more_horiz
PR24 Portal
Section05
Joachim Brudziński

"Działa poza swoimi kompetencjami". Brudziński o Europarlamencie

- Parlament Europejski, domagając się zmian w traktatach unijnych, działa poza swoimi kompetencjami i dąży do wywrócenia europejskiego porządku do góry nogami - ocenił eurodeputowany PiS Joachim Brudziński. Skomentował w ten sposób czwartkową rezolucję PE, domagającą się większej władzy dla instytucji unijnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Parlament Europejski POLSKA Komisja Europejska Rada Europejska polityka dyplomacja Unia Europejska Joachim Brudziński

Debata w PE w dniu narodowego święta. Jednoznaczne komentarze europosłów PiS. "To perfidia"

W dniu obchodów Święta Konstytucji 3 maja w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat praworządności w Polsce i na Węgrzech. Politycy PiS wspólnie podkreślają, że wyznaczenie takiego terminu obrad to "perfidia". Joachim Brudzieński stwierdził, że dyskusje o Polsce na forum UE zaczynają przypominać "brazylijską telenowelę", która nie interesuje już nawet samych inicjatorów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Sąd Najwyższy Parlament Europejski Adam Bielan Joachim Brudziński Prawo i Sprawiedliwość Beata Szydło Witold Waszczykowski

Jak zatrzymać Putina? Brudziński: uderzając w rosyjską gospodarkę tak, aby nie mogła się podnieść

- Putin nie wycofa się z tej wojny, jeżeli gospodarka rosyjska nie zostanie uderzona. Dzisiaj jedynym bolesnym instrumentem jest zakaz importu rosyjskiej ropy, rosyjskiego gazu i rosyjskiego węgla - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o sankcjach wobec Rosji Joachim Brudziński, europoseł i wiceprezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jedynka Ukraina Władimir Putin Unia Europejska sankcje Joachim Brudziński POLSKA

Joachim Brudziński: chciałbym, aby Ukraina jak naszybciej wstąpiła do Unii Europejskiej

– Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem bohaterskiej postawy żołnierzy ukraińskich, zarówno tych zawodowych, jak i tych z obrony terytorialnej, bohaterskiej postawy mieszkańców Kijowa, Charkowa, Mariupola i innych miast – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Joachim Brudziński, wiceprezes i europoseł PiS oraz były minister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Bartłomiej Graczak Trójka Trójka Ukraina prawo Unia Europejska Joachim Brudziński

"Chcesz liczyć, licz na siebie". Joachim Brudziński o kryzysie przy granicy z Białorusią

- Gdyśmy się oglądali na Europę, gdyśmy się oglądali na Brukselę, gdybyśmy się pozycjonowali na Berlin, to mielibyśmy dziesiątki tysięcy nielegalnych migrantów na polskiej granicy. Udało się tę falę powstrzymać - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia europoseł PiS Joachim Brudziński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joachim Brudziński kryzys na granicy granica Europa konflikty międzynarodowe służby i bezpieczeństwo Wojska Obrony Terytorialnej policja straż graniczna bezpieczeństwo Aleksander Łukaszenka Władimir Putin Prawo i Sprawiedliwość Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

"Jedyne, co potrafi, to dewastować naszą tkankę narodową". Brudziński krytykuje Tuska

- Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział. Tusk tak walczył o środki dla Polski, jak komuniści walczyli o pokój - powiedział portalowi wPolityce.pl europoseł PiS Joachim Brudziński, odnosząc się tym samym do słów Donalda Tuska, który skomentował, że "Polska i Polacy, tak czy inaczej te pieniądze (red. - z Funduszu Obudowy) dostaną".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Joachim Brudziński Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość Polska w Unii Europejskiej

Postępowanie Komisji Europejskiej ws. polskiego KPO. Brudziński: to działania pozatraktatowe

- To, co robi w tej chwili Komisja Europejska, jest niezgodne z traktatami i z prawem - ocenił w niedzielę europoseł PiS Joachim Brudziński odnosząc się do zwłoki KE ws. przyjęcia polskiego Krajowego Planu Odbudowy. Dodał, że działania te są próbą nieuprawnionego nacisku na suwerenny rząd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka fundusze unijne fundusze europejskie fundusze eu pieniądze dotacje unijne dotacje UE Krajowy Plan Odbudowy Joachim Brudziński Polska w Unii Europejskiej

Brudziński: może niech migrantów przygarną ci "pożyteczni idioci", którzy ganiali po granicy albo obrażali wojsko

"Może niech tych koczujących na polsko-białoruskiej granicy migrantów wezmą pod swój dach ci pożyteczni idioci, którzy ganiali jak potłuczeni wzdłuż granicy, albo ci, którzy obrażali funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy WP" - napisał na Twitterze europoseł PiS Joachim Brudziński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka granica migracja Joachim Brudziński Białoruś imigranci w Europie

Joachim Brudziński o rezolucji ws. praw osób LGBTIQ: mamy do czynienia z lewackim jazgotem

- Rezolucja dotycząca małżeństw jednopłciowych nie jest rezolucją legislacyjną, to bełkot, który nie ma nic wspólnego z obowiązującymi w UE traktatami - powiedział europoseł PiS Joachim Brudziński. Debaty dotyczące Polski nazwał "lewackim jazgotem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joachim Brudziński LGBT Parlament Europejski Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej polityka prawo rodzina

Brudziński komentuje zachowanie Sterczewskiego: wyobraźmy sobie, że tacy politycy, jak ten "sprinter" są u władzy

- Wyobraźmy sobie, że tacy politycy są u władzy w czasie kryzysu migracyjnego. Frasyniuk premierem, Szczerba szefem MON, Joński w MSWiA, a ten "sprinter" w MSZ. Jak trzeba mieć "zryty beret" żeby będąc funkcjonariuszem publicznym, posłem na Sejm RP, "tańczyć w teatrze" Łukaszenki - ocenił europoseł PiS Joachim Brudziński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica kryzys migracyjny Joachim Brudziński

J. Brudziński: liderem prawicy jest Jarosław Kaczyński

– Wszyscy wiceprezesi partii zostali powołani na wniosek Jarosława Kaczyńskiego, więc niekwestionowanym liderem całej polskiej prawicy jest właśnie on – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Joachim Brudziński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński partie polityczne Donald Tusk POLSKA polityka Trójka Joachim Brudziński zjednoczona prawica Bartłomiej Graczak
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem