X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Jerzy Jachowicz

Prof. Ryba: wyborców mniej interesują personalia, bardziej zależy im na realizacji programu

- Polacy w umiarkowanym zakresie zwracają uwagę na to, co politycy robią w wewnętrznych rozgrywkach. Mało ich interesuje też to, kto ostatecznie jakie stanowisko będzie zajmował. Ważniejsze jest, żeby były realizowane programy, żeby rozwiązywano problemy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica Jerzy Jachowicz Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Ziobro Solidarna Polska

"W grze znowu jest wariant porozumienia". Liziniewicz o koalicji rządzącej

- PiS przygotowało taktykę wycofania się z dyscyplinowania Solidarnej Polski i Zbigniewa Ziobro. Teraz czeka na ruch tego ostatniego. Zbigniew Ziobro zaczął dziś w pewnym sensie mówić o konsensusie, o tym, żeby wrócić do rozmów i do koalicji. W grze znowu jest wariant porozumienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica Jerzy Jachowicz Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Ziobro

"Administracja stolicy nie wie, co jest ważne w kulturze". Dr Urbankowski o braku pomnika Bitwy Warszawskiej

- Dzisiejsza administracja Warszawy nie wie, co jest ważne w kulturze, nie potrafi sobie dać rady z warszawską przestrzenią. Jedyny wkład obecnych władz w przestrzeń stolicy, a także w przestrzeń całej Polski, to zalanie Wisły fekaliami - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bohdan Urbankowski, pisarz, filozof i działacz opozycji w czasie PRL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz historia Polski bitwa warszawska Warszawa pomniki społeczeństwo

"Nikomu nie opłacają się przyśpieszone wybory". Prof. Ryba o sporze wewnątrz Zjednoczonej Prawicy

- Nikomu nie opłacają się przyśpieszone wybory - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mieczysław Ryba, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Ziobro Jarosław Gowin rekonstrukcja rządu polityka Sejm ochrona zwierząt POLSKA Jerzy Jachowicz

"Spontaniczny ruch społeczny". Prof. Henryk Domański o protestach na Białorusi

- Charakterystyczną cechą ruchu, który kształtuje się od kilku tygodni na Białorusi, jest to, że nie ma tam przywódców. Tu nasuwa się naturalne porównanie z ruchem Solidarności - mówił o protestach na Białorusi prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  Białoruś polityka Swiatłana Cichanouska Europa Polskie Radio 24 ŚWIAT Aleksander Łukaszenka Jerzy Jachowicz Henryk Domański

"Postępujący proces rozkładu". Paweł Mucha o problemach parlamentarnej opozycji

- Widać akceptację Polaków dla prezydentury Andrzeja Dudy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, komentując najnowsze sondaże poparcia społecznego dla polityków w Polsce. Wiceszef Kancelarii Prezydenta odniósł się też m. in. do próby utworzenia koła poselskiego przez Szymona Hołownię.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Paweł Mucha rekonstrukcja rządu Forum Ekonomiczne 2020 Szymon Hołownia Platforma Obywatelska zjednoczona prawica lewica POLSKA kancelaria prezydenta Jerzy Jachowicz

Sytuacja na Białorusi. Jackowski: część państw UE nie chce konfliktu z Rosją

- Nasz ogląd sytuacji ws. Białorusi nie jest podzielany przez wszystkie kraje członkowskie UE. Część z nich ma swoje interesy z Rosją i nie chciałaby się z nią skonfliktować, jednak polityka chowania głowy w piasek prędzej czy później prowadzi do tego, że zwiększa się rosyjska strefa wpływów w Europie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Maria Jackowski, senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś protest demonstracje polityka Europa Unia Europejska Jan Maria Jackowski Jerzy Jachowicz

"Mamy do czynienia z recydywą". Jan Maria Jackowski o awarii w "Czajce"

- Mamy do czynienia z sytuacją, która wskazuje na to, że były zaniedbania i ktoś nie dopełnił swoich obowiązków - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Jan Maria Jackowski. Jego zdaniem kwestia awarii w oczyszczalni "Czajka" wymaga wyjaśnienia. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Maria Jackowski awaria w oczyszczalni Czajka Platforma Obywatelska Warszawa Rafał Trzaskowski środowisko ekologia POLSKA Jerzy Jachowicz

Prof. Jerzy Eisler o porozumieniach sierpniowych: Solidarność ewenementem na skalę światową

- Do Warszawy przyjeżdżali strajkować górnicy, stoczniowcy, hutnicy, robotnicy nie o pieniądze i przywileje dla siebie, ale dla służby zdrowia, pracowników oświaty, którym nie wolno było odejść od łóżek czy pozostawić dzieci bez opieki - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jerzy Eisler, historyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA porozumienia sierpniowe sierpień 80 Jerzy Jachowicz

Zbigniew Gluza: zasługujemy na jedność. Bardzo boleję nad tym, że Polska jest podzielona

- Bardzo boleję nad tym, że Polska jest tak podzielona. Uważam, że zasługujemy na połączenie, na jedność, na jakiś rodzaj wspólnoty – niekoniecznie politycznej, niekoniecznie ideowej, ale społecznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Gluza, prezes Fundacji Ośrodka KARTA. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Zbigniew Gluza Solidarność NSZZ historia Polski

"Była odpowiedzią na zagrożenia". Marek Lewandowski o Solidarności

- Solidarność zawsze była odpowiedzią na zagrożenia, które przed nami stawały. Dlatego raz była bardziej ruchem społecznym, raz wręcz partią polityczną, innym razem komitetem wyborczym i związkiem zawodowym - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność". Gośćmi audycji byli także: Janusz Śniadek, były przewodniczący NSZZ "Solidarność" i dr Wojciech Myślecki, działacz opozycji demokratycznej w czasie PRL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA historia Polski Solidarność Jerzy Jachowicz sierpień 80

Liziniewicz: wydawało się, że na Białorusi nie ma opozycji. Ostatni tydzień to zweryfikował

- Wydawało się, że coś takiego jak opozycja białoruska nie istnieje, że te ponad 20 lat rządów Łukaszenki skutecznie spacyfikowały jakiekolwiek dążenia do wolność i do pełnej demokracji. A tymczasem okazuje się, że jednak ten ostatni tydzień wszystkie te nasze sądy zweryfikował - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Gazety Polskiej" Jacek Liziniewicz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi protest manifestacje demonstracje Jacek Liziniewicz Jerzy Jachowicz Polskie Radio 24