more_horiz
PR24 Portal
Section05
KRRiT

Programy Polskiego Radia ze wzrostem udziału w rynku. Nowe badanie Krajowego Instytutu Mediów

Według pomiarów Krajowego Instytutu Mediów Program 1 Polskiego Radia w lutym i marcu miał trzeci wynik w rankingu stacji radiowych, osiągając poziom 8,9 proc. słuchalności. Z kolei Program 3 Polskiego Radia osiągnął słuchalność na poziomie 3,2 proc. Te dane są znacznie wyższe niż w badaniu Radio Track, według którego radiowa Jedynka w okresie od grudnia 2021 do lutego 2022 roku osiągnęła poziom 4,7 proc., zaś radiowa Trójka - 1,8 proc. słuchalności.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio społeczeństwo POLSKA W POLSKIM RADIU KRRiT media publiczne radio

"To naruszenie wolności słowa". Rzecznik PiS zapowiada skargę do KRRiT ws. przerwanej transmisji w TVN24

Anita Czerwińska, rzecznik PiS, zapowiedziała złożenie skargi do KRRiT na TVN24. Sprawa dotyczy przerwania przez tę stację transmisji konferencji PiS. - To złamanie podstawowych standardów, naruszenie wolności słowa i prawa obywateli do informacji - stwierdziła. PiS domaga się również sprostowania od stacji TVN24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anita Czerwińska KRRiT Rafał Bochenek TVN Prawo i Sprawiedliwość polityka

"Zamiast wprowadzać nowe, sprawdźmy, czy przestrzegane są aktualne". Lichocka o przepisach dot. polskiej muzyki w radiu

Poseł PiS Joanna Lichocka wystąpi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o zbadanie, czy komercyjne rozgłośnie radiowe wypełniają ustawowe założenia udziału polskich piosenek w czasie antenowym. - Myślę, że doświadczenie codzienne Polaków mówi, że tej polskiej muzyki jest za mało i chyba znacznie mniej niż to mówi ustawa - wskazała Joanna Lichocka w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka media radio Polskie Radio KRRiT muzyka rozrywkowa społeczeństwo

ANALIZA Jak chronić pluralizm mediów? Rynek medialny w Polsce i w Europie

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji wywołała w Polsce szeroką dyskusję na temat pluralizmu mediów. PiS, który jest autorem projektu ustawy, podkreślał m.in. konieczność ograniczenia obecność zagranicznych podmiotów na polskim rynku medialnym. Krytycy podnosili kwestię rzekomego uderzenia w wolność słowa. Instytut Ordo Iuris w obszernej monografii wskazuje, że rozwiązania dekoncentracyjne są stosowane w wielu krajach Europy i mają istotne znaczenie z punktu widzenia suwerenności.
Zobacz więcej na temat:  ustawa medialna prawo KRRiT ustawa media Francja Niemcy telewizja radio prasa Ordo Iuris POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Nowelizacja ustawy medialnej. Prof. Janusz Kawecki: to koło ratunkowe dla TVN

- Jeśli ktoś poszukuje różnych dróg, żeby ominąć przepisy, to ustawodawca zdecydował się pomóc mu, dać takie koło ratunkowe. I tym kołem ratunkowym są właśnie zapisy mówiące o tym, że ci, którzy dotychczas ustawę o radiofonii i telewizji i jej wymagania zapisane w 2004 roku naruszali, mają jeszcze czas, sześć miesięcy, na dostosowanie do tamtych wymagań - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Janusz Kawecki z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel media POLSKA polityka ustawa medialna nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji KRRiT TVN

Wielki Splendor 2021. Krzysztof Czabański: media publiczne służą polskiej kulturze

W poniedziałek poznaliśmy laureatów Splendorów 2021 - nagród Teatru Polskiego Radia. Na uroczystej gali obecny był Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. - Bez świata kultury media nie istnieją. Nie byłoby sensu wzmacniać ich finansowo, a na szczęście to się teraz dzieje - powiedział szef RMN.
Zobacz więcej na temat:  Splendory 2021 Splendory Polskie Radio media TEATR POLSKA Krzysztof Czabański Janusz Kukuła Teatr Polskiego Radia W POLSKIM RADIU Agnieszka Kamińska Lucyna Malec Grzegorz Press Wielki Splendor KRRiT
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem