more_horiz
PR24 Portal
Section05
Justin Trudeau

"Pomożemy w odbudowaniu waszego kraju". Morawiecki i Trudeau wyrazili wsparcie dla Ukrainy

W czwartek z wizytą w Warszawie przebywa premier Kanady Justin Trudeau. Po południu spotkał się on z premierem Mateuszem Morawieckim. Premierzy Polski i Kanady przygotowali nagranie, na którym wyrażają swoje wsparcie dla Ukrainy w walce przeciwko Rosji oraz dla jej członkostwa w Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Justin Trudeau kancelaria premiera Warszawa polityka wojna na Ukrainie wojna 2022 Unia Europejska konflikty międzynarodowe

Do Polski przyjeżdżają Harris i Trudeau. Będą rozmawiać z prezydentem o współpracy obronnej i uchodźcach

Kancelaria Prezydenta informuje, że "prezydent Andrzej Duda spotka się w czwartek z wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamalą Harris i premierem Kanady Justinem Trudeau". Kamala Harris przyjedzie do Polski, by rozmawiać z prezydentem o wzmocnieniu współpracy obronnej w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, natomiast z kanadyjskim premierem prezydent będzie rozmawiał o przyjęciu przez ten kraj uchodźców z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja ŚWIAT Europa Europa Wschodnia serwis wschodni wojna 2022 USA Kanada Justin Trudeau NATO

Kanada wprowadza stan wyjątkowy. Ma pomóc w opanowaniu antycovidowych demonstracji

Premier Kanady Justin Trudeau ogłosił stan wyjątkowy. Ma on doprowadzić do zakończenia masowych protestów przeciwko obostrzeniom epidemicznym. - Rząd federalny zadecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, aby umożliwić poszczególnym prowincjom zakończenie protestów i blokad - powiedział kanadyjski premier.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Kanada Ottawa Justin Trudeau COVID-19 obostrzenia koronawirus

Protesty przeciw obostrzeniom covidowym w Kanadzie. Ze względów bezpieczeństwa premier opuścił swój dom

Premier Kanady Justin Trudeau z uwagi na sytuację związaną z protestami przeciw obostrzeniom covidowym opuścił wraz z rodziną swój dom. Ze względów bezpieczeństwa nie podano miejsca jego pobytu. Rozkład zajęć szefa rządu, zwykle zawierający listę miast, w których przebywa, mówi tylko, że znajduje się on w "regionie stołecznym".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Kanada Justin Trudeau COVID-19 pandemia koronawirus sars-cov-2 protest Ottawa

"Pomoże we wspieraniu gospodarki". Kanada pożyczy Ukrainie miliony dolarów

Premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział, że jego kraj udzieli Ukrainie do 120 milionów dolarów kanadyjskich pożyczki, czyli równowartość około 96 milionów dolarów amerykańskich. Podkreślił, że "pożyczka ta pomoże we wspieraniu gospodarki Ukrainy".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna Kanada Justin Trudeau pomoc wojna na Ukrainie bezpieczeństwo konflikty międzynarodowe Rosja Ukraina infografika serwis wschodni
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem