more_horiz
PR24 Portal
Section05
Johnny Cash

Artyści skarżą się na ból istnienia. Gerry Boulet, Renaud i Johnny Cash w Trójce

Żyjemy na pokaz, kreując swój wizerunek na potrzeby mediów społecznościowych, nie przyznając się, że coś nie gra, doskwiera, przygnębia. I po prostu boli. Na co dzień gramy niezniszczalnych, a w domowym zaciszu płaczemy i wyżalamy się najbliższym. Gdy ich brak, dzielimy się nieszczęściami z psem, kotem lub… psychoterapeutą. Co też niczego w naszym położeniu nie zmienia. Tym razem dopuściliśmy do głosu tych, którzy zgłaszają rozmaite dolegliwości cielesne lub duchowe. W formie muzycznej zrobili to m.in. Gerry Boulet, Renaud i Johnny Cash.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Monika Małkowska Trójka Stanisław Soyka Maanam Kora Johnny Cash Christophe Maé

Wśród przyjaciół – "Francuski łącznik" solidarny z Ukrainą

W trudniejszych momentach życia szukamy oparcia w innych. Czasem są to wypróbowani przyjaciele, ale też zdarza się, że ci akurat zawodzą i odnajdujemy nowych druhów w osobach, których poparcia i wspaniałomyślności wcześniej nie spodziewaliśmy się ani nie mieliśmy okazji doświadczyć. Czym jest przyjaźń? Jak wyobrażamy sobie tę relację?
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp przyjaźń Francoise Hardy Zbigniew Preisner Johnny Cash Luciano Pavarotti Joe Cocker Monika Małkowska Trójka

Johnny Cash o sobie. "Ta autobiografia może zaskoczyć fanów"

Jak podkreśla dziennikarz muzyczny Jan Chojnacki, Johnny Cash był jednym z nielicznych artystów, którzy potrafili połączyć bunt z kulturą muzyczną, czego - jego zdaniem - nie umieli osiągnąć punkowcy. - W muzyce zbuntowanych końca lat 70. i początku lat 80. jest sam bunt. Natomiast w muzyce Casha jest i bunt, i kultura muzyczna - uważa.
Zobacz więcej na temat:  country Johnny Cash KSIĄŻKA literatura Michał Nogaś MUZYKA Trójka

Johnny Cash: nowa technologia jest świetna

"She Used to Love Me a Lot" to singiel promujący album "Out Among The Stars", który został odłożony na półkę przez wytwórnię płytową na początku lat 80. Twierdzono, że posiada zerowy potencjał komercyjny. Dwa lata temu krążek ponownie odkrył syn artysty John Carter Cash. Płyta, która miała być pozbawiona szans na rynkowy sukces, wskoczyła na szczyt sprzedaży listy "Billboardu".
Zobacz więcej na temat:  Johnny Cash MUZYKA Piotr Metz Trójka