more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jens Stoltenberg

"Finowie nazywają ten system obroną totalną". Ekspert o wzmocnieniu północno-wschodniej flanki NATO

- Rozszerzenie NATO o Finlandię wzmocni północno-wschodnią flankę i tym samym zwiększy bezpieczeństwo Polski oraz krajów bałtyckich - uważa Robert Pszczel, ekspert w dziedzinie wojskowości, który ponad 20 lat pracował w kwaterze głównej NATO, był też szefem biura informacyjnego Sojuszu w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Finlandia NATO wojna 2022 Ukraina Rosja polityka społeczeństwo wojna na Ukrainie Jens Stoltenberg

"Zostanie ciepło przyjęta w Sojuszu". Szef NATO zadowolony z decyzji Finlandii

Sekretarz generalny NATO z zadowoleniem przyjął decyzję władz Finlandii o rozpoczęciu przygotowań do członkostwa w Sojuszu. W oświadczeniu przesłanym Polskiemu Radiu Jens Stoltenberg napisał, że jeśli Finlandia złoży wniosek w tej sprawie, zostanie ciepło przyjęta, a proces akcesyjny przebiegnie szybko.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Finlandia NATO wojna 2022 Ukraina Rosja polityka społeczeństwo wojna na Ukrainie Jens Stoltenberg

Szwecja i Finlandia zostaną powitane w NATO z otwartymi ramionami - zapewnia szef sojuszu

Szwecja i Finlandia zostaną powitane w NATO z otwartymi ramionami - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckim. Podkreślił, że decyzja o członkostwie należy przede wszystkim do tych krajów, ale jeśli się zdecydują, sojusznicy szybko powitają ich w NATO. Po napaści Rosji na Ukrainę pod koniec lutego przedstawiciele władz Szwecji i Finlandii mówili o przygotowaniach do członkostwa w Sojuszu.
Zobacz więcej na temat:  NATO Jens Stoltenberg Finlandia Szwecja

Szef NATO: musimy przygotować się na długą wojnę na Ukrainie, wkraczamy w krytyczną fazę

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że musimy przygotować się na długą wojnę na Ukrainie. - Wkraczamy w krytyczną fazę wojny - przyznał i wyjaśnił, że Rosja wycofuje swoje wojska z północy, po to, by przegrupować, dozbroić i uzupełnić zapasy a następnie zaatakować i zająć cały Donbas. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa NATO Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Rosja Donbas armia Jens Stoltenberg Beata Płomecka

Niepokojące doniesienia nt. Kaliningradu. Szef NATO zapewnia: jesteśmy po to, by chronić wszystkich sojuszników

- Jesteśmy po to, by chronić wszystkich sojuszników w NATO, a to oczywiście obejmuje również przesmyk suwalski oraz całe terytorium zarówno Polski, jak i Litwy - powiedział na konferencji prasowej w Brukseli sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bruksela NATO Jens Stoltenberg bezpieczeństwo POLSKA Litwa Kaliningrad

Rozpoczął się nadzwyczajny szczyt NATO w Brukseli. Tematem wojna na Ukrainie

W Brukseli rozpoczął się nadzwyczajny szczyt NATO w reakcji na rosyjską napaść na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego. Zaraz po inwazji przywódcy Sojuszu Północnoatlantyckiego konsultowali się podczas wideokonferencji. Dziś zasiądą wspólnie przy stole obrad, w których weźmie udział także prezydent USA Joe Biden. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bruksela Jens Stoltenberg NATO wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem