more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jazz

Piotr Damasiewicz i Dominik Wania: nasz koncert to podróż w głąb siebie

 - Pewne rzeczy są nieprzewidywalne, obaj z Piotrem liczymy na to, że na koncercie poniesie nas w rejony, które nie zostały odkryte podczas sesji nagraniowej. Ciekawe było dla mnie doświadczenie interpretacji tej materii dźwiękowej. Czasami jest ona oszczędna, a wyzwanie polega na tym, aby nie zepsuć esencji tej muzyki - mówił pianista Dominik Wania, który 9 czerwca z trębaczem Piotrem Damasiewiczem wystąpi w cyklu "Jazz.PL" w Studiu im. Witolda Lutosławskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka Dominik Wania Piotr Metz Piotr Damasiewicz

"Jazz.PL". Kasia Pietrzko: bardzo dobrze czuję się w klasycznej formie tria

- Trio to coś, w czym czuję się sobą, w czym się spełniam. Jest to też dla mnie forma bardzo wymagająca, bo jednak jest nas tylko trójka i wciąż jest to akustyczne trio, a żyjemy w czasach, gdzie wszyscy wciąż sięgają po elektroniczne nowości - mówiła w Dwójce pianista jazzowa Kasia Pietrzko. Jej trio wystąpi w najbliższy piątek (2.06) w ramach cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Jazz koncert Andrzej Zieliński fortepian MUZYKA Dwójka

EABS i Jaubi. "Znaleźliśmy wspólny muzyczny język"

- Miałem szczęście znaleźć się w Pakistanie i nagrać tam płytę "Nafs at Peace" z zespołem Jaubi, to było jak podróż w kosmos, spotkanie z nową cywilizacją i nowym podejściem do muzyki. Rozmawiamy teraz już po nagraniu naszego wspólnego albumu "In Search of a Better Tomorrow", to połączenie dwóch ferajn - mówił w Dwójce Marek Pędziwiatr, muzyk zespołu EABS.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Marek Pędziwiatr Dwójka Roch Siciński

Grzegorz Nagórski: walczymy o dalszą działalność Big Bandu Śląskiego

Transformacja niezbyt uprzejmie obeszła się z big bandami nad Wisłą. Przez lata nie udało się stworzyć etatowego zespołu, aż do 2020 roku. Wówczas powstał Big Band Śląski, nadzieja dla całego środowiska i publiczności. Niestety dziś temu zespołowi grozi rozwiązanie. O tej sprawie dziś w "Jazzowej rozmowie" opowiada gość Andrzeja Zielińskiego - Grzegorz Nagórski, prowadzący od trzech lat Big Band Śląski.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Andrzej Zieliński Jazz big band

"Jazz.PL". Tymon Kosma z zespołu Kosmonauci: nie mamy lidera

- Na początku to ja przynosiłem najwięcej kompozycji. Potem jednak, jak do zespołu doszedł też Miłosz, balans sił, jeżeli chodzi o repertuar, zaczął się naturalnie równać. Do dziś tak jest i jest to super - mówił w Dwójce Tymon Kosma, jeden z Kosmonautów, czyli zespołu, który wystąpi w najbliższy piątek (26.05) w cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Jazz koncert Roch Siciński Bielsko-Biała Dwójka MUZYKA