more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kacper Płażyński

Handel wpływami na szczytach UE. Płażyński: wyjaśnienie tej sprawy to europejska i polska racja stanu

- To zbyt gruba sprawa, aby można ją było zamieść pod dywan - powiedział Kacper Płażyński w odniesieniu do opisanych we francuskim "Liberation" podejrzeń o korupcję w TSUE i innych instytucjach unijnych. - Wyjaśnienie tych doniesień to polska i europejska racja stanu - ocenił poseł, który przygotował w tej sprawie projekt dezyderatu do premiera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka korupcja Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Kacper Płażyński fundusze ue premier Mateusz Morawiecki

"Traktują Polskę jako przedmiot politycznych walk". Płażyński o postawie opozycji na arenie międzynarodowej

- Zamiast stanąć po stronie polskiego rządu, kiedy w sposób oczywisty traktuje się Polskę wedle podwójnych standardów, to opozycja woli przyłączać się do głównego nurtu w PE i traktować Polskę jako przedmiot politycznych walk - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Kacper Płażyński, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był również poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Kacper Płażyński lewica Nowa Lewica Parlament Europejski Unia Europejska

"Za dużo tych pożarów". Kacper Płażyński alarmuje do prezydentów miast ws. dewelopera ROBYG

"Pamiętacie zeszłoroczny pożar na terenie Gedanii? Kolejna nieruchomość należąca do dewelopera ROBYG, tym razem w Nowym Porcie, zajęła się ogniem" - napisał na Twitterze poseł PiS Kacper Płażyński. Wskazał również, że przypadków pożarów jest zdecydowanie za dużo. Zwrócił się do prezydentów Gdańska, Wrocławia, Warszawy i Poznania o poszerzenie informacji o inwestycjach tego dewelopera.
Zobacz więcej na temat:  pożar POLSKA Warszawa Gdańsk Kacper Płażyński deweloper społeczeństwo

TYLKO U NAS Spór o Westerplatte. Płażyński: nie można było oddać tego miejsca ekipie, która moralnie zbankrutowała

W 2019 r. między rządem a władzami Gdańska rozpoczął się spór wokół specustawy dot. budowy Muzeum Westerplatte. - Władze miasta zachowywały się w tamtym czasie tak, jakby Gdańsk nie podlegał jurysdykcji państwa polskiego - mówi Kacper Płażyński w rozmowie z PolskimRadiem24.pl. Przed obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej przypominamy polityczną walkę o Westerplatte.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Westerplatte Gdańsk II wojna światowa Aleksandra Dulkiewicz Muzeum II Wojny Światowej Kacper Płażyński

"Osoba szkalująca Wojsko Polskie nie powinna być promowana". Płażyński żąda odwołania Frasyniuka z Rady ECS

Poseł PiS Kacper Płażyński domaga się od prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz odwołania Władysława Frasyniuka z Rady Europejskiego Centrum Solidarności. - Żadna osoba, która szkaluje Wojsko Polskie nie powinna być promowana w żadnych publicznych instytucjach - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Frasyniuk Białoruś emigracja kryzys migracyjny Wojsko Polskie Kacper Płażyński

polski ład "To usunięcie szarej strefy". Płażyński o podniesieniu składki zdrowotnej

- Nie widzę powodu, dlaczego ktoś, kto zarabia 100 tys. złotych, musiał się rozliczać na poziomie kwoty ryczałtowej kilkuset złotych, a osoba zatrudniona na umowę o pracę z takimi samymi zarobkami musiała płacić wielokrotnie więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 Kacper Płażyński POLSKA polityka Polski Ład podatki służba zdrowia finanse finanse publiczne pkb GOSPODARKA gospodarka polska

Kacper Płażyński: Polska i polscy obywatele nigdy nie widzieli odszkodowań od Niemiec

- W kwestii reparacji należy twardo prezentować swoje poglądy. Być może trzeba będzie wykorzystać międzynarodowe instytucje sądowe. Polska i polscy obywatele nigdy nie widzieli odszkodowań od Niemiec. O tym mówią również polski rząd i prezydent - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kacper Płażyński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kacper Płażyński Niemcy reparacje wojenne

"Nie można wyobrazić sobie PiS-u bez Jarosława Kaczyńskiego". Horała o wyborach nowych władz partii

- Pozycja pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niepodważalna. Myślę, że nikt nie wyobraża sobie innego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo cieszymy się, że będzie on kandydował na kolejną kadencję - powiedział w niedzielę wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka PiS Polski Ład Jarosław Kaczyński Marcin Horała Kacper Płażyński

Kłamstwo dot. Kacpra Płażyńskiego. Działacz PO przeprosił za udostępnienie fałszywej informacji

W sieci pojawiła się nieprawdziwa informacja dotycząca rodziny posła Prawa i Sprawiedliwości Kacpra Płażyńskiego. Fake newsa udostępniali m.in. politycy opozycji. Jeden z działaczy PO przeprosił na Twitterze za jego rozpowszechnienie, po czym zaczął blokować użytkowników, którzy zaczęli udostępniać ten wpis. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Kacper Płażyński polityka twitter

Wycinka drzew w Parku Steffensów w Gdańsku. Płażyński: nie zgadzamy się na takie postępowanie

- Polityka przestrzenna Gdańska to tak naprawdę działanie na zlecenie konkretnych deweloperów, konkretnych grup biznesowych. Taka polityka szkodzi mieszkańcom i powietrzu, którym tutaj oddychamy. Domagamy się, by pani prezydent Aleksandra Dulkiewicz zajęła w tej sprawie wyraźne stanowisko - powiedział poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz Kacper Płażyński przyroda ochrona przyrody regiony pomorskie

"Homoseksualizm nie jest w Polsce dyskryminowany". Kacper Płażyński o rezolucji PE ws. LGBT

- Zdarzają się w Polsce pobicia osób, które są homoseksualistami. Tak samo zdarzają się pobicia ludzi w Polsce za to, że ktoś ma czarny szalik, jest niski, gruby albo może za ładny, za wysoki, albo nie lubi kinematografii Scorsese. (...) Orientacja seksualna nie jest jakąś rzeczywistą przyczyną bycia dyskryminowaną w Polsce grupą społeczną - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kacper Płażyński. Gościem programu "Dwie strony" była także poseł PO Elżbieta Gapińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Kacper Płażyński POLSKA polityka LGBT Unia Europejska Europa

TVP.Info: sędzia orzekająca w sprawie Adamowicz protestowała z jej mężem

Sędzia, która wyda wyrok w procesie Magdaleny Adamowicz - żony tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska i europoseł PO - w przeszłości pojawiała się na wiecach obok Pawła Adamowicza - informuje TVP.Info. - Żyjemy dzisiaj niestety w takiej rzeczywistości i to jest duże brzemię - powiedział w rozmowie z portalem prawnik i poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Kacper Płażyński regiony pomorskie Gdańsk podatki

"Stracimy skarb, którego nie będzie można odzyskać". Płażyński apeluje ws. gdańskiego Brzeźna

- Tereny zielone nad morzem powinny służyć gdańszczanom, nie deweloperom - mówił w piątek w Gdańsku poseł PiS Kacper Płażyński. Zaapelował też do prezydent Aleksandry Dulkiewicz, aby wycofała się z planów zabudowy pasa nadmorskiego w Brzeźnie. - Stracimy skarb, którego nie będzie można odzyskać - podkreślał poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Kacper Płażyński inwestycje

Płażyński: ojcu trudno byłoby sobie wyobrazić, że PO może zdryfować w kierunku SLD czy Partii Razem

- Mój ojciec nie wyobrażałby sobie sytuacji, w jakiej jego koledzy, którzy dawniej wstępowali do partii bardzo prawicowej pod względem wartości, bo taka była na początku Platforma Obywatelska, że może ona zdryfować do ugrupowania z narożnika SLD czy nawet Partii Razem - powiedział Kacper Płażyński z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Kacper Płażyński Platforma Obywatelska aborcja

Protest części mediów. Płażyński: to akcja polityczna pewnej grupy zawodowej

- To akcja polityczna pewnej grupy zawodowej, która nie chce się dzielić z Polakami swoimi zyskami. Podobnie jak kiedyś np. banki walczyły z opłatą bankową - powiedział o środowym proteście mediów Kacper Płażyński z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" był także Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  media protest telewizja prasa internet ustawa wolność słowa Grzegorz Napieralski Kacper Płażyński POLSKA polityka Polskie Radio 24
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem