X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Joanna Ficińska

Lekcje muzealne w Łazienkach Królewskich o królewskich ptakach

W ogrodach Łazienek Królewskich żyje wiele gatunków ptaków. Ich niezwykłą różnorodność przedstawią nam edukatorzy przyrodnicy. Dowiemy się, do czego służą ptakom pióra, jakie mają dzioby i które z nich są najlepszymi lotnikami. Nauczymy się rozróżniać gatunki po ubarwieniu i śpiewie. Zajrzymy również w głąb ptasiego jaja, aby poznać niezwykle skomplikowany sposób rozmnażania się tych zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska Łazienki Królewskie ptaki

Niezwykła dziura w ziemi, Raj się nazywa

Jaskinia Raj to wapienna jaskinia krasowa położona w Chęcinach w Górach Świętokrzyskich na terenie rezerwatu przyrody Jaskinia Raj, 11 km na południowy zachód od Kielc. Wyróżnia się wyjątkowo bogatą, różnorodną i dobrze zachowaną szatą naciekową. Obok Jaskini Niedźwiedziej w Sudetach należy do unikatowych w Polsce obiektów krasowych. Jest udostępniona dla ruchu turystycznego. Po jaskini spacerujemy z dziećmi i przewodnikiem.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska Góry Świętokrzyskie raj

Nowa odsłona popularnego przewodnika dla dzieci

Niemapa to wyjątkowo zaprojektowana seria ilustrowanych przewodników po mieście. Niemapa pomaga na nowo odkryć miasto: opisuje ciekawe i nieznane miejsca, a piękne ilustracje i kreatywne zadania zachęcają do wyjścia na rodzinny spacer. Pełna kolorowych ilustracji i kreatywnych pomysłów na poznanie przyrody - taka jest nowa odsłona popularnego przewodnika dla dzieci spod znaku kolektywu Mamy Projekt.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska

75. urodziny "Świerszczyka"

W maju i czerwcu magazyn dla dzieci "Świerszczyk" obchodzi 75 urodziny. To jedyne pismo z tak długą i bogatą historią nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Wychowały się na nim 3 pokolenia Polaków, w magazynie publikują swoje premierowe teksty najlepsi nasi twórcy dziecięcy, a teksty te ilustrowane są przez wspaniałych, związanych z pismem grafików. To pismo, które wychowuje przyszłych dorosłych czytelników i urodziny "Świerszczyka" są tak naprawdę wielkim świętem małej formy literackiej dla dzieci.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska

Historia Polski dla najmłodszych

Jak wyglądało życie ludzi za czasów pierwszych Piastów? Jakie tajemnice skrywają pagórki - pozostałości po ich grodach? Czym zajmowali się mieszkańcy średniowiecznego miasta? W co ubierała się szlachta? Jakie wynalazki można było zobaczyć w Warszawie na początku XX wieku? Jak opowiadać dzieciom o historii? Bez dat, bez nazwisk, za to snując ciekawe opowieści i angażując zmysły.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska historia Polski