz.PL. Zapraszamy do obejrzenia wideo z koncertu!
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka

Marek Pędziwiatr: nasze pozytywne nastawienie oddamy na scenie

- Warunki pracy w studiu są inne, dlatego tam pojawiamy się wcześniej, aby stworzyć sobie atmosferę koncertu. Ta aura pozwala nam się poczuć swobodnie. Bardzo się cieszymy z jutrzejszego koncertu, jesteśmy szczęśliwi, że możemy znowu grać i dzielić się naszą muzyką - mówił na naszej antenie Marek Pędziwiatr, pianista i wokalista grupy EABS, która w piątek (1.10) o godz. 18.00 wystąpi w cyklu "Jazz.PL". Transmisja na antenie Dwójki i w naszych mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Jazz Roch Siciński