more_horiz
PR24 Portal
Section05
Julia Przyłębska

"Wyraz braku szacunku i buty". Prezes TK mocno skomentowała debatę w PE nt. praworządności w Polsce

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska w wywiadzie dla TVP Info nawiązała do debaty odbywającej się w Parlamencie Europejskim. - Atakowanie Rzeczpospolitej w dniu 3 maja, organizowanie na terenie PE debaty na temat praworządności w Polsce, to wyraz braku szacunku i buty - oceniła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Julia Przyłębska sądownictwo Unia Europejska konstytucja konstytucja 3 maja Sąd Najwyższy Parlament Europejski

"Pamiętajmy o wszystkich ofiarach". Apel prezes TK w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska zaapelowała, by pamiętać o wszystkich ofiar stanu wojennego. - Każdy, kto ma dziś instrumenty prawne powinien z nich korzystać, aby naprawić krzywdy, które nasi rodacy naszym rodakom wyrządzili - powiedziała w poniedziałek prezes TK.
Zobacz więcej na temat:  stan wojenny PRL Wojciech Jaruzelski zbrodnie sowieckie śmierć pamięć historia Polski Julia Przyłębska POLSKA społeczeństwo

Tygodnik "Polityka" przeprasza Mariusza Muszyńskiego. Powodem jest kłamliwe stwierdzenie

Tygodnik "Polityka" oraz dziennikarka Ewa Siedlecka wystosowali przeprosiny do sędziego Trybunału Konstytucyjnego Mariusza Muszyńskiego za opublikowanie nieprawdziwego sformułowania. Mówiło ono, że sędzia został wybrany na wiceprezesa TK wraz z Julią Przyłębską w wadliwej procedurze. Błędne informacje były dostępne w dwóch materiałach gazety. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Julia Przyłębska społeczeństwo

"Wszyscy sędziowie zostali wybrani zgodnie z obowiązującym prawem". Julia Przyłębska o TK

- Wszyscy sędziowie TK zostali wybrani zgodnie z obowiązującym prawem; nigdy nie było i nie ma podstaw prawnych do badania zgodności z Konstytucją indywidualnego wyboru sędziego Trybunału - powiedziała w rozmowie z portalem Interia prezes TK Julia Przyłębska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE reforma sądownictwa Julia Przyłębska sądownictwo prawo

Jarosław Kaczyński z nagrodą Człowieka Roku Klubów "GP". "Jestem wdzięczny i zaszczycony"

- Jestem głęboko wdzięczny, zaszczycony i uważam tę chwilę za bardzo piękną w moim życiu. W życiu, w którym zdarzyły się tragedie, ale w którym przyszły także i sukcesy, które, mam nadzieję, będą kontynuowane - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas obierania nagrody Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Julia Przyłębska Gazeta Polska

"Zapłaciła wysoką cenę za bycie niezawisłym i uczciwym sędzią". Julia Przyłębska z Nagrodą im. Grzegorza I Wielkiego

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska została laureatką Nagrody imienia Grzegorza I Wielkiego 2020 roku, przyznawaną przez miesięcznik "Nowe Państwo". W latach ubiegłych laureatami nagrody byli między innymi: prezydent Lech Kaczyński, prof. Ryszard Legutko, Krzysztof Czabański, Bogdan Chazan, Antoni Macierewicz czy Jan Olszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Julia Przyłębska Trybunał Konstytucyjny sądownictwo aborcja

Julia Przyłębska: Trybunał nie odebrał kobietom ani praw, ani godności

- Wielu rzetelnych prawników przyznaje, że Trybunał nie mógł wydać innego orzeczenia, proszę zwrócić uwagę, że do udziału w tak fundamentalnej kwestii nie przystąpił Rzecznik Praw Obywatelskich, a przecież właśnie poprzez swoją procesową aktywność mógł zabrać głos w sprawie. W wielu innych sprawach uczestniczy - mówi "Gazecie Polskiej" prezes TK Julia Przyłębska. - Trybunał nie odebrał kobietom ani praw, ani nie pozbawił ich godności - podkreśliła, mówiąc o przypadkach dopuszczalnej w polskim prawie aborcji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Julia Przyłębska Trybunał Konstytucyjny aborcja społeczeństwo

WYWIAD "Autorami orzeczeń są wyłącznie sędziowie". Prezes TK o wyroku ws. aborcji

- Twierdzenie, że termin publikacji uzasadnienia wyroku TK wyznaczany jest przez polityków, jak i sugestia, że autorstwo tekstu uzasadnienia jest niepewne, są całkowicie nieprawdziwe. Autorami orzeczeń wraz z uzasadnieniami są wyłącznie sędziowie Trybunału - podkreśliła w rozmowie z PAP prezes TK Julia Przyłębska.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny POLSKA aborcja protest strajk kobiet Julia Przyłębska

"Liczy się konstytucja, nie polityka". Julia Przyłębska o orzeczeniu TK ws. aborcji

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący aborcji to była decyzja wynikająca z prawa, a nie polityki. Jedyne, co liczy się w gmachu Trybunału, niezawisłym od polityki, odpornym na wszelkie presje i naciski, to konstytucja, wiedza prawnicza i sumienia sędziów - powiedziała tygodniowi "Sieci" prezes TK Julia Przyłębska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo sądownictwo Trybunał Konstytucyjny aborcja Julia Przyłębska protest demonstracje konstytucja

Prezes TK: rezolucja PE to próba ingerowania w wewnętrzne i nieobjęte traktatami zagadnienia ustrojowe Polski

- Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. aborcji stanowi bezprecedensową próbę ingerowania w wewnętrzne i nieobjęte traktatami europejskimi zagadnienia ustrojowe RP. Posłowie PE swoim działaniem wkraczają w obszar niezależności Trybunału Konstytucyjnego, co stanowi naruszenie trójpodziału władzy - powiedziała prezes TK Julia Przyłębska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Parlament Europejski Julia Przyłębska aborcja

Ataki na prezes TK za wyrok ws. aborcji. Aktywistki chcą "wykurzyć Przyłębskich z rezydencji w Berlinie"

Proaborcyjne aktywistki z "Dziewuchy Berlin" ustaliły adres rezydencji ambasadora RP w Niemczech prof. Andrzeja Przyłębskiego, by prześladować, jak same przyznały, mieszkającą na co dzień z mężem prezes Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską. Zamierzają swoimi ciągłymi protestami zmusić ich do opuszczenia domu. O sprawie pisze portal OKO.press 
Zobacz więcej na temat:  Europa ŚWIAT Niemcy Julia Przyłębska aborcja Trybunał Konstytucyjny Berlin

Prezes TK: orzeczenie nie jest przeciw komukolwiek i nie powinno być wykorzystywane do wywoływania napięć

- Ustawa nadal dopuszcza możliwość przerywania ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu - powiedziała prezes TK Julia Przyłębska.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny niepełnosprawni aborcja POLSKA Julia Przyłębska społeczeństwo prawo

Ustawa dezubekizacyjna. Prezes TK: Trybunał z całą powagą pochyla się nad ustawą

- Trybunał czuje odpowiedzialność w każdej sprawie, a w sprawach, które wywołują bardzo silne emocje społeczne, szczególnie - powiedziała Julia Przyłębska, w Programie 1 Polskiego Radia, odnośnie do wyroku w sprawie przepisów tzw. ustawy dezurbanizacyjnej, które zakładają obniżenie emerytur i rent byłym funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa PRL.
Zobacz więcej na temat:  Julia Przyłębska Trybunał Konstytucyjny POLSKA Unia Europejska PRL Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem