more_horiz
PR24 Portal
Section05
Joe Biden

Grzegorz Górski o ustawie dot. pomocy USA dla Ukrainy: to bardzo dobre rozwiązanie

- To jest regulacja, która ustanawia pewne limity w określonych przedziałach czasowych, natomiast daje prezydentowi daleko idącą swobodę w dysponowaniu tymi środkami w zależności od aktualnej sytuacji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Górski, amerykanista (Kolegium Jagiellońskie).
Zobacz więcej na temat:  USA Ukraina wojna na Ukrainie Joe Biden Rosja ŚWIAT GOSPODARKA Ameryka Wołodymyr Zełenski serwis wschodni wojna 2022 Polskie Radio 24

Joe Biden podpisał nowy pakiet pomocy dla Ukrainy. Dokument dostarczono mu "w trybie ekspresowym"

Biały Dom poinformował, że prezydent USA Joe Biden podpisał ustawę o nowym pakiecie pomocy dla Ukrainy o wartości 39,8 mld dolarów. Jak pisze AP, ustawa została podpisana przez prezydenta w nietypowych okolicznościach, bowiem Biden przebywa z oficjalną wizytą w Korei Południowej, a dokument został mu dostarczony w trybie ekspresowym specjalnym samolotem. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Joe Biden Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni USA pomoc

USA przeznaczą 40 mld USD na pomoc dla Ukrainy. Środki na zbrojenia i żywność

Amerykański Senat przyjął w czwartek zdecydowaną większością głosów ustawę o nowym pakiecie pomocy dla Ukrainy o wartości 39,8 mld dolarów. Środki zostaną przeznaczone m.in. na uzbrojenie, pomoc dla uchodźców i pomoc gospodarczą. Aby ustawa weszła w życie musi ją jeszcze podpisać prezydent Joe Biden.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja Ukraina wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 infografika USA ŚWIAT Joe Biden Wołodymyr Zełenski Ameryka

Biden popiera akcesję Finlandii i Szwecji do NATO. Guzy: zmiany w Sojuszu będą korzystne dla Polski

Przywódcy Finlandii i Szwecji zostali przyjęci w Białym Domu przez prezydenta USA Joe Bidena, który zapewnił o wsparciu dla ich starań o członkostwo w NATO. Prezydent Finlandii Sauli Niinistoe i premier Szwecji Magdalena Andersson odwiedzili Biały Dom dzień po złożeniu wniosków akcesyjnych o członkostwo w Sojuszu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Joe Biden Finlandia Szwecja Paweł Lekki NATO Ameryka

Szwecja i Finlandia na drodze do NATO. Joe Biden: spełniają wszystkie kryteria Sojuszu

Joe Biden spotkał się z premier Szwecji Magdaleną Andersson i prezydentem Finlandii Saulim Niinisto. - Szwecja i Finlandia to silne demokracje, które mają mocne poczucie tego, co jest moralnie właściwe - mówił amerykański prezydent. Jak dodał, kraje te spełniają wszystkie kryteria członkostwa w NATO. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA NATO Szwecja Finlandia Ameryka Stany Zjednoczone Joe Biden

Biden odwraca część decyzji Trumpa. Złagodzone sankcje wobec Kuby

Stany Zjednoczone łagodzą politykę kontaktów z Kubą. Zniesione zostaną niektóre restrykcje, nałożone na ten kraj za czasów prezydentury Donalda Trumpa. Władze USA zapowiadają między innymi zwiększenie liczby wniosków wizowych rozpatrywanych przez konsulat w Hawanie oraz zniesienie limitu tysiąca dolarów w pieniężnych przekazach internetowych.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka USA Kuba Stany Zjednoczone ŚWIAT Joe Biden Donald Trump

Sąd Najwyższy USA zakaże aborcji? Joe Biden straszy Amerykanów

Prezydent USA Joe Biden ocenił w środę, że nieoficjalne informacje o możliwym orzeczeniu Sądu Najwyższego USA zakazującym aborcji, może zapowiadać dalsze decyzje idące w tym kierunku. - Będziecie świadkami tych decyzji, które jeszcze bardziej podzielą Stany Zjednoczone. Będziemy się kłócić o sprawy, o które nie powinniśmy się kłócić - ostrzegł.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Północna Joe Biden aborcja

Prof. Kubiak o ustawie lend-lease: to niezwykle istotny i symboliczny dokument

- Co dla nas istotne, w dokumencie zawarta jest fraza "oraz rządom Europy Wschodniej dotkniętych inwazją ze strony Federacji Rosyjskiej" - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Kubiak z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Gościem audycji "Kontrapunkt" był także Mariusz Cielma z "Nowej Techniki Wojskowej".
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie USA Stany Zjednoczone Joe Biden prawo pomoc broń ŚWIAT Ameryka Polskie Radio 24 wojna 2022 Ukraina
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem