X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jerzy Jachowicz

"Powinien dostać Order Orła Białego". Dr Grzegorz Boguta wspomina Jana Lityńskiego

Janek Lityński jak najbardziej na to odznaczenie zasługuje - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Grzegorz Boguta, działacz opozycyjny w PRL, pytany o możliwe uhonorowanie Jana Lityńskiego Orderem Orła Białego. Gość PR24 wspominał na antenie tragicznie zmarłego działacza opozycji, który zginął ratując swojego psa, pod którym zarwał się lód na rzece.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Grzegorz Boguta Jan Lityński POLSKA społeczeństwo śmierć opozycja demokratyczna

"Przekaz kierowany do wyborców PO i opozycji". Prof. Domański o sprawie prezesa Orlenu

- Efekt tego nie powinien być istotny, nie powinien być ważny, nie powinien zaważyć na obniżeniu notowań Prawa i Sprawiedliwości. Tym bardziej, że mamy do czynienia z pewną powtarzalnością tego typu zarzutów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk, komentując sprawę Daniela Obajtka, prezesa Orlenu, którą opisała "Gazeta Wyborcza".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz POLSKA polityka zjednoczona prawica Henryk Domański Orlen PKN Orlen Daniel Obajtek

40. rocznica powstania NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". Siwek: to zasługa kard. Wyszyńskiego

 - Gdyby nie osobista pomoc Kościoła jako instytucji i kard. Wyszyńskiego, który ostatnie miesiące swojego życia spędził na walce o Solidarność Rolników i prawa chłopów do zrzeszania się, dziś nie byłoby NSZZ Rolników Indywidualnych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Siwek z NSZZ Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jachowicz Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA Sławomir Siwek NSZZ HISTORIA PRL historia Polski rocznica

Dr Artur Zaczyński: w szpitalu na PGE Narodowym szczepimy do 1000 osób na dobę

- Staramy się ciągle zwiększać przepustowość, choć jest to też kwestia dostępności szczepionek - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Artur Zaczyński, dyrektor tymczasowego szpitala dla chorych na COVID-19 na Stadionie Narodowym, pytany o postęp akcji szczepień Polaków na COVID-19. - Na razie to, co mamy zaplanowane, staramy się realizować bez przestojów - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Koronawirus w Polsce koronawirus Jerzy Jachowicz szczepienia społeczeństwo

Dr Bartłomiej Biskup: reakcja mediów usztywnia stanowiska negocjacyjne obu strony

- Jestem zaskoczony reakcją mediów. Ten projekt jest na razie w bardzo wstępnej fazie, także dużo się może jeszcze w nim zmienić i nie wiadomo czy w ogóle wejdzie w życie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia specjalista od marketingu politycznego dr Bartłomiej Biskup.
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Biskup Jerzy Jachowicz Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin POLSKA media protest podatki

"Wątpliwa podstawa prawna". Prof. Grzegorz Górski o impeachmencie Donalda Trumpa

Procedura prowadzona jest w oparciu o 14. poprawkę do konstytucji USA, która była skierowana przeciwko buntownikom z południa po wojnie secesyjnej. To pokazuje jaką podstawą prawną posługiwać się dzisiaj chcą Demokraci w walce z poprzednim prezydentem Donaldem Trumpem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Górski, amerykanista z Kolegium Jagiellońskiego - Toruńskiej Szkoły Wyższej, komentując zaplanowany na wtorek proces Donalda Trumpa w Senacie USA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Donald Trump Waszyngton

"Nie spełniła oczekiwań". Prof. Henryk Domański o konwencji Platformy Obywatelskiej

- Od kilku dobrych tygodni, w związku z 20-leciem PO, oczekuje się sformułowania programu, wskazania na nowe rzeczy. Tymczasem to, z czy mieliśmy do czynienia, to była prezentacja slajdów z postulatami, które znamy od 2015 r., bez ostatecznej konkluzji. Nie było to nic nowego - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Henryk Domański, socjolog (PAN).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski Borys Budka Henryk Domański Jerzy Jachowicz

Gac: to przedziwna sytuacja, że prezydent Warszawy szedł w demonstracji, która demolowała miasto

- Udział Rafała Trzaskowskiego w manifestacji, której uczestnicy dopuszczali się niszczenia miejskiej infrastruktury, było kuriozalne. Mówił o zapewnianiu bezpieczeństwa, ale pytanie komu, bo nie bardzo to było widać, a na pewno nie miastu i tym, którzy tego bezpieczeństwa naprawdę potrzebowali - powiedział Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jerzy Jachowicz Karol Gac polityka strajk kobiet aborcja Rafał Trzaskowski Warszawa

"Obiekty powinny wrócić do Polski". Dyr. Muzeum Getta Warszawskiego o odkryciu bunkra na terenie dawnego getta

- Jeśli ta informacja jest prawdziwa, byłoby oburzające, że w sposób nieuprawniony, niezgodnie z przepisami prawa polskiego i międzynarodowego wywieziono obiekty z Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Albert Stankowski, dyrektor Muzeum Getta Warszawskiego o doniesieniach o odkryciu przedmiotów w bunkrze na terenie dawnego getta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Powstanie Warszawskie Warszawa getto warszawskie Izrael Żydzi judaizm

Prof. Domański: postawienie się po jednej stronie w sporze politycznym wchodzi w kolizję z wizją WOŚP

- Może mamy chwilę refleksji, może w ten sposób pan Owsiak reaguje na głosy krytyczne, które nastąpiły po identyfikowaniu się ze Strajkiem Kobiet, w czym może nie byłoby nic złego, gdyby był politykiem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Henryk Domański, politolog. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jachowicz Polskie Radio 24 społeczeństwo pandemia POLSKA WOŚP Jerzy Owsiak strajk kobiet

Wiceminister rozwoju: karą za łamanie restrykcji będzie odcięcie od pomocy dla przedsiębiorców

 - Poinformowaliśmy przedsiębiorców, którzy wbrew obowiązującym restrykcjom będą decydowali się na otwarcie, że będą wyłączeni z pomocy, zarówno tarczy branżowej, jaki i PFR 2.0 - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jerzy Jachowicz Koronawirus w Polsce gospodarka polska COVID-19 pandemia

Sławomir Jastrzębowski: struktury ruchu Hołowni zachwiały się, ich fundamenty są podmywane

- "Obywatelskie nowości" zaczynają się dystansować od pana Hołowni i mówić, że miało być coś nowego. Dla mnie to raczej przegrupowanie i przetasowanie zgranych mniej lub bardziej kart. Nie widzę w tym efektu świeżości - powiedział Sławomir Jastrzębowski, publicysta i ekspert ds. wizerunku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jerzy Jachowicz Szymon Hołownia opozycja

"Więcej kontynuacji niż głębokich zmian". Prof. Jacek Reginia-Zacharski o przemówieniu Joe Bidena

- Znalazła się tam, siłą rzeczy, bardzo duża krytyka administracji ustępującej, czy właściwie tej, która już ustąpiła. Ale jeżeli chcielibyśmy zerknąć na merytorykę, to ja bym powiedział tak: tam było zdecydowanie więcej kontynuacji aniżeli zapowiedzi bardzo istotnych i głębokich zwrotów - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Joe Biden polityka zagraniczna USA Jerzy Jachowicz

"Do dymisji podają się ludzie honoru". Dera o oświadczeniu rektora WUM

- Nie jest w stanie przywrócić dobrego imienia uczelni, jego wiarygodność jest w tym momencie zerowa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera, odnosząc się do stanowiska rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniewa Gacionga ws. szczepień poza kolejnością. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kancelaria prezydenta Andrzej Dera szczepienia Warszawa szczepionka pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce Jerzy Jachowicz